Karfiol

kakva je situacija sa karfiolima kod vas u polju.
Čini mi se da karfiol opet spava na ovoj vrućini a to preti da produži vegetaciju.
 
Код мене је солидно истерао лисну масу. Претходне недеље након обилнијег заливања у наредних неколико дана на очи је порастао, али чим мало засуши успорава. Међутим чуо сами и мишљење од једног стручњака да ће ове године скратити вегетацију баш због великих врућина и брзо сав изаћи. Видећемо....
Каква је ситуцаија код вас са гамадима као што су купусари, совице, ваши ... ? Пре три дана прскао сам купусаре, поље се белило од лептира, а данас приметио спорадичну појаву ваши које подсећају на пепео.
 
baš kontra kad je toplo onda tek produžava vegetaciju pa je broj dana za sazrevanje koji je dat za dotični hibrid neizvestan.
meni je prošle godine produžio vegetaciju za skoro 40 dana ??
to znači da je u septembru spavao jer je čitav septembar bio vruć isto kao i ove godine.
 
И мени се чини да ће бити и ове године тако. Према дугорочним прогнозама времена, ако су тачне, топао ће бити и октобар па чак и новембар у односу на вишегодишње просечне температуре...
 
ajde da probudimo temu o karfiolu.
kakva je situacija kod vas sa karfiolom jel se bere ili još se čeka.
kodmene šarena situacija ima što će bit za sečenje za koji dan a ima koji neće za 15-20 dana.
cene čujem od nakupaca katastrofa 30 din da te bog vidi.
a brokoli isto 30-35 još veća katastrofa.
aa kolko je vode popio mamicu mu njegovu a ono cena prc...
 
karfiol ide polako ali cena je ponovo jadna nakupci plaćaju 25 din i to da bude glavica od 700-800 gr pa vako pa nako a hladnjača plaća 20 din 1klasa ali može i ona velika glavina od 2kg al pare malo morgen..
ovogodišnji bilans za sada je da je karfiol gde je dobio više vode ili dovoljno već obran a tamo gde je manjkalo tu je u fazi veličine pesnice i verujem da će i taj doći za berbu do 20 11.
rasađen je 10 7 kastor od sakate dužina vegetacije 85 dana ponovo je produžio za 35-40 dana što je posledica visokih temp i nedovoljne norme zalivanja.

ajde ljubek opet u prvi razred...
 
jeste deki ali znaš kako je nikad ne znaš kaće upalit.
ove godine je kupus samo takva cena a dogodine ko zna..

ja sam prodavao i po 5 dinara kupus pre samo 5-6 godina a karfiol po 25 ...
 
Ja sam placao karfiol za tursiju 80din, kvalitet EXTRA klasa. Jedna glavica 1.5-2kg! Iz ugla mene kao potrosaca, samo KVALITET i ne bojte se prodaje. Uzdravlje! :ppozdrav:
 
Koja je cena karfiola na veliko?

Polovinu sam prodao, tj. raskrcmio sto sam imao naruceno po 10-15kg, ali mi je sada ostao jos ostatak da se isece.
 
Prosle nedelje sam nasekao jednu turu i otisla je po 35 a danas druga tura otisla po 25. Ima jos oko 500kg.
 
Nazad
Vrh