Paradajz paprika

ljubek

Član
Učlanjen(a)
18 Okt 2009
Poruka
1.827
Lokacija
Prigrevica
Pozdravljam sve povrtare sa ovog foruma i pokušao bi da razmenimo iskustva u proizvodnji paradjz paprike prvenstveno žute a uz to i crvene.
Ja stalno imam problem sa semenom paprike jer ne mogu da nabavim kvalitetnu novosadjanku ili mađarsku paradajzaru jer je semenarstvo kriminalno :udri:
 
Mi smo imali problema sa domacim semenima, paprike ajvaruse.

Nebitna je cena, problem je los kvalitet.

Mada i uvozna semena se otvaraju, (kao ) ispituju, ali i tamo ima mutljavine. :nono:
 
meni su tu u tvojoj okolini proletos uvalili seme lubenica
Post je spojen: [time]1285182168[/time]
_________________________________________________
kakav ste problem imali sa semenom ajvarke ja sejem svoje seme 20god
 
Bilo u kesici, nebih trebalo da se desava. :nono:
Tesko je kod nas odgajiti povrce na otvorenom. Zemlja je daleko nepogodnija za obradu nego preko Save.
U mom kraju mahom se gaji u plastenicima.
 
Nidžo kakvi su ti rezultati sa tvojim semenom ajvarke. Da li si sačuvao one osobine koje je slonovo uvo imao pre 10-tak godina ili dobijaš različite forme paprike?
 
ljubek je napisao(la):
Nidžo kakvi su ti rezultati sa tvojim semenom ajvarke. Da li si sačuvao one osobine koje je slonovo uvo imao pre 10-tak godina ili dobijaš različite forme paprike?
dobijam razlicite forme,a bolja je od slonovog uva za ajvar i pecenje
 
Poštovane kolege,koje sorte paradajz paprike preporučujete za uzgoj? Do sada sam radio beli kalvil...
 
dali netko od vas sadi paradajz papriku? planiram nagodinu posaditi nešt malo. Kako se kreću prinosi po struku?
 
Danas jeo paradajz papriku. Ukus ok, plodovi ogromni kao velika paprika, na svakom struku oko 4 kom stizu u isto vreme.
Dobre su mu transportne osobine. Malo ostaje zelen pri peteljci ali je unutra skroz zreo.
Neznam koja je sorta, neko probno seme dobijeno za dž :)
 
Nazad
Vrh