Kupovina rasade za proizvodnju povrća

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
9.339
Lokacija
Apatin
Za ozbiljniju proizvodnu povrća se podrazumeva da se ima kvalitetna rasada. Oni koji proizvode na manje mogu sami da kupuju rasadu, ali čak i oni veliki proizvođači su prisiljeni da sami proizvode rasadu, jer nema dovoljnih količina u našoj zemlji za neke kulture.

Uovoj temi preporučite one proizvođače rasad za koje znate iz svog iskustva da su dobri, ili jednostavno pitajte gde biste mogli nabaviti kvalitetnu rasadu.
 
Interesuje me gde mogu kupiti rasadu paprike babure i paradajza za plastenik uokolini Sombora?
 
Znam da Elan Srbobran radi i da imaju dobar rasad, raspitaj se tamo. Ima u Srbobranu još neki plastenik što drži neka žena bivši tehnolog u Elanu ali to sam samo gledao na TV ako imaš nekog tamo neka se raspita ili ako ima neko na forumu da zna više neka baci poruku
 
Simaptičan sajt samo na žalost nevidim cenovnik na njemu, kao ni mogućnost on-line naručivanja robe.
A za tu ženu iz Srbobrana sam i ja čuo da radi, uglavnom sam čuo pozitivne stvari o njoj.
 
Meni treba rasad za baburu papriku, da li neko zna kome da se obratim obzirom da sam iz Backe Palanke. Vec kasnim sa sadnjom u plasteniku
!
 
Postoji u Irigu savremeni staklenik za proizvodnju rasada za koji sam čuo da je izuzetnog kvaliteta pošto najveći deo i izvoze ali je moguće kupiti samo veće količine...
Pa kome nije daleko...
 
Hteo bih da mi neko proizvede rasad paprike za iducu godinu,u pitanju je paprika za ajvar za otvoreno polje..Ima li nekog sa iskustvom?Za tri hektara..
 
Koju sortu ajvarke bi ti proizvodio i to je velika kolicina. Ja sam ove sezone radio 60 ari na otvorenom i 15 plastenika povrsine 30 ari. Zarada nije bila losa...
 
Ja sam planirao da zasadim slatki krompir - batat sledece godine. Jeste da je kod nas jos uvek nepoznat, ali cena mu je dosta visoka i po nekoj mojoj racunici - mislim da bi zarada mogla da bude jako dobra. Jedino me muci sto ne znam da li neko u Srbiji prodaje rasadu, pa ako neko zna neka napise...
 
ivho je napisao(la):
Ja sam planirao da zasadim slatki krompir - batat sledece godine. Jeste da je kod nas jos uvek nepoznat, ali cena mu je dosta visoka i po nekoj mojoj racunici - mislim da bi zarada mogla da bude jako dobra. Jedino me muci sto ne znam da li neko u Srbiji prodaje rasadu, pa ako neko zna neka napise...
bilo je na tv neki tip sadi ga u vojvodini bilo je u emisiji znanje na poklon
 
dadoxxl je napisao(la):
Batat mozes naruciti u Hrvatskoj na mnogo mjesta.

Hvala - nasao sam na par mesta da se nudi u Hrvatskoj, ali ne znam kako idu stvari sa uvozom i carinom, pa se ne bih zezao s tim...
Post je spojen: [time]1291066961[/time]
_________________________________________________
bilo je na tv neki tip sadi ga u vojvodini bilo je u emisiji znanje na poklon
[/quote]

Cuo sam za tog tipa, ali mislim da on uvozi batat iz Hrvatske, a ne prodaje rasadu..
 
Molim Vas da mi kazete kolicinu stabala paradajza za povrsinu od 12 ari, koja je najoptimalnija jer ima vise kombinacija, moram pripremiti rasad.......


Hvala unapred na odgovorima i puno srece u poslu....Vlada/Novi Sad
 
Vec par godina ne podizem plastenik ( nakon peha sa snegom) al ukoliko budem ove godine podigo interesovao bi me rasad paprike CHOUT od DiROeters - zvana rog bika
 
oprostite na nedefinisanom pitanju do kraja , radi se o plasteniku, 12 ari, na kom nece biti mehanizacije, sve rucni rad, zato sam mislio na sto guscu sadnju koja moze......hvala unapred na odgovoru....
 
Nazad
Vrh