Gavez - korov ili ..

Sumnjam da možeš da kupiš kod nas seme gaveza. Trebala si da ga nadješ jesenas pa da skupiš seme. Možeš na proleće da ga nadješ pa da presadjuješ korenje, rizome.
Ako planiraš prirodan voćnjak obavezno pročitaj nešto o "food forest" imaš nekoliko knjiga o tome na linku sa početka teme.
Za početak možeš na proleće posaditi neke domaće leguminoze: deteline, grahorice, malo ječma ili nešto slično, šta god možeš da nadješ od aromatičnog i lekovitog bilja, cveća itd. Razmišljaj i o leguminoznom drveću za podršku u prvim godinama i žbunastom voću i povrću.
Biodiverzitet je glavna reć u celoj priči prirodnog gajenja.
Devedeset ari je solidna površina, pretpostavljam da imaš pomoć za tu sadnju?
 
Ok,hvala na odgovoru!
Predpostavljala sam da ga ne mogu naci kod nas,jer bi se inace reklamirao,jedino sto sam nasla u jednoj francuskoj semenari je kesica od 30 zrna 3.5 evra,a na vise moze jeftinije(3e pocev od 20 kesica),dok su druge lekovite biljke ista cena al za mnogo vise broja semena,npr.valerijana 120 zrna,kopriva 500 zrna...itd,ali se zato mogu naci gotova sredstva(purin)za vise para.Nista,ostaje mi metoda sejanja ili samostalnog prikupljanja.a dotle posejacu kao sto kazes neku drugu kulturu.
Skinula sam dosta knjiga(sram me bilo)sa neta pa i iz linka koji predlazes,al samo na srpski,nisam dobro sa "englezom",procitala sam "vrt bez motike""revolucija jedne slamke",pogledala dosta reportaza na nasem i francuskom sajtu,iscitala sve forume do kojih sam dosla putem interneta ,najvise me interesuju iskustva,u vocarstvu je manje iskustva nego u povrtarstvu,za orah nisam bas naisla na neke velike podatke,sto se tice "dobrih komsija"osim kajsije i breskve,leske ,ponesto od cveca i tako.
Ne znam na koju vrstu pomoci mislis?Fizicku -dvoje nas je(ma da mm nije nesto ubedjen da ne prskamo,nesto me "belo" gleda kad mu pricam o malciranju,zdravoj zemlji i to),al se na kraju slozio s tim pod uslovom "videcemo kako napreduje".Moralnu,svi moji blizi me gledaju kao vanzemaljca,a materijalnu-u se i u svoje kljuse!
Sta mogu,mogu sta ne moze-dace Bog!A i on napravi zemlju za sest dana,a ne za jedan!
Aj,odosmo mi daleko od teme gavez...mozda bi proizvodnja semena gaveza bila dobar posao...
Prijatno,Dragana
 
mozda bi proizvodnja semena gaveza bila dobar posao...
Kad bi prodavali u Francuskoj :)

Skinula sam dosta knjiga(sram me bilo)sa neta
Ja na to sebično gledam kao na dug za svu debilaciju koju nam rade od devesete.
Sigurno ima nešto i na francuski prevedenih knjiga o "food forest".
Da mislio sam na fizičku pomoć, treba to posaditi za neko relativno kratko vreme.
Neka te gledaju belo, samo napred, posle nekog vremena počinju da dižu obrve a kasnije i da pitaju zašto i kako. :)

za orah nisam bas naisla na neke velike podatke,sto se tice "dobrih komsija"osim kajsije i breskve,leske ,ponesto od cveca i tako.
Pre ćeš naći nešto u staroj literaturi. Ja sam dosta informacija našao u starim brojevima "Jutra" iz osamdesetih i devedesetih godina.


@Ratko ne sećam se pravo da ti kažem ali sigurno piše u fajlu gavez koji sam okačio.
 
