Kako voditi gazdinstvo pravilno kako ćemo uskoro morati svi

Ma preterali su sa cenama ovih softvera .Papir trpi sve ,papir i olovka i opleti .
 
menu su pozvali da ucestvujem u ovom pilot projektu i sutra ide po `knjigu` i razgovor sta i kako sa tim .
kada su me pozvali nisam se dvoumio ni jednog trenutka, bez obzira da li ce to biti obavezno ili ne , koliko sam shvatio iz kratkog razgovora to je nesto sto bi i meni trebalo da olaksa uvid sta sam i kad sam radio i cime tretirao ... sto u vocarstvu , sto u ratarstvu , mada koliko mi je receno namenjeno je za ratarstvo , ali u planu je da bude i vocarstvo , sad da li je izvodljivo u istoj knjizi ili ne videcemo.
 
raspitacu se sutra

- - - - - - - - - -

@talianu



puno vam je sanduce, poslao bih vam PP

- - - - - - - - - -


danas sam isao po knjigu i pitao savetodavca kako neko sam da se prijavi , ukratko receno mi je da je konkretno za opstinu zrenjanin PSS dobila 100komada knjiga na 11 savetodavaca i svako je odabrao 9 svojih gazdinstava. znaci i oni su ograniceni brojem knjiga , a koliko je moj savetodavac upucen ako neko zeli sam da proba da vodi moze se skinuti sa sajta http://195.178.40.73/maticnaknjiga/login.php , mada verujem da se mozes raspitati u svojoj PSS i potraziti tamo knjigu.

svaka knjiga je zavedena za odredjeno gazdinstvo i ideja je da se na kraju godine mi korisnici izjasnimo da li nesto treba menjati , dodati , povecati neku kolonu ili slicno
 
Nemojte biti naivni da ostavljate svoje podatke BPG, JMBG na sumnjive sajtove !
Tvoj bpg je zaveden u svim mogucim registrima a jmbg (PIB)sad vec dajes u svakoj radnji gde uzimas gotovinski racun.Da malo procunjas cudio bi se na kojim sve sajtovima mozes procitati svoj jmbg,bpg sa imenom i prezimenom zajedno.Inace kao sto je i kolega rekao sajt je od pokrajinskog ministarstva...
 
Mogu li ja iako imam zaposlenje za stalno da otvorim poljoprivredno gazdinstvo i kakve su mi obaveze a kakva prava, mislim na subvencije, hvala unapred.
 
kako moze doci do ovoga programa i koliko košta
Do demo verzije programa se stize preuzimanjem preko linka koji sam postavila , nakon instalacije imate 7-mo dnevni test period , cisto da vidite o cemu se radi i da li to ispunjava zahteve za vodjenje vaseg domacinstva . U slucaju da program ne ispunjava vase kriterijume nakon 7 dana on postaje neaktivan i mozete ga slobodno deintallirati iz vaseg kompjutera , a ako ste zainteresovani za registraciju proizvoda mozete mi se javiti u pp ili na mob odakle cu vam detaljno objasniti sta i kako dalje .
 
Trebalo bi da se vidi za program Knjiga polja, domaća produkcija i pristupačna ekipa, pa se treba raspitati o mogućnostima za nabavku. Prošle godine u jedanaestom mescu sam pisao o njemu na blogu - Knjiga polja - program. Pored ovog programa se razvija još nekoliko, najpozantiji je Farmeron koji razvija neka ekipa iz Osjeka, ali koliko mi je poznato ima samo verzija na engleskom, mada to treba proveriti još. Farmeron nudi besplatnu probu u trajanju od 30 dana.
 
Naisao sam na ovaj program za vodjenje gazdinstva, da li ga je neko vec koristio?
www.programzapoljoprivredu.com
 
Program je vrlo jednostavan i po meni radi sve što jednom ratarcu treba.E sad ne znam koliko traje ova besplatna varijanta i ima li nekih ograničenja.
Vidim da je ograničena na broj parcela od 4.Ne znam cenu ali ako nije velika sasvim solidan program.
 
Nazad
Vrh