Postavljanje mreže kao zaštite od leda

Odg: Postavljanje mreže kao zaštite od leda?

provac je napisao(la):
боле по теби испада да само за мрежу за 1х треба дати 30.000еур ја мислим да је то мало превише.ја исто тражим и распитујем се али сам дефинитивно донео одлуку да ће стубови бити дрвени и ту нема дилеме јер мом другару је метални пластеник( не најлон него пластеник )звршио код комшије у дворишту и могао је само да га прода на отпад , а дрво може да се увија и да трпи све силе па и ако пукне неко јеб га замениш и идеш даље исто је са бетоном ,, када сам пре пар год био у словенији на данима вина на 3.600х винограда нисам видео ни један бетонски нити метални стуб .само ми такође треба мрежа која има што мање сенчење јер продужавање зрења много утиче на цену ,

I ja razmišljam o drvenim stubovima i to upravo kako je naš kolega prikazao na ovom forumu, bagremovim stubovima. Dok za cene i ostalo navodim samo informacije do kojih sam došao, zato sam i prisutan na forumu zob razmena informacija, raznih cena ima, raznih šprekulacija. Pre šest godina podizao sam jedan manji zasad jabuka, betonski stub sam plaćao 3eura po komadu, sada ne mogu da prinadjem ispod 5 eura po komadu, to su dimenzije za špalir 260cm, dok za protivgradnu mrežu visina stuba trebalo bi da iznosi 460cm, cene su veoma špekulativne. Tražim po inistranim zemljama stubove i nailazim na zanimljive cene i informacije, jedino što mi zaista dobro stojimo sa Bagremovim stubovima. Navodim sve ove informacije jer sam mišljenja da nas ovde baš jako deru, dok možemo i sami da uvozimo. Evo jedne Italijanske firme koja proizvodi drvene i metalne stubove.

http://www.hermesmulching.com/stebofilo.html
 
Odg: Postavljanje mreže kao zaštite od leda?

Malinar
Toplo ti preporucujem da se ne mucis oko racunanja za foliju sem ako nisi rasadio tulamin i ako planiras za kozumno trziste . a ti imas preveliku plant. za tako nesto

Radi samo mrezu sa sto manjom zasence. a ispod mreze izvododljivo je postaviti foliju koja se ne previse tesko montira i skida po ptrebi

Ocekujem slike kako je to odradeno negde u italiji
 
Odg: Postavljanje mreže kao zaštite od leda?

pole,
Ja sam posadio miker ne tulamin a o foliji razmisljam zbog kise jer kad dodje kao pre par godina kisa 10 dana u berrbi svi mogu samo da placu a ispod najlona beres normalno svaki dan...Ne znam nisam jos odlucio,najveci problem su mi oni impregnisani stubovi,cujem da su oko 850 din stub od 4 metra pa puta oko 1000kom...pa jos i mreza,sidra... mislim da ce mene da iznese vise od 35000eura a to je ba s mnooogo...a resio sam da uradim neki vid pg zastite po svaku cenu pa trazim najpovoljniji model... :sta:
Kako naprteduje kod tebe ovaj posao,sta si do sada uzimao i po kojoj ceni,izbaci neke slike...

razmisljam da od bagremovog stuba od 2.5m. nekako nastavim ili produzim u vis jos metar-dva cevima metalnim,plasticni ne znam jos pa da svaka vrsta bude nezavisno zaklonjena slicno sistemu kisobrana sa mrezom ili folijom... :sta:

pozdrav :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1299425882[/time]
_________________________________________________
25tuc0j.jpg
 
Odg: Postavljanje mreže kao zaštite od leda?

