Zamena gumenih valjaka

Okrim je napisao(la):
@ gm

Ako odneseš u TIP-TOP oni sami skidaju i montiraju nove gume na valjke i svaki dinar se isplati. Ja sam na jednom beraču to sam radio uz pomoć dizalice i rekao sam nikad više. Oni to urade brže i bolje nego što ti možeš zamisliti.

Moj ti je savet da se ne upuštaš da sam menjaš gume.
Okrim je napisao(la):
@ gm

Ako odneseš u TIP-TOP oni sami skidaju i montiraju nove gume na valjke i svaki dinar se isplati. Ja sam na jednom beraču to sam radio uz pomoć dizalice i rekao sam nikad više. Oni to urade brže i bolje nego što ti možeš zamisliti.

Moj ti je savet da se ne upuštaš da sam menjaš gume.
ali valke treba da skinem sam,ili sam nesto pogresno shvatio :sta:?
 
@ gm

Sam skineš valjke sa gumom na kojima planiraš menjati gumu, odneseš im kompletne valjke i oni zamene gume. posle ih namontiraš na berač i našteluješ kako treba.
 
na čega da pazim dok ih budem vraćao? ovo još nisam radio ali ću sigurno uraditi ovih dana,pa mi je svaki savet dobrodošao...
 
@ gm

Ako to nikad nisi sam radio, dobro bi bilo da ti neko pomogne ko ima Zmajev berač, jer prilikom vraćanja treba naštelovati opruge koje pritiskaju valjke jedan uz drugi, a valjci nesmu biti labavi jer neće dobro čistiti, a nesmu biti ni pretegnuti jer će se bez potrebe trošiti. To ti može pomoći bilo ko od onih koji imaju te berače i koji su takve stvari radili, a mislim da svako treba da zna naštelovati komušačke valjke.
 
b_a_t_a je napisao(la):
Da li bi valjalo da se umesto metalnih komusackih valjaka stave svi gumeni?Da li je neko to radio i ako jeste kakva su iskustva?
Ako to uradis napravices od beraca krunjac(kao sto je berko).
 
ja sam menjao na Bourgoinu GM3 u toku zadnje sezone, krenem da radim sa starim gumicama i radio sam 3 dana, medjutim katastrofa kako je cistio. Iznervirao sam se, nabavio nove i nas 6 čoveka od 7 sati uveče do 5 sati izjutra zamenimo sve :udri:, radile su štangle, cevke i čekići, a u 7 sati već počeo da berem :ppozdrav:. Pali smo u nestvest i uradili nemoguće za jednu noć ali se isplatilo... Poboljšanje 100%
 
Na burgonu je jednostavnije zamanuti gumice na valjcima jer je na njima kombinacija metal-guma, jedino što se mora voditi računa o naizmeničnosti tako da metalni deo ide na gumeni na valjcima koji se uparuju. Gumice sam kupio u Rumi u Gumarskoj radionici. :ppozdrav:
 
Ja imam Sempetera i uvek smo menjali ja i cale sa cekic,cev i neizbezni WD 40,a stare gume smo sekli sa brusilicom!Vec 3,4 godine od kad imamo berac smo koristili njegove originalne gume(one po 5,10 cm siroke naravno od privatnika)one su ponekad znale da izdze i 2 hektara!! :udri: :udri: :zli: Samo se od njih odlepljuju parcici(sranje :zli:)Od ove godine smo prvi put koristili one kao sto idu na zmaja po 1cm debljine slobodno cu da kazem PREPORODILI SMO SE!!!!ogrejalo nas je :cool: :cool: Mnogo bolje ciste i po rosi,nocu i u sred podneva,nema da se kidaju(armirane su)lakse se menjaju..Prezadovoljni samo sa njima.Ove sezone od kad smo ih stavili urdili smo oko 10-ak hektara one kao nove!!Sad cekaju ovu godinu :cool: :cool: :bravo:
 
15q8z8x.jpg

Post je spojen: [time]1299175650[/time]
_________________________________________________
27zyp1v.jpg

Proizvodim gume za komusaljke.U pitanju je armirana guma.Koristim ih na svom beracu i prezadovoljan sam.Radio sam celu sezonu i kakve sam ih stavio takve su i sad
 
Gume skidam bonsjekom, spiralno ih rezem, a nove uz pomoc malo "testerola" navuku se lako, duga cijev za nabijanje i naravno srpski kljuc(cekic), na kraju sa dizalicom dotegnem da bi ubacio onaj osigurac.Uzimao sam gume od Molnara i mislim da su one vrh sto se moze kupiti u Rumi.
 
Nazad
Vrh