Postavljanje mreže kao zaštite od leda

Radili cele protekle sedmice (počev od Ponedeljka) na plantaži jabuka u Neradinu, opština Irig, može se reći, "kod kuće", protivgradni sistem, za "GružaAgrar"...
Bilo je više problema i sticajem okolnosti, ali ne i krivicom "moje" ekipe, "zakasali" smo i otegli pa nas je sustiglo današnje snežno nevreme...
Prisililo nas je na brzopotezno skupljanje tek podignutih mreža, u zimski položaj, bez fiksiranja šnalama ili bilo kakvih zatezanja...
Napustili smo parcelu u 10:30, polumokri i smrznuti bukvalno "do kostiju", ne uspevši ni pola da "skupimo"...
Šta ćemo dalje ?
Nemam pojma, tehničari pomenute firme se pitaju, ne mi, gazda parcele planira nešto za Nedelju, kada javljaju prestanak padavina, nisam u njegovoj koži ali mogu samo da saosećam s njim i zamišljam šta mu se sve po pameti mota...

20181214-095418.jpg

20181214-100945.jpg
 
Dobro je pa ste stigli da raskopcate. Nije najavljeno mnogo snega, tako da ce ovo biti dobro.
 
Nisi dobro pročitao...
Nismo ništa raskopčavali...
Pogledaj slike, nigde nema plaketa...
Juče smo podigle SVE mreže na redove...
Ni mreža nije fiksirana po žici, niti su spojeni redovi plaketama...
Vidiš da nema ni karakterističnih "kika" na krajevima....
 
Sa snegom nema sale...ovo je slika od 19.novembra iz susednog sela. Nije palo ni 5 cm snega, ali dovoljno da napravi stetu!
cd37d6dfc683da1e05346762d2d2e8ed.jpg


Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Moj godišnji odmor, završen...
Danas prvi radni dan u ovoj sezoni, i godini...
Parcela kod mene "u komšiluku" sela, na samo 1 km od kuće, borovnice su u pitanju...
Nekih 40 hektara...
Izvođač radova, Fratelli M Agro iz Kolara kod Smedereva...

20190208-130639.jpg

20190208-130649.jpg

20190208-130714.jpg
 
U novu sezonu ulazim sa popravljenom protivgradnom mrežom. Danas “remontovan” ceo sistem. Ispravljeni pokrivljeni stubovi, zategnute sajle, ponovo formirani “krovići”...
Majstorski deo posla i obuka nas “prostaka” za buduće intervencije naš član Dobrodol!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pravo zadovoljstvo je bilo provesti jedan radni dan na kvalitetan način s tako čestitim i vrednim domaćinima...
Plantaža borovnica, iako u novim tendencijama podizanja takvih zasada je relativno mala, mogu mirne duše ka'sti da ni slučajno ne zaostaje ni u kom pogledu za istim, čak šta više, i prednjači...
Održavan i sređen, vidi se, sa puno truda i zalaganja...
Jedino je šteta što je dan trajao tako kratko, pa nije bilo vremena, i nije se uspelo baš sve odraditi, ali nadam se da sam koliko-toliko dodatnim savetima uspeo da pobliže objasnim problematiku rada na postavljanju sistema protivgradne zaštite, i kako da se nastala situacija, povodm raznih faktora, na što lakši način, sanira i reši...
Stojim na raspolaganju i u buduće, bilo savetodavno, ili na terenu, radno, limitiran jedino raspoloživim slobodnim vremenom... :ppozdrav:
 
Kako se krecu novije cene obzirom da je sve otislo mnogo... Verujem da je ovo odlicna investicija jer u Srbiji vec par godina grad padne negde maj jun mesec.
 
Da ozivimo temu 🙂
Pre dva meseca makedonska je bila 36din kvadrat, a italijanska oko 60.

A mene interesuje kako spojiti mreze najlakse,a najjeftinije? Ima neke od 2m sirine pa sam mislio da spojim po 3 trake
 
Nit od koje je mreža i sačinjena....
Ima da se nabavi, samo moraš namotati na kalem....
Svojevremeno, dok sam bio u poslu, koristio sam za šivenje mreža, i nit za krpljenje ribarskih mreža....
Kupovao u Rumi na Vašaru....😉
 
Opet ja. Ovih dana sam postavljao mreze. Juce je bio jak vetar i dobar deo povrsine mi odneo u tri lepe 😭
Vezivao sam za stubove kanapom, na 5m. Sta bih mogao jos dodati,da bolje privezem?
 
Nazad
Vrh