Komušaljka za kukuruz

Odg: komušaljka za kukuruz

Sutjescanin

jesi ovaj stroj kupio sve zajedno ili posebno komusaljku a posebno traku i elevatore?ili si mozda sam pravio,prepravljao......
 
Odg: komušaljka za kukuruz

ee nebih znao da ti kazem koliko kosta posto je pravljen pre 20 godina cale ga tad pravio.
 
Odg: komušaljka za kukuruz

ja imam slovenačku komušaljku sa šest oklagija,kupljena nova nikad nije ni radila.imam i knjigu sa opisom i uputstvima.pogon je na kardan.ako je neko zainteresovan prodao bih je.ja svoj kukuruz već osam godina radim samo u zrnu.
 
Odg: komušaljka za kukuruz

Koje su gume na perusacima bolje (ruže ili one dugacke iz tri djela) :bravo:
 
Odg: komušaljka za kukuruz

Realno ali ovde po juznom banatu Retko ko komusa(jedino manji poljoprivrednici 3-4 hektara)Bez komusaljke,Ja radim sa 2 radnika plus ja,Parkiram prikolicu na sredini usta elevatora Oborim stranicu na kikindi sa prepravljenim stranicama i dvojica Navode kukuruz a jedan gura iz prikolice po kikindi otpirlike 15-20 minuta,Na dan otprilike 4 Prikolice.

Ovo je ta prikolica ali Za vreme pravljenja "Puteva"Gde berac ulazi(To je po meni najgori Posao)Ja volim da pustim da komsije Oberu Ali onda je problem sa kradljivcima,E tu je Trka :D(Jer su toliko skromni da ni tuluzinu Ne ostave)
http://i936.photobucket.com/albums/ad206/Rakin_04/Fotografija0262.jpg
 
dali neko moze da postavi sliku ovde da pogledam samo kako ide one remenice kako su napravljene da okrecu osovine posto sam poceo sam da pravim komusaljku a nemam prestave kako to da napravim
 
dali neko moze da postavi sliku ovde da pogledam samo kako ide one remenice kako su napravljene da okrecu osovine posto sam poceo sam da pravim komusaljku a nemam prestave kako to da napravim
postaviću ja ako kojim slučajem ne zaboravim jer ja imam od 12 valjaka oklagija kupljena nova 2010 god
 
E ovako,da i ja kažem moje mišljenje... Kao prvo komušaljka je relativno dobra sprava ( ako stavimo na stranu da je relativno opasna, ali ako se upotrebljava kako treba skroz je bezopasna....tj ako ne gurate ruku dok radi već je lepo isključite pre bilo kakve intervencije,onda je skroz bezopasna). nas troje je ove godine utovarilo kukuruze sa nekih 20 ha, dvoje lopatama utovara treći je na prekidaču u slučaju da se zaguši okrene smer i eventualno iz levatora vrati u komušaljku ako neki prođe ne očišćen.
Kao drugo veoma je važno kako je komušaljka napravljena. Mi smo kupili od nekog iz Čuruga,mislim da je lončarski ili tako nekako,za 1200 evra (10 valjaka) i kvalitet izrade je katastrofa gume su jako mekane (čovek ima presu i sam ih pravi koliko sam shavtio) sigurno 40-50 su pukle,osovina je tanka ne znam da li postoje takve gume od drugog proizvodjača. valjci kada se skinu moraju da se seku da bi se montirale nove gume (katasrofa rešenje nema štifni kao na beraču),zatezanje kaiševa katastrofa rešeno. Motor je jedino što je kvalitetno (simensov 4Kw). Zupčanici su rešeni sa pogonom na dva kaiša a povezani su celom širinom i usled desihronizacije troše se (dva tri ne znam da li će preživeti još jednu sezonu).ram je od relativno tankog profila itd,itd.... Ali odradila je ovu sezonu bez većih problema,tako da preporučujem kupovinu komušaljke ali da se jako obrati pažnja na način na koji je izradjena....Obratiti pažnju na sve od ovog što sam naveo sigurno se nećete pokajati kupovinom... toliko od mene.... Pozdrav
 
Sve je to lepo, primena komusaljke i sve sto ide sa tim, ali mi poslednjih nekoliko godina cistimo kukuruz u onoj meri koliko imamo vremena dok se napuni prikolica, posle toga sve ide u levator i u cardak, kad ga krunimo nemamo nikakvih smetnji, nije nikada pobudjao niti se razlikuje od onog sto je svaka liska ociscena...
 
kad bi uspio naci kupaca za vise isplatilo bi ti se doci do mene, jer im se cijena krece od 6.5 do 13 din po kg , tako placaju ovi sto otkupljuju otpad jer drugi ih nitko vise ne kupuje.
 
gde moze da se nadje polovna komusaljka ja razmisljam da kupim jednu?
I ja sam razmisljao pre par godina,medjutim masovno ljudi odustaju od tog posla zato sto mnogo kruni i ima puno zrna ispod nje,pogotovo kada je zreo kukuruz.Jeste da se ta zrna okrune ali nije poso...Bolje uzeti berac sa vecom komusaljkom,zameniti gume i birati vreme branja nego ovako!Ja sam se odlucio za ovo drugo,komusaljka mi nije u planu vise!
 
kupio sam ja zmaj 224 pre 3 meseca a obicno sam brao ujutru od 5 do 11 i bilo je cisto ali kermes nece bas tako lako da se ocisti ali tad sam brao sa sipom jednorednim,videcemo kako ce ici sa zmajem
 
leka Ja ti isto savetujem kao Savato i ja sam razmisljao o komusaljci ali kada sam zvao jednog sto prodaje komusaljku pitao ga zasto je prodaje on mi je rekao da je zamenio gume na beracu i da mu sad cisto bere i komusaljka mu vise nije potrebna...
 
Pozdrav forumasima.vidim teme oko komusaljke .ja planiram da kupim jednu jel imamm transportne trake gde bih kipovao kukuruz na traku
,koja bi vukla na mali elevator pa posle u komusaljku i posle u veliki elevator,Kupio bih dobru spravu, cuo sam za nekog iz ADE Tibor neueberger,ima li neko ovu masinu,ali neki drugi dobar prozvodjac bi isto OK bilo.pozdrav svima
 
Nazad
Vrh