Poljoprivredna enciklopedija KWS pšenica 2018
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 21 do 25 od 25

Tema: Pcelinji otrov

Član Philby avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Poruka
    1,408
    Zahvalio se
    468
    Zahvaljeno 498 puta na 313 poruka
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Koliko znam ne prodaje ih niko, ali nije problem ni napraviti. Jednostavan ram, parče stakla, malo pertinaksa i žice, par minuta lemljenja i to je to. :)

Evo slika pločica na koje se zatežu žice i priključuju elektrode, ako nema stolara da napravi okvir može se sve postaviti i na neki jeftini ram za slike.

Ovako kako sad stoje samo se postave na suprotne krajeve rama, provuku žice i zaleme da budu kao dva češlja. Između svake dvije susjedne žice postoji potreban pobudni napon na koji će pčelica reagovati, a ispod je staklo na kojem ostaje otrov.

Veći problem je kakav signal dovesti na krajeve, tj. na koji najbolje reaguju.

2. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Philby na ovoj poruci:

BADE (08-02-16)

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Poruka
    30
    Zahvalio se
    15
    Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Hvala na pomoci, ja bih ipak nesto sto je 100%provjereno, jer sam pravi laik sto se tice struje.

Novajlija
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Poruka
    20
    Zahvalio se
    2
    Zahvaljeno 1 put na 1 poruci
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    kucaj na fb sakupljac pcelinjeg otrova
    ima par ljudi koji prodaju
    nego problem je plasman

5. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku jack1 na ovoj poruci:

BADE (20-02-16)

Novajlija
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Poruka
    8
    Zahvalio se
    14
    Zahvaljeno 5 puta na 1 poruci
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    pozdrav...da li neko od vas forumaša zna, ima i podelio bi neku elektro šemu za pobudni napon (kolektor) za na krajevima zice rama

Član Philby avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Poruka
    1,408
    Zahvalio se
    468
    Zahvaljeno 498 puta na 313 poruka
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Nije veliki problem to osmisliti i napraviti, ali niko ne zna specifikacije kakav signal treba biti. Ja sam prije pravio neki jednostavni impulsni generator sa LM555 kod koga se napon može mijenjati od 0 do 12 V (ili koji je već napon napajanja), a frekvencija se podešava promjenom jednog kondenzatora u kolu (ostaviš slobodne pinove pa samo ubodeš različite).

Moram potražiti gdje sam to ostavio, valjda negdje ima i šema sačuvana pa ću okačiti slike.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.