Zamena gumenih valjaka

Baća platno ne ljušti već guma.Ako je kvalitet gume loš ona se veoma brzo pojede i ostaje samo platno i onda kao i da nema gumice na komušaljki.
 
15q8z8x.jpg

Post je spojen: [time]1299175650[/time]
_________________________________________________
27zyp1v.jpg

Proizvodim gume za komusaljke.U pitanju je armirana guma.Koristim ih na svom beracu i prezadovoljan sam.Radio sam celu sezonu i kakve sam ih stavio takve su i sad




majstore, vidim ra radiš gume za berače, ja imam presu od 20 tona, i htio bi si napraviti alat, da pravim gume, od auto guma, pa ako imaš neku sliku da vidim kako izgleda alat, jer imam si zamišljene 2 varijante alata, skuplji i naravno jeftiniji, pa me zanima kako je kod tebe i da se što jeftinije i jednostavnije napravi.......hvala unaprijed
 
Dali neko zna gde mogu da se nabave gume za ove avlijske komusaljke. Imam neku plavu sa 6 valjaka nepise ni ko proizvodi ni nista, kupio sam polovnu.
 
Nije sve jedno :osmeh: rupa je 30mm aspoljasni precnik je na koriscenom valjku oko 78mm . Nazvao sam Suloka i izdiktiro mere da mi posalje AKS-om i dobio sam gume sa vecim unutrasnim a manjim spolasnim precnikom. Srecom narucio sam samo 30-ak komada za probu.
 
Interesu je me ima li ko da je menjao gume komisaca na valjcima na beracu poljostroj treba da menjam pa me interesuje kako se vade valjci da li treba da se rastura reduktor.I dal nema neko slucajno radionicko upustvo.
 
Lepe se za cunak, a ako prave dimne signale kao u indijanske filmove pomislice da prizivam kisu.. :)
Par njih cu da istrosim, na 539 da stavim na kabinu posto se trese od starih guma..
 
Danas posetili radnju Tip Top u Čoki,odneli valjke komusaca na zamenu,ljudi odraili ocas posla,500 din je demontaza starih i montaza novih valjaka po komadu,a cena po valjku za sip eko 3500 je 2500 din.Jako ljubazni ljudi,a kvalitet za sad obecava,uskoro cemo ga i proveriti.
 
Dugo niko nije menjao gume ne valjcima ili jednostavno ne pisete? Mene interesuje ima li ko da sece to jest zumba gumice od transportnih traka onih malo debljih sa platnom u sredini? Treba mi za bourgoin, osovina je 35mm. Moj kolega iz Gaja Nidza nema alat za taj precnik inace bih radio kod njega.
 
Gde si kupovao te gume? Kako si zadovoljan njima, znam da lepo ciste ali me interesuje koliko traju?
 
Uzimao sam u Inđiji prvi put i trajale su 150 kj pa počele da ispadaju ali su čistile 105% ni listića nije bilo u bunkeru.Pa sam uzeo u Tip Top-u iz Čoke i nakon 60 urađenih k.j guma se pojela,ostalo platno i nema čišćenja.Na kraju sam uzeo livene u Rumi u firmi M & Z i sa njima je berač i prodat.Malo su tvrđe od Inđijskih i za nijansu slabije čiste.
 
Kako se zove firma ta iz indjije? Koje su onda po tebi bolje Indjijske ili Rumske? I jos jedno pitanje, da li su gume od sva tri proizvodjaca istog oblika? Jer znam kako izgledaju ove iz Coke.
 
Nazad
Vrh