Komušaljka za kukuruz

todor

Banned
Učlanjen(a)
28 Nov 2008
Poruka
2.367
Lokacija
djurdjevo
pošto mi je danas stigla komušaljka hteo bi da čujem vaša iskustva
 
Odg: komušaljka za kukuruz

Pa jel ta komušaljka sama istovara? :haha:
Opet moraš lopatom ubacivati u nju.
 
Odg: komušaljka za kukuruz

Matić je napisao(la):
Pa jel ta komušaljka sama istovara? :haha:
Opet moraš lopatom ubacivati u nju.
lopatom da ali nema da radnici jedan klip čiste sto godina ovako sve ide u komušaljku pa šta očisti očisti ali ipak 12 valjaka nije malo jer ni radnici ne čiste bolje


 
Odg: komušaljka za kukuruz

I ja sam kupio komusaljku pre nekih 7,8 godina zato sto sam dosta para davao za ubacivanje kukuruza a i zbog poznatih poteskoca oko nalazenja radnika.Posle pocetnog odusevljenja sa radom komusaljke uvideo sam i nedostatke u radu sa njom.Najvise sam se plasio da se neko ne povredi.Vremenom sam smanjivao kolicinu kukuruza koji sam susio u klipu.I tako,komusaljka stoji u supi a platio sam je koliko je kostalo jutro zemlje.
 
Odg: komušaljka za kukuruz

neznam u nedelju ću je probati pa ćemo videti jer dosta mi je radnika i nihovog kilavog posla čak sam prošle god i otpuštao jer su radili sve do očina
 
Odg: komušaljka za kukuruz

Po meni je bolje resenje remontovati berac i ako je presusena kukuruzovina ici malo ranije u berbu(dok je rosa) pa i ako ostane malo komusine nece biti problema.
 
Odg: komušaljka za kukuruz

hm, komušaljka je ok investicija, ali postoji jedan veliki problem, radnik na njoj nesme ni jednog trenutka odlutati mislima, mnogo je bolje kukuruz brati ujutru dok ima rose ili uveče oko 9h pa do ujutru jer je kukuruz onda dosta čistiji od šuške, postaviš jednog ili dva radnika na elevator u koji istresaš kukuruz iz prikolice, jedan postepeno pušta kukuruz i čisti, a drugi čisti koliko stigne, ako poneki klip promakne nije greda, iz tog elevatora ide u drugi koji ide direktno u čardak, manji smo kupili za smešne pare, preradili ga i sada radi kao lud :D, ne umorimo se a u čardak ode tek pokoja peruša ::svaka cast:: a klipove koji su skroz u šiški izbacis posle očistiš i rešen problem... ::namigivanje::
 
Odg: komušaljka za kukuruz

matkemafija je napisao(la):
hm, komušaljka je ok investicija, ali postoji jedan veliki problem, radnik na njoj nesme ni jednog trenutka odlutati mislima, mnogo je bolje kukuruz brati ujutru dok ima rose ili uveče oko 9h pa do ujutru jer je kukuruz onda dosta čistiji od šuške, postaviš jednog ili dva radnika na elevator u koji istresaš kukuruz iz prikolice, jedan postepeno pušta kukuruz i čisti, a drugi čisti koliko stigne, ako poneki klip promakne nije greda, iz tog elevatora ide u drugi koji ide direktno u čardak, manji smo kupili za smešne pare, preradili ga i sada radi kao lud :D, ne umorimo se a u čardak ode tek pokoja peruša ::svaka cast:: a klipove koji su skroz u šiški izbacis posle očistiš i rešen problem... ::namigivanje::
jbš ti taj posao ako ću ja da izbacam koji nije čist i naknadno da ga čistim pa zato sam kupio komušaljku
 
Odg: komušaljka za kukuruz

U bre pa istu takvu si imao ovde za 100-200 evra ali tebi daleko da dođeš.
 
Odg: komušaljka za kukuruz

nije losa to sprava,ima samo dve mane: hoce da kruni kukuruz(bar moja tako radi) i hoce da uhvati prste to sam licno iskusio
 
Odg: komušaljka za kukuruz

Znam nekoliko ljudi kojima je komušaljka otkinula prst, a mojoj komšinici je takođe uhvatila ruku, ali je imala rukavicu pa je u deliću sekinde uspela da je izvuče, dok je komušaljka progutala rukavicu. Zato pamet u glavu kada se radi sa njom .
Naravno da hoće da okruni po neko zrno, ali onaj ko posle bude nosio komušinu u prikolicu treba to sve da istrese, da ostanu zrna. Po meni ona se isplati tek kada se bude prodavao tuluz/šapurika kod krunjenja i onda se za prikolicu čiste šapurike može dobiti lep novac. Ako nemate kome da to prodate, onda nemojte ni da radite sa komušaljkom, nije isplativo, a i opasna je.
 
Odg: komušaljka za kukuruz

Matić je napisao(la):
U bre pa istu takvu si imao ovde za 100-200 evra ali tebi daleko da dođeš.
I da se naaradim kao oko svake polovne mašine neka hvala
 
Odg: komušaljka za kukuruz

Nemoj pogrešno da me razumeš, neka te ta komušaljka dugo, dugo služi i da nemaš problem sa njom, probali smo sa njom i bez nje, za zmajevku sa njom nam treba ok 60 minuta, bez nje ide bez problema sa 45 min, ako je čist i manje. Ako imaš dosta posla to je veliki vremenski gubitak, ali videćeš i sam šta ti je najbolje ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh