Registracija poljoprivredne mehanizacije,obavezno DA ili NE

Ranko Cuvrk

Član
Učlanjen(a)
5 Jan 2010
Poruka
251
Lokacija
Kozarska Dubica- Medjedja
Primjetio sam da dosta poljoprivredne mehanizacije:traktora, kombajna,prikolica itd.se uveze iz zemalja EU a da u istim nisu nikada registrovani a koristeni su u saobracaju, te da bi se mogli izvesti trebalo ih je registrovati i isti dan odjaviti.
U mom mjestu za saobracajnu policiju je bitno da traktor na sebi ima table a sto mu nista od signalizacije ne radi nije vazno. Traktor koji nema registarski tabli a tehnicki potpuno ispravan sto je i laiku prosto da vidi (sredjen traktor) saobracajna policija ce da ga odmah zaustavi i obavezno zapise i preda na sud.
Svi mi znamo kako bi bilo naj bolje zakon je zakon i tacka samo nisam siguran dali to danasnji seljak moze sve da isfinansira. ::novac::
 
i ja imam kombajn koji je uvezen iz EU i tamo nikada nije bio registrovan. o ovde sam morao odmah da ga registrujem trazili su mi izjavu od prethodnog vlasnika da nije bio registrovan
 
sta radite po pitanju ovog novog "zakona" da treba da se registruju traktori svake godine?
jel neko registrovao ponovo traktor i jel i prikolice trebaju da se ponovo registruju?
 
@ cika_jova

Moji traktori i prikolica su trajno registrovani, poseduju saobraćajnu dozvolu i u njoj je upisano "trajna registracija", a uz svaku saobraćajnu dozvolu imam i Karton o tehničkom pregledu vozila i to moram svake godine da vozim na tehnički i da mi u karton upišu da je vozilo ispravno, Ja sam imao vičš puta priliku da me policija zaustavi i legitimiše i uvek su tražili karton o tehničkom pregledu, bez obzira što je traktor bio ispravan, sa svom signalizacijom, registrovan i na mom imenu. Pretprošle godine u proleće sam išao sa prskalicom i kad su me zaustavili nisam imao obavljen tehnički (istekao je a nije obnovljen) hteli su da me isključe iz saobraćaja iako je sve bilo ispravno. Spasila me je puna prskalica jer sam im rekao da su nasuti herbicidi i da se to mora izbaciti na njivi. Kad sam se vraćao nisu me zaustavljali.
To su moja iskustva i ja se sa time neigram, već redovno sve registrujem, a trudim se da sve bude ispravno.
 
Pozdrav svima!
Evo danas sam snimio nešto interesantno...to jest, i nije baš nešto interesantno, čak što više užas!!!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NIA8qj7gasQ[/youtube]

Izvinjavam se, ako sam nekome pokvario dan... :udri:
Pozdrav Joe!
 
ufff moram nesto kazati!
steta sto suljmanac nije bio u emisiji,inace bi ovoj curki koju je uhvatio curkizam letelo perje.
a inace za urosa,bez obzira koliko da je dobar novinar,zaharije ce ga zakopati.
 
Koji debilizam, jeee... Ne pada mi na pamet da radim samo za osiguranja i kojekakve takse i taksice - vise nema registracije. I sta sam ja rekao kako ce se placati nameti? Sto kaze ova curka sa beogradskim naglaskom:"Pa po kubikazi, jebote!" Kad registrujes 539 ko da registrujes american muscle car.
 
