Sirak stočni i metlaš

Nije ni kod mene mnogo bolje.Jako loša klijavost.Ima semena koje stoji kao da je juče posejano.
 
Metlaš sejan 8.04.. za mesec dana ce valjda i rezanje
photo0250.jpg
[/IMG]
photo0249.jpg
[/IMG]
 
Kolika ti je zakorovljenost s divljim sirkom?
Da lije uopće poželjno sijat na takve njive budući da ga se menože uništiti s herbicidima? Pitam jel imam puno takvih njiva pa neću ni da sijem sirak na njih
 
Ako parcele imaju problem sa divljim sirkom izbegavati setvu sirka za zrno na iste.Meni se čini da ga više neću sejati.Glavni razlog je što nema adekvatne hemije za rešavanje uskolisnih korova a da ne škodi usevu a drugi razlog je taj što su upropastili seme.Klijavost je jako,jako loša,nije ni blizu prošlogodišnjem kvalitetu semena a o potrebnom sklopu da ne pišem.
 
Evo slika postrnog sirka sejanog 19.juna.
Za sad to lepo izgleda, prskanje sa Basarom je bilo OK, ali su ove uzastopne kiše poništile efekat, pa je motika ipak morala da radi.
Videćemo šta će od toga biti. Ako početkom oktobra ne bude mraza, možda i bude sve kako treba.
Fotografija0600.jpgFotografija0599.jpg
 
Pitanje za one koji su radili silazu od sirka... Koliko otprilike treba da prodje dana od pocetka izbacivanja metlica pa do siliranja, tj vostane zrelosti zrna ? Kod mene je NS Dzin, ali pretpostavljam da je za sve sorte isto....
 
Danasnja akcija, sada jos cekamo sta ce vaga reci :osmeh: :
photo0296.jpg
[/IMG]
photo0297.jpg
[/IMG]
photo0302.jpg
[/IMG]
photo0300.jpg
[/IMG]
 
Poslednja izmena:
Matiću to je logično jedino nije logično da je u porastu i u špartanju uvek izgledao isto:sta: sada vidim da ima i pojedinih biljaka koje su za 1 metar višlje od većine tj izgledaju kao izvidjači u njivi ,mislio sam da je metlica drugačija ali nije ista je kao i kod ovog ostalog. Generalno nisam nešto zadovoljan sa sirkom videćemo na vagi ali mislim da će kukuruz duplo ako ne i više da ga tuče (bar u ovoj godini).
 
Nazad
Vrh