Elevator za kukuruz

vranjanac

Član
Učlanjen(a)
3 Avg 2010
Poruka
110
Lokacija
vranje
u planu sam da pravim elevator za kukuruz,ne mnogo veliki,pa bih molio par saveta ili jos bolje slika...
 
Elevator je sve osim prikljucka za traktor! :cao: Koji imas u planu? Sa trakom ili lancem? Imam ja pravljeni sa trakom 10m. Ako hoces slikacu ali u ponedeljak!
 
@ vranjanac

Mislim da ti se ne isplati praviti elevator, bez obzira koliko materijala imaš. Kompletan u funkciji elevator se može kupiti za 200 do 300 eura, a ti izračunaj samo da nabaviš ispravan elektromotor, remenice, kaiš, zupčanike, osovine, lančanike, transportni lanac, lopatice i celu konstrukciju, ti nemožeš uklopiti ni osnovni materijal u tu cenu, a kamoli svoj rad. To govorim iz sopstvenog iskustva jer sam i ja hteo praviti elevator, ali sam kupio za 250 eura ispravnog i samo sam zamenio sajlu za podešavanje visine jer je ona na njemu bila original fabrička i zahrđala pa nisam imao poverenja u nju. Raspitaj se o cenama potrebnog materijala i dobro razmisli o tome, jer će se većina složiti da sam u pravu.

Pozdrav od Mirka iz Kule. :cao:
 
toshiba druže,znam da elevator nije prikljucak za traktor,ali jednostavno nisam znao gde da otpočnem o vu temu...sliku naravno očekujem...pozdrav!
mirko nisam znao da se za te pare moze naci elevator,naravno da se ne isplati praviti ga,mada imam dosta delova(uklučujući i elektromotor),ali za te pare je bolje kupiti ga.hvala i puno pozdrava.
 
kakav elektromotor treba da bude na elevatoru?mislim na njegovu snagu u kw i broj obrtaja?koliko kw i koliko obrtaja?
 
Okrim je napisao(la):
@ vranjanac

Mislim da ti se ne isplati praviti elevator, bez obzira koliko materijala imaš. Kompletan u funkciji elevator se može kupiti za 200 do 300 eura, a ti izračunaj samo da nabaviš ispravan elektromotor, remenice, kaiš, zupčanike, osovine, lančanike, transportni lanac, lopatice i celu konstrukciju, ti nemožeš uklopiti ni osnovni materijal u tu cenu, a kamoli svoj rad. To govorim iz sopstvenog iskustva jer sam i ja hteo praviti elevator, ali sam kupio za 250 eura ispravnog i samo sam zamenio sajlu za podešavanje visine jer je ona na njemu bila original fabrička i zahrđala pa nisam imao poverenja u nju. Raspitaj se o cenama potrebnog materijala i dobro razmisli o tome, jer će se većina složiti da sam u pravu.

Pozdrav od Mirka iz Kule. :cao: mirko gde ima za te pare da se kupi jabih ga kupijo pozdrav nenad
 
Neznam ko je citirao moj post i ko je nenad, ali za navedenu cenu se može kupiti elevator. Moj komšija od preko puta je prodao ispravan, sa elektromotorom, u lošijem stanju za 250 e. To znam pouzdano jer sam ga ja vukao iz Lipara u Kulu. U Kuli se prodavao jedan od 9 metara za 300 e, a da li je prodat i kakav je treba videti.
 
evo moj elevator rucno pravljen
2mi3ura.jpg

inace duzina je 11m sirina 60 cm trofazni motor kostao je 1500 e

sa njim dizem psenicu na tavan kukuruz u klipu i u zrnu kopam septicku jamu on iznosi zemlju dizem beton na plocu kada betoniramo a i jednom sam tovario stajnjak i dzakove
prava stvar isplati se
 
I ja treba da zamenim levator,sta predlazete,lanac ili traka.Mislim da u Srbobranu moze da se poruci traka kakvu hoces.Kakva su iskustva sa trakom:pucanje,misevi,vek trajanja?
 
Ima kod nas traka da se kupi povoljno,a elevatore na traku ljudi ovde imaju i preko 30god i jos uvek rade.
 
I ja treba da zamenim levator,sta predlazete,lanac ili traka.Mislim da u Srbobranu moze da se poruci traka kakvu hoces.Kakva su iskustva sa trakom:pucanje,misevi,vek trajanja?
Moj elevator sa trakom je 1955 godiste. toliko o istrajnosti trake. Radio je u zadruzi dok se nije raspala pa kod drugara pa kod mene. inace duzina elevatora je 12m
 
Kako sam se samo danas ispalio sa elevatorom...

Imam neki elevator koji nema međuzupčanike već na donjoj osovini ima jednu veliku limenu remenicu i direktno je sa kaišom vezana na elektromotor. Elektromotor je trofazni 1.1kW. I sa njim imam dva problema. Prvi problem je što trofaznu struju imam dosta daleko (i to lošu) pa onda trebaju dugački produžni kablovi, ja nemam dovoljno pa onda uzajmljujem i često se potrefi da nema dobar smer itd. Drugi problem je što je jako brz, toliko piči brzo da elevator moram u dlaku da namestim na otvor inače prebacuje kukuruze preko čardaka. Napravio sam na vrhu neku zavesicu da ne dozvoli prebacivanje kukuruza ali to ipak nije to, treba sporije da ide...
Ne znam zašto, ali ja sam bio ubeđen da je motor od 2800 obrtaja i mislio sam da ako stavim motor od 1400 obrtaja da ću rešiti problem. I ove godine nađem na Limundu (i kupim) neki kineski (ali ozbiljniji) elektromotor 1.5kW, 1400 obrtaja i još monofazni sa centrifugalnim prekidačem. I mislim da sam rešio oba problema, i brzina i monofazna struja (koju već imam blizu čardaka). Danas namontiram, probam, kad elevator opet piči brzo. Onda izbrišem pločicu na starom motoru i vidim da je i on 1480 obrtaja. Što bi rekli "džabe ste krečili"... :haha: :haha: :haha:
 
Drugaru je potreban elevator za kukuruz,obavezno sa dva lanca. Ponude mi mozete poslati na privatne poruke.
 
Nazad
Vrh