Izmislice oni jos neki harac a i zasto nebi,pa mi svi cutimo a cutanje je znak odobravanja :udri:
 
Okrim je napisao(la):
@ cika_jova

Moji traktori i prikolica su trajno registrovani, poseduju saobraćajnu dozvolu i u njoj je upisano "trajna registracija", a uz svaku saobraćajnu dozvolu imam i Karton o tehničkom pregledu vozila i to moram svake godine da vozim na tehnički i da mi u karton upišu da je vozilo ispravno, Ja sam imao vičš puta priliku da me policija zaustavi i legitimiše i uvek su tražili karton o tehničkom pregledu, bez obzira što je traktor bio ispravan, sa svom signalizacijom, registrovan i na mom imenu. Pretprošle godine u proleće sam išao sa prskalicom i kad su me zaustavili nisam imao obavljen tehnički (istekao je a nije obnovljen) hteli su da me isključe iz saobraćaja iako je sve bilo ispravno. Spasila me je puna prskalica jer sam im rekao da su nasuti herbicidi i da se to mora izbaciti na njivi. Kad sam se vraćao nisu me zaustavljali.
To su moja iskustva i ja se sa time neigram, već redovno sve registrujem, a trudim se da sve bude ispravno.

Na zalost svima nama koji imaju upisano "trajna registracija" to nece nista vaziti, jer ces morati da uzmes nove tablice, ako hoces u saobracaj....

Drzavi treba para i gleda samo kako jos da nas pokrade....i uvek ce biti nesto novo smisljano, porezi itd...a mi necemo nista moci dok ne dodju neredi kao u egiptu :sta: :sta: :sta: i o cemu dalje da pricamo...
 
joekiki je napisao(la):
Pozdrav svima!
Evo danas sam snimio nešto interesantno...to jest, i nije baš nešto interesantno, čak što više užas!!!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NIA8qj7gasQ[/youtube]

Izvinjavam se, ako sam nekome pokvario dan... :udri:
Pozdrav Joe!

Kakav jad! Iz izlaganja ove službenice ministarstva se najbolje vidi odnos institucija prema građanima i poljoprivrednicima posebno, bahat i neozbiljan! Kad ovakvu sretnete na šalteru.... neka nam je Bog u pomoći. ::lose::
 
Pre nekoliko dana je u SAT-u bio gost, takodje iz MUP-a tip sa crnogorskim akcentom koji je pričao o auto-školama i novom zakonu vezanim za tu problematiku. Nemam ništa protiv ljudi iz Crne Gore ali je evidentno opao kriteriju prilikom odabira kadrova u tom ministarstvu. Ova gospodja je dokaz mojoj tvrdnji. Strašno. ::lose::
 
To je zato sto sve ide po partijskoj liniji,ne gleda se ko je kvalitetan za odredjeni posao vec samo preko veze :udri:zato nam i jeste ovakva situacija u drzavi :zli:
 
USTANAK!!! Mamicu im svima koliko0 god da ih ima :zli: :zli: :zli: :zli: :zli:
E sad drugari da imamo udruženje ko što nemamo pa niko da ne registruje i da im ne da pare. HHoće da uzmu novac od moje dece, znate šta sve mogu da im kupim za te bačene pare pa ne mogu da piše,m od besa još ovakva fufa da mi to priča jbte uuffff :zli: :zli: :zli: :zli: takse za šta more treba to sve ..... Ljudi ja ne mogu da poverujem svojim očima i ušima recite mi da je danas 1 april.
 
А да ми лепо поскидамо "старе" таблице, па се провозамо мало по градовима, или да нам се "случајно угасе трактори" пред скупштинама општина или негде на сред пута :sta:
Док не виде зубе неће се опаметити :zli: :nono:

Једно је техничка исправност трактора,ротациона светла, па чак и прва помоћ, то ценим и поштујем и то је нешто што је више него потребно, али осигурање?? :sta: Нове таблице :sta:
Ја га нећу осигурати, засигурно, а кад крене милиција да ме зауставља ја ћу или на њих или у њиве, па нека ме јуре...
 
nazalost mi smo morali da registrujemo traktor po novom i to zadovoljstvo nas kosta 11600. 6490cm 120ks a ljubaznost na salteru je bila gora nego sto se stocari ophode prema svojoj stoci! UUUZAS! :zli:
 
Nazad
Vrh