Permaculture - Permakultura

To je malo poznata činjenica (nažalost) jer da se to uči u osnovnoj školi ljudi bi drugačije razmišljali. I ako pogledamo gde je kolevka naše današnje civilizacije, područje Tigra i Eufrata, Egipat, Bliski istok pa i Grčka. Sve je to cvetalo zahvaljujući bogatoj prirodi, kada je to uništeno nestale su i te stare civilizacije. A današnja društva na tim teritorijama su u padu, suočavaju se sa mnogim problemima koje svakodnevno vidimo.
 
Poslednja izmena:
Ma jeste , to je borba neprestana..I gospodin Šepard je jedan od boraca u suštini za očuvanje prirode , putem bavljenja poljoprivredom na jedan "novi" ili "stari" način...Ali mislim da je to samo jedan primer koji potvrđuje pravilo, naime i u mesopotamiji i na drugim opisanim područjima su ostale poneka oaza( ne samo zbog vode)...Imam utisak kad bi Šepard postao predsednik SAD sad ništa ne bi suštinski promenio....suviše je velika glad za profitom ...veća čak i od smrtne presude čovečanstvu...koja je već izrečena...ali izgleda nije još " pravosnažna",kako inače kažu stručnjaci...
 
Mozda nije za ovu temu, ali moram ovo da podelim sa nekim. Mozda ce ljudi koji posecuju ovu temu znati o cemu se radi.
Upravo gledam na RTV Vojvodina (inace ubedljivo najbolja domaca televizija, a i sire) dokumentarac "Banking nature". Govori se o tome kako su se najvece banke ukljucile u zastitu prirode. Naravno, na njihov perverzni nacin, odredjujuci vrednost i prodajuci prirodne resurse. Ja sam se zaledio. Nasao sam samo odlomke na yt, probajte da nadjete ceo film

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ajde prepričaj malo...Ili me uputi na mreži gde mogu da odgledam....
Kod mene na kablovskoj nema RTV Vojvodine...
 
Nazad
Vrh