Komušaljka za kukuruz

Odg: komušaljka za kukuruz

Zoran0230 je napisao(la):
matkemafija,ispada da su ljudi što rade sa komušaljkama budale-a voleo bih da vidim kako izgleda tvoja kotarka ako ne čistiš kukuruz-koji berač imaš pa tako idealno čisti
nije mi bila namera da nekoga uvredim, samo sam veliki protivnik komušaljke, imali smo je jednu sezonu, tati je uvukla rukavicu, polomila držalje i od tada smo zaključili da to nije za nas... mnogo je kukuruza da bi mogli da se cimamo sa njom i da nam svakog trenutka misli budu pored nje... kukuruz sam čistio imaš sve detaljno objašnjeno kako dva čoveka istovare zmajevku za 30 - 45 minuta. Zmaj 223 vreme branja od 22 do 9 h, a u čardaku bude tek po koja peruška ::namigivanje::
 
Odg: komušaljka za kukuruz

@matkemafija
I ja tako radim :ppozdrav: a komusaljka u supi,eee da sam kupio jutro zemlje umesto nje :cool:
 
Odg: komušaljka za kukuruz

Rašo ja mislim ovako, niti sam to izmislio ja niti ti ::namigivanje::, ona jeste dobra, ali jako, jako spora i opet ti treba dva radnika, minimum, i to ako postaviš ventilator na nju koji će da izduvava perušku pa je na kraju pokupiš i pred ovce :haha:, probali smo i sa radnicima, natrpaš njih deetak u zmajevku, pa jedni smetaju drugima, pa dave, a sat otkucava :nono:, probali smo sa komušaljkom, ali je sporo :nono:, zato dva elevatora izbacim one koji su skroz u perušci i raj ::svaka cast::, a vremenom će to i drugi shvatiti, ok je ona kada imaš nekoliko jutara kukuruza, ali za veće skladišnjenje u čardake nikako, jedino dve komušaljke 4 elevatora i jedno 10 radnika :haha:, e onda imaš isti učinak ahaha...
 
Odg: komušaljka za kukuruz

Imam i ja komušaljku ali je negde u selu.Opasna je to mašina i uopšte je ne koristim.Primetio sam da se mnogo brže radi ako se prikolica iskipuje a ne da se radnici guraju na njoj.Od noćnog branja smo odavno odustali ,noć je za nešto drugo.
 
Odg: komušaljka za kukuruz

matkemafija je napisao(la):
Rašo ja mislim ovako, niti sam to izmislio ja niti ti ::namigivanje::, ona jeste dobra, ali jako, jako spora i opet ti treba dva radnika, minimum, i to ako postaviš ventilator na nju koji će da izduvava perušku pa je na kraju pokupiš i pred ovce :haha:, probali smo i sa radnicima, natrpaš njih deetak u zmajevku, pa jedni smetaju drugima, pa dave, a sat otkucava :nono:, probali smo sa komušaljkom, ali je sporo :nono:, zato dva elevatora izbacim one koji su skroz u perušci i raj ::svaka cast::, a vremenom će to i drugi shvatiti, ok je ona kada imaš nekoliko jutara kukuruza, ali za veće skladišnjenje u čardake nikako, jedino dve komušaljke 4 elevatora i jedno 10 radnika :haha:, e onda imaš isti učinak ahaha...
matke dođi ti kod mene u nedelju da vidiš dali je jako spora nas troje smo je punili lopatama i nijednom nije stala a sa nas znoj lije a ti tvoji levatori je po meni čista glupost ,pa stavi ti 10 radnika po 150din sat toje 1500din puta 10 sati 15000 pa puta 10 dana 150000 za te pare mi se ne isplati da se cimam sa kukuruzom bolje da platim da ga okrune nego da kilavim sa njih 10
 
Odg: komušaljka za kukuruz

nisi me razumeo, samo ti kažem da je sporije kada se radi sa komušaljkom, a tih 10 radnika sam samo naveo kao primer, za dve komušaljke i sve što ti je potrebno za njih, čista šala vidiš smajlije koja sam ispisao ::namigivanje::... Radimo sa 2~3 radnika i zmajevka je gotova od 30~45 minuta
ja i dalje kažem, drago mi je kada vidim da neko kupi neku novu stvar i kada se ulaže u poljoprivredu, jer bez velikih ulaganja neka ni velikog profita :nono:. Prvi post ti je bio da si kupio komušaljku i pitao kakva su naša iskustva, rekao sam ti kako mi radimo ne da bih osporio tvoj rad već samo da bi ti možda pomogao da posao uradiš lakše, brže, bolje i što jeftinije, a to je cilj svakog rada.... ::svaka cast::
Post je spojen: [time]1286446507[/time]
_________________________________________________
kiraj je napisao(la):
Imam i ja komušaljku ali je negde u selu.Opasna je to mašina i uopšte je ne koristim.Primetio sam da se mnogo brže radi ako se prikolica iskipuje a ne da se radnici guraju na njoj.Od noćnog branja smo odavno odustali ,noć je za nešto drugo.
a zašto si odustao od noćne berbe ?
 
Odg: komušaljka za kukuruz

Iz prostog razloga,noć je za spavanje i odmor.Sredi berač da bere kako treba pa vozi danju.
 
Odg: komušaljka za kukuruz

kiraj je napisao(la):
Iz prostog razloga,noć je za spavanje i odmor.Sredi berač da bere kako treba pa vozi danju.

Trenutno nemam berač i ne berem, ali si rekao pravu stvar, a ja bih još dodao i da se sredi traktor da se u slučaju bilo kog zastoja može ugasiti i da bez problema upali. Pozdrav "kiraj". :cao:
 
Odg: komušaljka za kukuruz

kiraj je napisao(la):
Iz prostog razloga,noć je za spavanje i odmor.Sredi berač da bere kako treba pa vozi danju.
Potpisujem!!!
Matke nemoj nas više ubeđivati kako je bolje bez komušaljke nego sa njom.
Niko te ne tera da radiš sa njom,izneo si svoje mišljenje i hvala.
 
Odg: komušaljka za kukuruz

ne brinite se traktor i berač su sređeni kako treba, kompletno je berač sređen pre početka sezone, a traktori su svi kao lutke i dok sam živ braću noću ::namigivanje::, ne može se porediti berba danju i berba nuću, a dan je za neke druge stvari, noću se kukuruz ne može ubacivati :nono:, a danju može ::namigivanje::
 
Odg: komušaljka za kukuruz

Nedostatak na komusaljci..

1zesr6.jpg

27zkbh3.jpg

2cxeo85.jpg

30cya2h.jpg
 
Odg: komušaljka za kukuruz

@ sutjescanin , pa mi imamo istu komusaljku . U pravu si to je nedostatak, i razmisljao sam kako da se to odradi. Negde sam video da je neko formirao ispod komusaljke onaj sistem malog levatora koji postoji na beracima, ali ovo tvoje je mnogo bolje ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::
 
Odg: komušaljka za kukuruz

@ farmer II odgledaj snimak da vidis kako istovaram ja kukuruz [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gq9InD8tBhw[/youtube]
 
Odg: komušaljka za kukuruz

imaš pohvalu i od mene ::svaka cast::, iako msm da komušaljka nije dobra. Da je kukuruz samo malo čistiji mogao bi da ga ubaciš i da ga ne čistiš, radimo isto, ali bez kratkog elevatora i komušaljke ;)
 
Nazad
Vrh