Registracija poljoprivredne mehanizacije,obavezno DA ili NE

jeste. 10100din registracija + tehnicki 1500.
 
A svaka sledeca samo 2500 manje - 1100 za tablice i 1400 za saobracajnu. :zli:
U maju sam platio prvu registraciju za 1221 (7200 ccm i 98kW) 8000 din sa osiguranjem, koje je bilo 4800 din.
 
Slušo sam je valjda minut (ako i to) i nisam više mogao da izdržim tu prepotentnost i arogantnost....sve mi bilo jasno.....mnogi neće registrovati ne zato što neće nego zato što nemaju....a ovaj snimak bi komotno mogao u temu nikad ovako
 
Ja brate ako trba da registrujem sve meni bolje da se ubijem pa nemogu da zaradim za lopuze koji sede po kancelarije,NE REGISTRUJEM NISTA
 
Zoran Kostović je napisao(la):
Pre nekoliko dana je u SAT-u bio gost, takodje iz MUP-a tip sa crnogorskim akcentom koji je pričao o auto-školama i novom zakonu vezanim za tu problematiku. Nemam ništa protiv ljudi iz Crne Gore ali je evidentno opao kriteriju prilikom odabira kadrova u tom ministarstvu. Ova gospodja je dokaz mojoj tvrdnji. Strašno. ::lose::
Slazem se apsolutno u svemu,da mi je taj ""Crni"covek otac,ili ona"BG gospodja majka" ne bi se dvoumio sekunde,odma bih ih se odrekao,promenio prezime i otisao u tri lepe pm!!! :zli: :zli: ::lose:: ::lose:: :nono: :nono: i sve sto rade,rade u jbni osmeh,onaj cinicni...kao da nam se sto vise ismeju!ne znam kuda ovo vodi :sta:
 
Ma kakva registracija,kakvi bakraci,ja imam trajnu registraciju,to znaci do kad traje traktor,do tad je registrovan,molim lepo!Ne znam samo dokle ce da nas kradu,mamicu im lopovsku,sve uza zid pa metak u celo... :udri: :udri: :udri: :udri: :udri:
 
i sve je ostalo kao sto jeste pa gde ste bundzije? svi smo opasni samo na recima?ili cemo da preduzmemo nesto?
 
Sta mozes kad smo hteli evropu a u evropi se traktor i prikolica registruju svake godine.Bolje nam je bilo za vreme Tota kad je sve imalo u izobilju i vrednih seljaka i zadovoljnih gradjana.Sda neki hoce da setaju akad nije trebalo da setaju oni su setali.Nije toliko opasno za nas male koji imamo po jedan ili dva traktora nego za one koji imaju 10-ak e oni i hoce da setaju da bi se njima ugodilo.Malo sutra "mile " da mi sitni idemo sanjima u korak da cinimo njima a posle opet da nam okrenu ljedja.Nije skupa registracija skupo je kad nema subvencije.
 
srdjuanzorz je napisao(la):
Sta mozes kad smo hteli evropu a u evropi se traktor i prikolica registruju svake godine.Bolje nam je bilo za vreme Tota kad je sve imalo u izobilju i vrednih seljaka i zadovoljnih gradjana.Sda neki hoce da setaju akad nije trebalo da setaju oni su setali.Nije toliko opasno za nas male koji imamo po jedan ili dva traktora nego za one koji imaju 10-ak e oni i hoce da setaju da bi se njima ugodilo.Malo sutra "mile " da mi sitni idemo sanjima u korak da cinimo njima a posle opet da nam okrenu ljedja.Nije skupa registracija skupo je kad nema subvencije.
Nije tacno.
Nigde se ne registruje,sem kod nas svake godine. ::namigivanje::
Rade se tehnicki,al' registracija ne.
 
Ja cu morati registrovati jedan traktor i jednu prikolicu a ostalo :nono:
 
Ja idem svaka 6 meseca u Austriju i njine zakone znam u prste.Traktori i mehanizacija koja ide u redovan saobracaj mora da ima osiguranje zbog drugih ucesnika u saobracaj.Kis ako nisi proverio nemoj da tvrdis nesto sto nisi siguran.Predpostavljam ka je u Austriji takav zakon da je jos negde u EU jer nisu oni jedini.A i malo razmislite da traktor koji udari auto kako ce onaj vlasnik auta da naplati ako ovaj nema osiguranje.Ja sam imao takav slucaj pa da se nismo nagodili bilo bi razvlacenje po sudovima .Budite realni a ne subjektivni,svi vozimo i jedno i drugo.Nemora svi traktori samo oni koji idu u sobracaj.
 
Pa to je normalno ja ti i kazem za traktore u saobracaju da moraju da imaju osiguranje.Daj boze kad bi ukinuli ali veruj mi da je to jedan od uslova EU kao i camci na dunavu i dozvole za upravljanje plovilima.Sad i kad uzjases balvan na dunavu treba dozvola. :haha: Malo sale a nije vreme za to,sta mozemo mora da se salimo na nasu muku. :ppozdrav:
 
daleko smo mi prijatelju od eu,nego oni malo da smanje dozivljaje u vladi,a ne samo da seljak najvise puni budzet i sav teret da vuce na ledjima.Mi smo im najstabilnija grana za vracanje dugova i punjenje budzeta. :nono:
 
неко може да иде и да буде где год хоће и да тврди да познаје законе а нема појма.уопште није тачно да се регистрација возила обавља сваке год у аустрији већ сваке 2 год а за ново возило не треба технички прве 3год а после тога иде на 2 год и регистрација тј полиса и остало сваке 2год,, но нисмо ми аустрија ми смо србија и треба учити од паметнијх.као што је нпр швајцарска где можеш да осигураш цело домаћинство на једну полису или као немачка где имаш црвене таблице које можеш да качиш на шта желиш на минут на дан на 15 дана на ауто на багер на камион на цистену на све живо .е то треба узети за пример или још бољи предлог по мени би био да ја купим осигурање на год дана у виду путног налога и имам примера ради (као путно осигурање) толико и толико бонова или ти осигураних дана у години и пођем са трактором и комбајном ја напишем и отцепим два бона или испишем на папиру путни налог :два возила и то је потрошено .и тако док не потрошим када потрошим одем и докупим као при пејд осигурање а не да ме он тера да ја плаћам целу годину а користим три месеца , за мене и није проблем јер има трктор и фрезу и приколицу а шта ће људи са три трактора комбајнима приколицама и тако накупе 15 машина по 200 еура то је 3000 еура па ко има 3000 еура данас они нису нормални
 
Evo dobio letak od jedne osiguravajuce firme kako je obavezno da se registruje i osigura traktor i prikljucna masina do kraja godine kazne su od 10000 do 300000 dinara a za upravljanjem neosiguranom masinom od 10000 do 50000 dinara za fizicka lica e brate kad bi tako rezali malo ove u gradu sto nasilnicki voze po gradu a ima ih poprilican broj imali bi viska para u budzetu :haha:
 
Stevo, ako misliš na one crne skupe limuzine sa zatamnjenim staklima, te niko ni ne sme da zaustavi. :nono:
Kod nas u selo dolazi saobraćajac na motoru i kruži redom svim sporednim ulicama i zaustavlja traktore, male motore i bicikliste... čak je zaustavio i jednu ženu koja je išla peške iz prodavnice i tražio ličnu kartu...
 
Nazad
Vrh