Knjiga o plastenicima i staklenicima

može li se umesto postavljanja mreže za senčenje plastenik jednostavno okrečiti??? da li se time dobija isti efekat kao i sa mrežom??? koliko kreč na foliji utiče ili ne utiče na njenu trajnost i funkcionalnost??? molim odgovor,pozdrav svima...
 
Da li se kreci sa unutrasnje strane,pretpostavljam da bi sa spoljasnje strane plastenika kisa sprala krec.............
 
Da li se kreci sa unutrasnje strane,pretpostavljam da bi sa spoljasnje strane plastenika kisa sprala krec.............

190913-1010001.jpg

190913-1010.jpg

190913-1009.jpg

190913-1008001.jpg

190913-1008.jpg

Moja iskustva - radim krecenje od 2009 godine. zadovoljan sa efektima
ovako izgledaju plastenici na kraju ove sezone sto se tice kreca. /i sada pada kisa/
pocetkom aprila krecim / do sada samo 1 put u sezoni/
koristena receptura :KRECI SE SPOLJA
25 kg gasenog kreca + 50 litara vode + cca 1 kg cementa+ 2-3 dl jestivog ulja .
krec i vodu pomesamo 1 dan pre krecenja , na dan krecenja dodamo cement + jestivo ulje mesamo i posle procedimo i sipamo u prskalicu /ja koristim Morava prskalicu 50-60 litarsku/ , prskamo po mogucnosti kada nema vetra ili je slab , nanosimo krec ne debelo na foliju jer ako je debelo nanoseno posle ispuca i padne dole, .svakako se moze i drugacije kreciti ali ova kolicina kreca je dovoljna meni za 225 m2 plastenika /povrsina zemljista/ a folije ima dosta vise /sirina folije 5 metara/. ako ima puno kise onda postupak moze da se ponovi. i na kraju ostaje pranje alata i prskalice par sati ,
 
cement da se prilepi krec za foliju , a ulje da eventualna kisa lakse sklize sa folije,. tako kazu oni koji su mi to i preporucili,imaju nekoliko velikih plastenicika. ali su cvecari i oni imaju problema sa svetlosti/zimi/ u plastenicima ,jer imaju celogodisnju proizvodnju i oni moraju skidati krec nekom drugom tehnologijom jer zimi nema dovoljno svetla. ali meni je dobro ja nemam takvu proizvodnju.
 
Čuo sam više puta da se dodaje ulje u kreč prilikom krečenja, ali nisam znao zašto.
 
Nazad
Vrh