Postavljanje mreže kao zaštite od leda

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
9.339
Lokacija
Apatin
Ovo je u poslednje vreme pravac u kojem će da ide naše voćarstvo, jer naleti leda su katastrofalni za rod na voćnjaku. Za sada se stidljivo priča o tome i ima takvih protivgradnih mreža postavljenih na nekim novijim voćnjacima. Pa ako neko ima iskustva da ih podeli sa ostalima. Ko ih proizvodi i kolike su im cene? Koje su bolje i koje su lošije? Prilikom kupovine na čega da se obrati pažnja? Kako se postavljaju i koliko traju? :sta:
 
Odg: Postavljanje mreže kao zaštite od leda?

Противградне мреже су на западу сасвим нормална појава. Код нас се појављују тек спорадично у задње време и то због цене. Тачну цену не бих могао да ти кажем али се како сам чуо креће око 20-ак хиљада еврића по хектару. А то је сувише за наше услове.
Век трајања је колико и воћњака тако да се купује само једном. потребни су и стубови, жице, капе на које се каче мреже...

Ево како изгледа постављена мрежа:
http://www.agroldoo.com/_metacanvas/attach_handler.uhtml?attach_id=534&content_type=image/pjpeg

Овде имаш неки крећи текст:
http://www.poljoprivreda.info/?oid=10&id=550

фирме које се баве продајом:
http://www.atpdoo.co.yu/protivgradna_zastita

http://www.agroldoo.com/SR/ponuda/301.html
 
Odg: Postavljanje mreže kao zaštite od leda?

Vidim da na slici piše Mreža u letnjem položaju. Onda verovatno ima nešto kako se postavlja u zimskom položaju. :haha: Lepo sam ovo sročio, baš sam pametan.

A što se tiče cene mreže za zaštitu voćnjaka od grada, sigurno ima neka caka, čim se postavlja i ljudima se isplati.
 
Odg: Postavljanje mreže kao zaštite od leda?

novii je napisao(la):
A što se tiče cene mreže za zaštitu voćnjaka od grada, sigurno ima neka caka, čim se postavlja i ljudima se isplati.

Ma samo jednom neka "odradi" posao i već je isplaćena!
 
Odg: Postavljanje mreže kao zaštite od leda?

Добро си то сконтао, постоји и положај у зимском периоду:

attach_handler.uhtml


Преко зиме се скупљају због снега, да се од тежине не би оштетиле.
А што се тиче исплативости, ако се неко озбиљно бави воћарством оне се исплате. Јесте да су велика почетна улагања али замисли да налети град а ти имаш хектар или два јабуке и пропадне ти цео род (40-50 тона по ха пута 30-40 дин за килограм.....)
 
Odg: Postavljanje mreže kao zaštite od leda?

samo jednom da odrade posao pa da se isplate ne verujem recimo kada bih stitio svoj vocnjak sljiva od tri hektara trebao bih negde tri berbe da bi se isplatilo neka me neko ispravi ako sam pogresio .posto je cena iz druge ruke .
 
Odg: Postavljanje mreže kao zaštite od leda?

:sta:

Zna li iko kolika je cena ovih mreža za zaštitu od leda, pa ćemo sami izračunati dali se i koliko isplati.
 
Odg: Postavljanje mreže kao zaštite od leda?

Ako mislis postavljati mrezu na vecim povrsinama moras nabaviti mnogo veliki digitron.Naime ,radim u firmi koja se bavi prodajom automobila i zadnji grad nam je napravio veliku stetu na naravno novim automobilima ,cifre su stvarno velike.Tako da su se vlasnici slozili da treba da nabave protiv-gradnu mrezu, od ozbiljnih ponudjaca samo 1 firma AGROL iz Temerina .Imaju dobre reference i bla,bla truc truc a cena prava sitnica 15 eura +pdv po m2 .Pa vi racunajte ,po meni to je sumanuto velika cena .Naravno cenu diktira visina stubova koji se ne smeju postaviti na razmak veci od 10 m ,a optimalno na 8 m.Tu su i betonski ili drveni stubovi itd. inace vise informacija na njihovom sajtu www.agroldoo.com. Za te pare bolje suncobran za svaku biljku :haha: .
 
Odg: Postavljanje mreže kao zaštite od leda?

U hrvatskoj je cijena protugradnih mreža za jabuku oko 25 tisuća eura po hektaru. U biti, ne samo mreža, već je tu uključen kompletan materijal, od stupova, sajli do kopči i ostalih sitnica. Koje i nisu tako skupe, ali kad idu u kompletu onda i jesu.
 
Odg: Postavljanje mreže kao zaštite od leda?