malinar
Razlikuj PG mreza od folije ,,,folija je dosta skuplja i stubovi moraju biti u razmaku max 6m a i ankeri (sidra) odgovarajuci .problemi folije - vlaznost ispod iste ,slabije provetravanje idt. prednost je samo u2 pravca ako je razapnes o rano prolece da bi dobio ranije zrenje , i u toku berbe ako ima vise kisnih dana , a posto imas miker tebi nije potrbna PG-folija nego PG -mreza na visini od 3m ako je niska mehanizacija recimo ferga . i stubovi se postavljaju na 8-10m
A ispod mreze moguce je postaviti i foliju za potrebu ako zatreba za nekoliko dana u berbi pri cemu ona sluzi samo nekoliko kisnih dana praksa govori da ako u letnjim mesecima danima kisa pada tih dana nema oluje i grada postoji 2-3 nacina brzog postavljanja folije ispod mreze evo 1 nacina
:haha: nece da se uplouduje
Ja sam samo nabavio stubove od 3.7m bagram i pripremam ankere i sajle za sada toliko a sledece god. nastavljam dalje
 
Odg: Postavljanje mreže kao zaštite od leda?

POLE
Vidis na ovoj slici kako ima sistem da se iznad svake vrste rasiri po potrebi kao kisobran...Ja bi mozda nesto slicno radio ali da bude stalno rasireno i fisirano,samo zimi da se skupi.Ne znam druze sta ti mislis,trazim neko jeftinije resenje mnogo mi 35000evra...
 
Citati sa http://poljoprivredni-forum.com:

Dragi moji,

Što se mreže tiče, postavio sam je na prvi dio voćnjaka od 3 ha i to austrijski sistem, međutim, sada sam postavio 10 ha mreža na voćnjak i to po francuskoj tehnologiji. Preporodio sam se!
Koristim bambusove stupove, a čime sam trošak stupova smanjio za 55%. Francuska mreža se diže 1 ha 1 tjedan, dok mi je za austrijsku trebalo ohoho vremena.
A što se tiče boje mreže - moja je crvena - i to sa specijalnim premazom za posebni spektar svjetla.

pozdrav!


Bambusi su moja ideja. Imam ih već postavljene na 3 ha voćnjaka, i izdržali su sve snjeg, vjetar, oluje, biraj. Mrak.

Cijena je 4,50 USD + prijevoz + carina + pdv, i to te sve negdje izađe cca 40 kn za 1 stup.

Eto.

4m, 13 do 15 cm u promjeru

Dakle, tvrtka koja radi mreže zove se:

LADON WORLDWIDE LTD.

kontakt:

ladonworldwide@gmail.com

Šta mislite? ::namigivanje::
 
ja nikad nisam cuo za crvene mreze,bambus idr...ne znam...

Druze,gde se nalaze tvoji zasadi,moze li i sme li to da se vidi uzivo
 
Poslednja izmena od urednika:
To ćemo morati da pitamo Drazena sa poljoprivrednog (hr) foruma. Bambus je toliko čvrsta biljka da je u Aziji koriste umesto gvozdenih skela ali sam malo skeptičan po pitanju dugotrajnosti jer je stub verovatno šupalj, a crvene mreže su radi smanjenja refleksije sunčevih zraka i ciljane talasne dužine, to ima logike.
 
Ау пријатељу.. Бар на стаблу, односно на листу се не виде (бар на овим сликама) нека јача оштећења. Како су ти прошле шљиве? Ово је стварно ужасно, град направи хаос а држава не да паре за противградну заштиту, ено опет кажу да немају ракета више...
 
Како су ти прошле шљиве? Ово је стварно ужасно, град направи хаос а држава не да паре за противградну заштиту, ено опет кажу да немају ракета више...

Šljive je sredio mraz još oko đurđevdana, ostalo je možda 20% roda :osmeh:
 
Ovo samo gledati i plakati, hvala Bogu pa ga kod nas nije bilo, bar ne krupnijeg, padao je u jednom navratu, ali svega par sekundi...
 
pole

......stubovi verovatno oko 750din po komadu,4m.prevoz gratis

pogledaj ovaj KAO projekat.............po tvom misljenju,koja debljina sajle ide za crvenu liniju,koja za plavu a koja za braon,ovo je kao neki PG. sistem u izradi....

veliki pozdrav
154ugef.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh