Agrotekstil

Krstic Dejan

Banned
Učlanjen(a)
12 Jul 2010
Poruka
22
Otvaram ovu temu,jer mi je upotreba agrila nepoznata a ujedno vrlo interesantna.Neka se prikljuce svi koji imaju neka iskustva,a naravno i oni koje to interesuje.Pozzz
 
Imam agril, i upotrebljavamo ga u ranoj povrtarskoj proizvodnji, za zastitu
povrca od izmrzavanja.
 
Korstim ga u ranoj proizvodnji za zastitu od niskih temperatura a znam ida su prekrivali papriku napolju kao zastitu od slane. :D
 
koristim ga u plasteniku u salati i pokrivam rasad ako sumnjam da će biti hladno.
Isto tako na otvorenom koristio sam ga za pokrivanje rasada kupusnjača u cilju zaštite od grada.
Dobar je u proizvodnji ranog kupusa i krompira a naročito u kupusu jer je značajno umanjen napad kupusne muve koja je unazad par godina dominantna na ranom kupusu.
U zatvorenom prostoru je dobar ali ako je vreme sunčano poželjno je podizanje agrila zbog sušenja jer ispod agrila vlažnost vazduha bude 100 % .Jednostavno ga okačite na kanap ili žicu po sredini i brzo se osuši.U takvim momentima "seckanja" useva salate u zimskom periodu stvaraju se idealni uslove za razvoj botritisa.Imao sam primera kod kolega koji to nisu praktikovali pa je salata otišla u :udri: za kratko vreme.
 
Krstic Dejan je napisao(la):
Forumasi,sta mislite moze li se on upotrebljavati u mladom luku?
ako budeš prekrivao mladi luk onda upotrebi što lakši -mislim da je najredji 12mg -- jer 17mg i više previše zdražava vlagu i nepropušta vodu kako što kaže topalovič .
ja sam ga koristio uglavnom u proleče protiv muhe i dobro se pokazao unatoč lomljenju vrhova , ako je gušči nasad onda je manje loma .
 
Ja planiram da ga pokrijem u rano prolece,a sadim ga sada.Sta mislite o tome,dali moze, i koliko cu stici ranije na trziste od ostalih?
 
cena je oko 12 din po kvadratnom metru,moze se upotrebljavati sve dok se nepocepa,a paradajiz se moze pokrivati samo treba paziti da ga voda koja se zadrzava (dok je nov) ne polomi
 
zivgh0.jpg
Moj agril na komsijinom orasu. :zli:
 
topalovic je napisao(la):
cena je oko 12 din po kvadratnom metru,moze se upotrebljavati sve dok se nepocepa,a paradajiz se moze pokrivati samo treba paziti da ga voda koja se zadrzava (dok je nov) ne polomi
Drugari da vam kažem nešto o Agrilu ja pokrivam krastavce sa agrilom sadim ih 10.04 krajni rok drugi pokrivaju papriku sade ju kad i ja krastavce svi koristimo agril od 18grama m2 da ne pritišće povrće uzmite pocinčanu žicu i pozabijajte u zemlju na svaki 1,5 m tako da agril bude na njoj a ne na povrću sve krajeve pritisnete nečim ja sa zemljom i nema straha da će vjetar da ga potrga samo trebate paziti na domaće beštije (paščad) oni ga rastrgaju inače to je odlična stvar a kod nas cjena m2 je 0,80kuna ili 11 eurocenti talijanski.
 
@Siki.Nisam mislio ovom slikom da nikoga strasim,i ja ga koristim vec dugi niz godina.Pokrivam krastavce ,dinju ,lubenicu.Prosle godine kad se ovo desilo naisao je vjetar tzv pijavica sa pocetka njive i podigao je jedan od agrila dugih 100mx6.5.Digao ga je u vis nekih 50 metara i prebacio preko orasa.Agril je bio ucvrscen sa jednom lopatom zemlje na svakih metar ipo.Kad se to desilo ja sam bio u blizini i bio sam nemocan da bilo sta uradim. :udri:Vjerujem da se to rijetko kome desilo. :nono: Inace cijena kod nas je oko 140 evra 1000 kvadrata. :cao:
 
@Boboserb nisam mislio da nekog strašiš slika je zanimljiva jasno pokazuje šta može da se desi kad dođe nevreme ja svoj agril cjelom dužinom zatrpam zato kad kiša pada i duva vjetar izvlači ga ispod zemlje i može da se desi kao i tebi.
 
[/quote]Drugari da vam kažem nešto o Agrilu ja pokrivam krastavce sa agrilom sadim ih 10.04 krajni rok drugi pokrivaju papriku sade ju kad i ja krastavce svi koristimo agril od 18grama m2 da ne pritišće povrće uzmite pocinčanu žicu i pozabijajte u zemlju na svaki 1,5 m tako da agril bude na njoj a ne na povrću sve krajeve pritisnete nečim ja sa zemljom i nema straha da će vjetar da ga potrga samo trebate paziti na domaće beštije (paščad) oni ga rastrgaju inače to je odlična stvar a kod nas cjena m2 je 0,80kuna ili 11 eurocenti talijanski.
[/quote]Dali umjesto zice mogu koristiti staro kpk crijevo i ne razumijem sta pozabijas u zemlju svakih 1,5 m.
 
Drugari da vam kažem nešto o Agrilu ja pokrivam krastavce sa agrilom sadim ih 10.04 krajni rok drugi pokrivaju papriku sade ju kad i ja krastavce svi koristimo agril od 18grama m2 da ne pritišće povrće uzmite pocinčanu žicu i pozabijajte u zemlju na svaki 1,5 m tako da agril bude na njoj a ne na povrću sve krajeve pritisnete nečim ja sa zemljom i nema straha da će vjetar da ga potrga samo trebate paziti na domaće beštije (paščad) oni ga rastrgaju inače to je odlična stvar a kod nas cjena m2 je 0,80kuna ili 11 eurocenti talijanski.
[/quote]Dali umjesto zice mogu koristiti staro kpk crijevo i ne razumijem sta pozabijas u zemlju svakih 1,5 m.
[/quote]

Crevo kpk nemože uzmeš žicu ( a može biti i običan prut) koju hoćeš ja sječem na dva metra i jednostavno napraviš luk kao i za plastenik i oba kraja zabiješ u zemlju po jedan kraj sa svake strane folije tako da agril ne dodiruje povrće zato što agril kupi vlagu a neko povrće ne podnosi previše vlage na sebi.
 
Ma sad sam shvatio,ja sam mislio da zicu zatezes duz reda i da je ona na nekakvom drvenom kolju kao mali spalir pa preko se prebaci agril.
 
Nazad
Vrh