Karfiol

Ne trosi novce,nema tom ksrfiolu leka,ovs godina je za karfiol nula.
А јел могу фолијарном апликацијом калцијума спречити даље ширење.


Sent from my RNE-L21 using Tapatalk

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Биче фолијарно третирање сигурно, бар као превенцију оне здраве биљке(има их довољно).
Управо си за температури, тамо где се најбрже суши земјиште је најгоре стање.


Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Mislim sve vise da pojedine bolesti dolaze sa zarazenim semenima a ove godine sam se zarekao da V eksel vise u moju njivu posejan biti nece.Ovde gde je rasadjen nikad basta nije bila niti neki problem i to sam namerno tu rasadio da vidim sta ce biti i opet se desava isto stanje sa bolestima da je skoro neodbranjivo. Uspeo sam da ispravim situaciju donekle sa Svicom i folio goldom i sad se oporavio dobar deo ali finansiski zato ja crkavam tako da odsad karfiol ce se prekinuti sa proizvodnjom i radom jer racunica je vrlo losa.Nemogu se ja naplacati toliko preparata koliko oni mogu to da zaraze i takvim bolestima koje dok otkrijes vec si crkao prskajuci.Prosle godine fuzarijum kupusnjaca sto sam jedva nasao sta je i uspeo sam samo cupanjem svega sto je iole bolesno da spasim drugi deo
 
Kako je stanje u NS kvantasu sa karfiolom koja cena i potraznja.kod nas jako tesko jos ide i cena 40 do 50din jos uvek a stize mi za secenje polako

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
Evo ga eksel krece ko lud i srecom sam uspeo da ga zaustavim jer pre 30 dana mi poceo na mestima da stvara glavice. Ali dobro je proslo opet kad sam uspeo da ga oporavim od bolesti i sa prevremenim glavicenjem sto nikad nije bilo dosad.posle 40 dana od rasadjivanja krenuo
8d225ee79a5c834144aa2f966386d770.jpg


Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
Pa dobar ti je ovaj karfiol,prva liga,do pre neki dan si bio izgubio volju da uzgajaš karfiol,da znaš kakvih karfiola ima,pao bi u nesvest:haha::ppozdrav:
 
Uspeo sam da ga izvucem ali finansije odose. Ali ima jedan deo koji mi je losiji gde je lisna masa losa i sugav .Sad ih poklapam sve zalomljenim liskama da makar uspem vecinu izvuci koja je dobra pa kako bude

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
Secem ga secem. Samo sto jako sporo pravi glavice pa ga forsiram mah dok je dobra cena sad

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
Danas na malo 200-220 din nekih 80-100 kg sam uspeo da prodam,ali ipak sada bolje ide nego kad je bilo 120-130.Znači ima se para........................
 
Kod nas je izmedju 140 i 160 na veliko i prodajem kuci celu kolicinu zasad a to za cenu ima jedno pravilo da dok je roba skupa ide ko alva.Jednostavno izgleda da narod voli kad je skupo i bas takav utisak sam stekao. Kad im se kupuje nepitaju za cenu niti gledaju robu takoreci i samo daj
 
E drugar isto i kod mene samo što je 170-180 naveliko,a nemogu naseći koliko bi mogao da prodam,ehhh da sad imam 10-15 ha karfiola........................:haha:,odma bi sebi kupio nove cipele:osmeh:
 
Seje li neko karfiol, ja sam uzeo concept od sakate, razmisljam se da ga u dve partije sa razmakom od 10 dana podelim.

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
Seje li ko rani karfiol? Što se prodaje leti... koja je cena bila ove godine i može li da se proda leti neka veća količina?
 
Seje li ko rani karfiol? Što se prodaje leti... koja je cena bila ove godine i može li da se proda leti neka veća količina?
Morate odabrati hibrid koji ne produzava vegetaciju tokom leta,jer je to cesta pojava kod karfiola,takodje imajte na umu da pre prve polovine avgusta ,karfiol se prodaje u manjim kolicinama,od druge polovine avgusta mozete planirati prodaju vece kolicine karfiola.

Послато са SM-J610FN помоћу Тапатока
 
Hvala na savetu. Ipak ću se onda držati letnjeg kupusa i jesenjeg karfiola. Nije malo ulaganje, ako ne moze da se proda gubljenje vremena i novca,naravno.

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Zna li neko do cega moze da bude, koren karfiola bude ko polomljen, padne u stranu i osusi se ili ptelomi, na 20 do 30 posto korena se to javlja.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Kako ste prosli ove jeseni sa karfiolom? i koje hibride ste uzgajali?
Cena je bas varirala od kraja septembra sa 80 na 40 i 30din cak... Ja sam sadila Freedom i White excel, ovaj drugi je malo kasnio ali je zato glavica bila bolje zasticena.
 
Nazad
Vrh