Гавез,једна од биљака чије име треба да се пише великим словима.Медицински изузетно корисна биљка.Нутритивно за стоку значајна уз мешање с ,нарочито,легуминозама а и свим осталим крмним биљкама.Размножава се лако семеном резницама .Тражи мало више влаге и тада просто буја.Принос зависи од више фактора али сигурно да може бити значајан
 
Ok,hvala na odgovoru!
Predpostavljala sam da ga ne mogu naci kod nas,jer bi se inace reklamirao,jedino sto sam nasla u jednoj francuskoj semenari je kesica od 30 zrna 3.5 evra,a na vise moze jeftinije(3e pocev od 20 kesica),dok su druge lekovite biljke ista cena al za mnogo vise broja semena,npr.valerijana 120 zrna,kopriva 500 zrna...itd,ali se zato mogu naci gotova sredstva(purin)za vise para.Nista,ostaje mi metoda sejanja ili samostalnog prikupljanja.a dotle posejacu kao sto kazes neku drugu kulturu.
Skinula sam dosta knjiga(sram me bilo)sa neta pa i iz linka koji predlazes,al samo na srpski,nisam dobro sa "englezom",procitala sam "vrt bez motike""revolucija jedne slamke",pogledala dosta reportaza na nasem i francuskom sajtu,iscitala sve forume do kojih sam dosla putem interneta ,najvise me interesuju iskustva,u vocarstvu je manje iskustva nego u povrtarstvu,za orah nisam bas naisla na neke velike podatke,sto se tice "dobrih komsija"osim kajsije i breskve,leske ,ponesto od cveca i tako.
Ne znam na koju vrstu pomoci mislis?Fizicku -dvoje nas je(ma da mm nije nesto ubedjen da ne prskamo,nesto me "belo" gleda kad mu pricam o malciranju,zdravoj zemlji i to),al se na kraju slozio s tim pod uslovom "videcemo kako napreduje".Moralnu,svi moji blizi me gledaju kao vanzemaljca,a materijalnu-u se i u svoje kljuse!
Sta mogu,mogu sta ne moze-dace Bog!A i on napravi zemlju za sest dana,a ne za jedan!
Aj,odosmo mi daleko od teme gavez...mozda bi proizvodnja semena gaveza bila dobar posao...
Prijatno,Dragana

Мада са малим закашњењем (ако нисте избушили рупе) - тракторска бургија може да се повољно наручи од једне радионице код Бруса. Мене кошта бургија за воће и за стубове(са карданом и редуктором) 500 еура - испоручена у Вршцу.

Коју сорту кајсија намераваш да посадиш?

поздрав
 
Gavez, korov ili...

Da malo osvežimo temu sa novim člankom i interesantnom raspravom:

Evo pridruzujem se, iscitao sam celu temu, i mislim da je svakao tereba nastaviti. Bilo bi potrebno vise slika staviti ( ima ih , ali ja mislim premalo), cisto da bi covek bio siguran, i to u razlicitim uzrastima i doba godine.
Ja bih licno probao da mesam sa koprivom radi zalivanja i prskanja. Mislim na zalivanje povrca( znaci : paprika ,paradajz, bostan, krastavac ,sargarepa i narocito jagode, mada se vec kasni sa tim,) i prskanje voca: imam mlade kaleme od ove godine ,pa bi njih prskao sa ovom kombinacijom, i uz dodatak belog luka, po Zisu.

Ma koliko sutra idem da ga trazim, e sad neznam da li da secem listove, sve iznad zemlje ili da vadim sa korenom .Sta je korisnije? Da li ce se biljka povratiti?
 
Poslednja izmena:
Корисна је цела биљка,стим да у различитим годишњим добима корисније користити лист(док га има )а с јесени корен.Ако можеш да извадиш целу биљку,све с"родном грудом"и пресадиш негде где је погодно .Размножава се ризомом и семеном.Дејство саме биљке је снажно па не треба баш претеривати с количином.
Може да се меша с копривом,хајдучком травом,валеријаном,метвицом боквицом водопијом....Биљке које садрже много оксалата није препоручљиво мешати с гавезом увеликој количини.
 
Ja ga jednostavno isečem do korena kada počne veličinom da smeta u bašti. Obično ode u malč ili kompost. Vrlo brzo počne ponovo da raste i baca cvetove na kojima ima najviše bumbara. Inače raste na dvadesetak cm od paradajza i nisam primetio da mu imalo smeta, pošto ima potpuno drugačiji koren od većine povrtarskih biljaka. Svake godine preživi freziranje bez problema, čak mu i prija jer se oslobodi konkurencije i brže se zagreje zemlja.
 
Gavez, korov ili...

