Zamena gumenih valjaka

Bolje su Inđijske ali kao što rekoh hoće da pucaju i ispadaju pa dobiješ krezubavu komušaljku.Rumske su za nijansu tvrđe i ne pucaju tako mnogo.Ne znam kako se zove firma iz Inđije jer sam izbrisao broj kada su gumice poispadale napolje.Uzmi zumbane jer neće da ispadnu napolje.Nisu istog oblika.Imaš na sajtu M i Z kako izgledaju.
 
Zna li neko gdje u trgovini mogu da se uzmu gume od tip-topa, negdje u Macvi ili zapadnom Sremu, eventualno u NS? Takodje me zanima kakvog su kvaliteta od Suloka iz Ade, posto u Bijeljini mogu samo njih da uzmem?
 
Postovani,hteo sam da Vas pitam sve Vas za jednu konslutaciju.Posedujem Majevicin jednoredni berac kukuruza,e sad hteo bih da umesto standardnih lopatica iznad komusackih valjaka stavim gumene zvezde,pa me interesuje vase misljenje,kakva je razlika i imali uopste razlike izmedju gumenih zvedza i klasnicnih lopatica? Pozdrav
 
Dakle koja bolja opcija kod komušaljki? Ove izjedna (3 po valku) ili ove sitne? Nazubljene ili ove što se kao uvijaju u spiralu? Takodje, Tip Top ili neki drugi proizvodjač?
BTW pročitao sam temu deluje mi da su mišljenja podeljena. E da :) U pitanju je SIP berač. Sa koje starne mi je lakše da skinem valjkove, kod elevatora ili kontra?
Hvala unapred!
 
Dobi sam danas gume. 2700 po osovini iz Tip-Topa. 2 kraće i jedna duža. Takodje ta duže ima malo drugačiju šaru. Da li ima veze gde se ona postavlja?
 
Jel čita ovo neko? Sad bi trebala da bude aktuelna tema.

OK da dam i ja svoj doprinos pošto sam završio posao (još da sklopim berač). Stare gume se skidaju skalpelom (malo jači). Moja preporuka je da se prska vodom i deterdžetum rez kako guma ne bi "hvatala" skalpel.

Gume se lako nabijaju velikim čekićem i cevi odgvarajuće dužine i debljine. Naravno prskati vodom i deterdžentom. Prporuka- čekić okrnuti po dužini (vodoravno) iz nekog razloga mnogo bolje ide tako, a i lakše se pogodi cev.

Odgovor na moje pitanje iz pedhodnog posta- najduža guma ide zadnja. Dakle na kraj suprotan od pogona.

Kad već skidate komušaljke naravno proverite ležajeve i pogonske zpčanike. Kod mene su 2 ležaja propala a 2 zupčanika imaju mnogo lufta. Verovtno ću rešiti to sa većom kajlom.
 
Jel čita ovo neko? Sad bi trebala da bude aktuelna tema.

OK da dam i ja svoj doprinos pošto sam završio posao (još da sklopim berač). Stare gume se skidaju skalpelom (malo jači). Moja preporuka je da se prska vodom i deterdžetum rez kako guma ne bi "hvatala" skalpel.

Gume se lako nabijaju velikim čekićem i cevi odgvarajuće dužine i debljine. Naravno prskati vodom i deterdžentom. Prporuka- čekić okrnuti po dužini (vodoravno) iz nekog razloga mnogo bolje ide tako, a i lakše se pogodi cev.

Odgovor na moje pitanje iz pedhodnog posta- najduža guma ide zadnja. Dakle na kraj suprotan od pogona.

Kad već skidate komušaljke naravno proverite ležajeve i pogonske zpčanike. Kod mene su 2 ležaja propala a 2 zupčanika imaju mnogo lufta. Verovtno ću rešiti to sa većom kajlom.
Najlakse je nabiti ih poteglicom od fergusona, naredjas gume, stavis osovinu negde uz neki stub ili zid, gde ces onaj suprotni kraj od osiguraca guma da stavis uz zid, pa naredjas gume, pa.onde gde ide osigurac stavis u poteglicu izmedju ploca. Nategnes u rikverc, polako da ti ne pobegne osovina iz pravca, stavis osigurac I gotovo za 15 minuta obe osovine. Najlakse je skinuti stare brusilicom I milimetarskom reznom plocom, samo napravis jedan rez.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Meni je ovo prva godina da sam ovo radio jer smo i berac ove godine kupili. Pa sam rešio pred sezonu da zamenim gumene valjke. Kako sam se nadao uopšte nije bilo teško niti za skidanje niti za nameštanje. Stare sam skidao po jednu dve tri i sve sam ih skinuo cele bez sečenja. E sad nove sam uzeo one tuljke koje idu iz tri dela na jednu osovinu, iskreno sam mislio da bez prese neću moći ništa da učinim. Ali kao što su svi i napisali čekić cevi i ja sam mazao gume svinjskom mašću (domaćom) mogu vam reći da je mast odlično završila posao. Nju sam stavljao zato što neće da nagriza gumu kao ulje ili tovatna mast. Danas će biti montaža na berač pa će biti i još slika.
 
Koliko su gumice za jedan valjak, da li se ispalti sam menjati?
Potam jer sam od suloma dobio po udu 3200 din odnese i donese za 7 dana.
Koliko vam izdrze gumice? Nama je sada 150 jutara i za zamenu su, a rodjak kaze on oko 400 uradi. Sve ne mogu da verujem da toliko uradi sa jednim menjanjem.
 
Poslednja izmena:
Ja sam prosle godine kupio gumice od covjek iz Rume, M&Z tako nekako se zove firma. Nazvao ga telefonom, poslao mi covjek autobusom gume. Znaci gume su perverzija, 30€ po osovini. Uradio sam 47-48ha, i mislim da mogu jos toliko sigurno..
 
Evo, mada nzm koliko možeš da vidiš....
 
Nazad
Vrh