Kada govorimo o isplativosti imajte na umu i kupca. Naime, u današnje vreme kupac hoće da ima sigurnu i konstantnu isporuku robe. Niko od ozbiljnih kupaca neće vas uzeti za ozbiljno ako mu ne možete garantovati isporuku odredjene količine robe. Vama će osiguranje pokriti gubitak roda u slučaju grada (ali ne i umanjenje roda sledeće godine) a ko će kupcu nadoknaditi propali posao? Uz to ni premije za osiguranje nisu male, pa ako pomnožite vek trajanja voćnjaka sa premijom siguran sam da ćete doći do cifre koja je tu negde kao cena protivgradne mreže. Zato ako hoćete siguran posao teško ćete zaobići ovu investiciju. Naravno da se od cifre većini nas zavrti u glavi ali tako stoje stvari. Retkost je naći voćnjak od 1-2 ha pod mrežom, većinom su to desetine hektara a to je već ozbiljna investicija.
 
Odg: Postavljanje mreže kao zaštite od leda?

author Sale

Naravno cenu diktira visina stubova koji se ne smeju postaviti na razmak veci od 10 m ,a optimalno na 8 m.

zasto sve to ne bi mogli sami napraviti. kupiti samo mrezu i kopce. za stubove u sumu, za zicu na otpad
 
Odg: Postavljanje mreže kao zaštite od leda?

nb-campari je napisao(la):
author Sale

Naravno cenu diktira visina stubova koji se ne smeju postaviti na razmak veci od 10 m ,a optimalno na 8 m.

zasto sve to ne bi mogli sami napraviti. kupiti samo mrezu i kopce. za stubove u sumu, za zicu na otpad
postavljanje i nije naj jednostavnije ima mnogo stvari na koje treba da obratis paznju radio sam to tri godine u italiji znam da bas to i nije tako jednostavno nama je zavratom non stop bio neki inzenjer a mreze su numerisane svaka ima gde tacno da se postavi kao i stubovi
 
Odg: Postavljanje mreže kao zaštite od leda?

Evo da i ja nepisem koje slovo iako je tema naceta prije godinu dana. Ja imam 4 hektara pripremljena za pokrivanje a 15.06 bi trebao poceti sa podiyanjem mreze. To sto se prica moze ovako moze onako to je samo rekla kazala odo tog nema nista. Nemoze se po otpadu kupiti zica i pokrivati vocnjak, zica je 3,9mm debljine sa samo 1 posto istezljivosti a takodje i sajla tako je specijalna.I tako sve ostalo mora biti odgovarajuce jer niko nece dati garanciju na to ako nije sve kako treba a garanciju daju 15god. Jedino od svega sto moze da se izbjegne to je da se postave drveni stubovi kao sto sam ja uradio ali vjerujte mi da je cijena na kraju malo manja nego da su bili betonski stubovi A puno je teze raditi sa drvenim stubovima. I sad jos da cijenu kazem a ona iznosi 15000 eura po hektaru i nabavio sam je iz Austrije preko firme Agra iz HR
 
Odg: Postavljanje mreže kao zaštite od leda?

moze li koja slika da vidimo kako to izgleda evo kako to izgleda u italiji
 
Odg: Postavljanje mreže kao zaštite od leda?

Naravno da moze,cim nabacim mrezu tj komplrtiram sve postavicu nekoliko slika. Imam ih i sad ali nebih dok ne bude sve gotovo a nije sigurno ta slika iz Italije
 
Odg: Postavljanje mreže kao zaštite od leda?

majkl27 je napisao(la):
Naravno da moze,cim nabacim mrezu tj komplrtiram sve postavicu nekoliko slika. Imam ih i sad ali nebih dok ne bude sve gotovo a nije sigurno ta slika iz Italije
:sta: :sta: :sta: pojasni mi molim te
evo prodje vec 15 dana a od slika i objasnjenja nista meni je zao sto nemam vise slika da pokazem ovo sam slikao cisto iz dosade dok sam bio na pauzi a kamera je sa telefona pa su losijeg kvaliteta
 
Odg: Postavljanje mreže kao zaštite od leda?

Proslo je vise i od mjesec dana a ja nisam slike postavio. Kasnila je isporuka iz Austrije pa sam i ja malo zakasnio sa pocetkom podizanja mreze ali evo sad je sve gotovo i evo postavljam nekoliko slika. Slikano je telefonom i nisu bas kvalitetne slika ali moze se vidjeti ono sto se trazi.
5mlblt.jpg
1zp03f8.jpg
29bztzm.jpg
v7fiwz.jpg
64o6bs.jpg
 
Odg: Postavljanje mreže kao zaštite od leda?

lepo nema sta samo krajeve si mogao drugacije da resis vocke na pocetku i kraju reda su ti potpuno nezasticene jos jedanput svaka cast lep primer sta trba da radimo ako mislimo da unapredjujemo nase vocarstvo i sada sigurno mirnije spavas nocu
 
Nazad
Vrh