Sirak stočni i metlaš

ako hoćeš nazovi na 063484341 Milan
 
Poslednja izmena:
Hocel neko sijat sudanku ove godine...prosle godine sam nesto malo bio posijo i uhvatio mraz i sva izginula al to nije razlog da ove godine ne posijem 2 duluma
 
Ja vise ne! Prosle godine sam posijo 2 duluma, to je niklo ko ludo. Stoka uopste nije htjela da jede. Kako je pisano ovde kako je to slatko kako stoka hoce da bode kad je nestane.
 
Bacio koji otkos kad je bila do koljena i dao u zeleno. Jela stoka ali preko k. Drugi put pokosim komplet njivu kad je masila metar mozda metar i 20, ni tad je nisu mirisale i tad sam dao u zeleno. Detelinu i brdsku samoniklu travu ubise dal osusenu dal sirovu. Mozda sam ja negdje grijesio, ne znam.
 
Ljudi..sta da radim sa sudankom....trenutno je visoka od 40 do 50 centi i sad je krenula fazanka da je pristize....ako budem cekao da naraste na 80 centi fazanka ce ju prakticno ubiti....kosijo bi ja to sutra nego...dal je smijem davat stoci tako nisko pokosenu.....ako treba mogao bi ju i susit
 
Ma mogu je susit....ide lijepo vrijeme pa neka se susi...jedan obrok dnevno davati pa da vidimo....et...prosle godine mraz,ove godine trava ju je.....nece ona vise kod mene...
 
Шта је боље за исхрану оваца , сирак и који или суданска трава? И да ли је тачно да од суданске траве кад јемлада животиње могу да угину због неког једињења ? Важи ли то и за сирак? Какво је зрно сирка за исхрану стоке ? Боље или лошије од кукуруза?
 
Najkorisnija stvar o sirku i sudancu koju sam čuo i pročitao glasi: " Savetujemo poljoprivrednike da odaberu kulturu prema mehanizaciji kojom raspolažu."

Trovanje cijanikalijem uzrokovano mladom sudankom je važilo za starije sorte. Sa novijim sortama tih problema nema. Ja od tih novijih znam i koristim sudanku "Savu".

Sudanko majko da te nije, ja bi propo ko niko moj !
 
Шта је боље за исхрану оваца , сирак и који или суданска трава? И да ли је тачно да од суданске траве кад јемлада животиње могу да угину због неког једињења ? Важи ли то и за сирак? Какво је зрно сирка за исхрану стоке ? Боље или лошије од кукуруза?
Ako se služiš engleskim na sledećem linku https://naldc.nal.usda.gov/download/28522/PDF je prikazano poređenje sadržaja proteina između sirka i kukuruza. Baš je detaljan prikaz.
 
Nazad
Vrh