Ama ljudi sve ja vas razumem, i hvala na savetima, ali meni je potrebno da prepoznam biljku trenutno. Ona slika sa cvetom mi je poznata vidjao sam to ovde, ali ne verujem da sad ima cveta. Danas sam obisao neke lokacije i nigde ga nisam nasao. neznam kako izgleda sada dok je , verovatno , mali i gde obicno obitava , dali su to livade ili sume ili medje i sl. Doduse ,nisam imao previse vremena , danas, ali neznam gde da trazim. Cini mi se , ali nije sigurno, da sam ga vidjao na njivi u kukuruzu, prosle godine, pored reke, ali kazem , nisam siguran . A koprive sam potopio jutros, samo bilo je tu jos travki ,nadam se da nece da smetaju?
 
Gavez, korov ili...

Evo konacno sam nasao gavez, ali jedva. Pa i nema ga bas toliko u mojoj okolini. Nasao sam ga u ataru ,gde se sadi kukuruz, psenica i sl, u njivi pored moje koja se ne radi evo vec dve godine. Ima ga i sitnog a ima i visokog, skoro pa procvetalog. Ma ipak ima slicnosti sa nekim drugim biljkama, kao sto su neke mlecike i ona jestiva ,sto se prave sarmice i pite, eto sad ne mogu da se setim kako se zove. Cim dobijem vreme idem da naberem i stavim u vodu, jer sam koprivu vec stavio pre tri dana.
Neko je napomenuo , ali nista precizno, da biljke pozitivno reaguju na njegovo prisustvo. Pa sam hteo da pitam da ga posadim pored paprike(?), paradajza(?), jagoda(?) i cega jos?
Ja to povrce sadim na foliji u sistemu kap po kap , pa nije mi jasno gde da ga posadim , da li na krajevima redova, ili gusce? Dali u svakom redu? Za papriku konkretno ja ,na kraju i pocetku ( oko 15 m.) sadim bosiljak, radi oprasivanja. I zanima me preciznija njegova funkcija, jer mislim da to nije konkretnije precizirano, dosad u temi, osim nekih naznaka.
 
Biljka sadrzi dosta kalijuma, tako da njenim truljenjem dobijas kalijum koje druge biljke lako usvajaju
Pored toga ima jaci koren koji dosta duboko se grana tako da pravi rastresito tlo - odakle i vadi taj kalijum i ostavlja ga na povrsinskom sloju.
Mislim da je to glavna uloga njegova - ispravite me ako gresim.
I nema ga svuda, i ne raste kao korov - dosta je redak na livadama, bar ovde u Somboru
 
Пријатељу из Јагодине
Место где си нашао биљку зали добро па сутра ашов у шаке и ископај све са земљом,па код куће посади у садну јаму и опет зали.Кад заливаш паприку увек мало зали и њега.Размножава се одлично ризомом.То уради на јесен.

Ратко,гавез у твом случају потражи поред канала.Приупитај неког пецароша,мада они од пива тешко да виде и рибу.
 
:osmeh: pecarosi
Hvala Deda Lalo, imao sam problema pre 2 godine da ga nadjem jer ga nisam ni video uzivo - vidjam ga ja sada sporadicno bas na mestima gde se zna zadrzati duze voda posle kise.
 
Пријатељу из Јагодине
Место где си нашао биљку зали добро па сутра ашов у шаке и ископај све са земљом,па код куће посади у садну јаму и опет зали.Кад заливаш паприку увек мало зали и њега.Размножава се одлично ризомом.То уради на јесен.

Ратко,гавез у твом случају потражи поред канала.Приупитај неког пецароша,мада они од пива тешко да виде и рибу.
Deda Lala'@ hvala ti na savetima, mislis da jedan (tamo gde sam ga nasao ima mozda desetak ,sto manjih sto vecih) ce biti dovoljno za celu bastu? Ja mislio na kraj svakog reda da posadim , kao sto sadim bosiljak,da on vrsi tu svoju funkciju. One ostale mislim da potopim i izmesam sa koprivom radi zalevanja i folijarne prihrane.
 
"Мени фали пенгеш мали"......

Увођење новог укуса у храну се ради опрезно и полако.Прво мале количине и посматрати како животиње реагују на то.Па постепено повећавати количину.
Гавез је иначе моћна биљка .
 
Nazad
Vrh