Zamena gumenih valjaka

galki

Član
Učlanjen(a)
23 Jan 2010
Poruka
1.607
Lokacija
Pozega
kako vi menjate gumene valjke na komusacima?
ja ih isecem tankim sekacom po duzini i onda ih lako skinem, skidao sam i sa lancom ali se onda osovina malo iskrivi a stavljam ih tako sto sam na traktor navario parce cevi i gumu oslonim na cev a osovinu na zid i polako ih naguram
 
Odg: zamena gumenih valjaka

kada sam ja menjao prvo ih pokvasim i skidam po 4-5 kom.a onda lepo očistio osovinu ,pa opet kvasio nove gumice isto po 4-5 kom o nabijao sa cevkom koja je napravljena baš za te stvari :cao:
 
Odg: zamena gumenih valjaka

pidikanac je napisao(la):
kada sam ja menjao prvo ih pokvasim i skidam po 4-5 kom.a onda lepo očistio osovinu ,pa opet kvasio nove gumice isto po 4-5 kom o nabijao sa cevkom koja je napravljena baš za te stvari :cao:
tako sam i ja radio ali i uz pomoć hidraulične dizalice :udri:
ove godine sam poslao u Čoku valjke sa starim i vratili mi sa novim gumicama,napakovali su dobro svaka podjednako sabijena ::svaka cast::
 
Odg: zamena gumenih valjaka

MONTOYA je napisao(la):
pidikanac je napisao(la):
kada sam ja menjao prvo ih pokvasim i skidam po 4-5 kom.a onda lepo očistio osovinu ,pa opet kvasio nove gumice isto po 4-5 kom o nabijao sa cevkom koja je napravljena baš za te stvari :cao:
tako sam i ja radio ali i uz pomoć hidraulične dizalice :udri:
ove godine sam poslao u Čoku valjke sa starim i vratili mi sa novim gumicama,napakovali su dobro svaka podjednako sabijena ::svaka cast::
a to su one male uske sto se slazu ja pricam za one dugacke sto su iz tri komada
 
Odg: zamena gumenih valjaka

pa njih je teže skinuti a da ostanu cele najlakše ih je iseči a nove se stavljaju isto kao i one male po principu ko nabije taj dobije :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Odg: zamena gumenih valjaka

galki je napisao(la):
MONTOYA je napisao(la):
pidikanac je napisao(la):
kada sam ja menjao prvo ih pokvasim i skidam po 4-5 kom.a onda lepo očistio osovinu ,pa opet kvasio nove gumice isto po 4-5 kom o nabijao sa cevkom koja je napravljena baš za te stvari :cao:
tako sam i ja radio ali i uz pomoć hidraulične dizalice :udri:
ove godine sam poslao u Čoku valjke sa starim i vratili mi sa novim gumicama,napakovali su dobro svaka podjednako sabijena ::svaka cast::
a to su one male uske sto se slazu ja pricam za one dugacke sto su iz tri komada
rade ljudi i te
2200 po valjku namonirane a 2000 sa uskim
ne isplati se zajebavati
odneseš im 3-ćeg u Rumu na vašer sledećeg podigneš ili ti pošalju poštom
 
Odg: zamena gumenih valjaka

Najbolje da odnesite u coki kod TIP-TOPa da oni promenu ili negde u vasaru .Treba broj telefona? :D
 
Odg: zamena gumenih valjaka

Camel Driver je napisao(la):
Najbolje da odnesite u coki kod TIP-TOPa da oni promenu ili negde u vasaru .Treba broj telefona? :D
nije problem menjanje ja to sve zavrsim za dva sata bez safljenja komusaca nego je problem izbor guma , a temu sam otvorio da vidim dali to jos neko radi i kako
 
Odg: zamena gumenih valjaka

po mom bolje da koristis stancovane jer u livenu stavjaju otpad gume nisu ti toliko izdrzljivi i vise krune
 
Odg: zamena gumenih valjaka

Ljudi gumeni valjci i gumice se najlakse seku obicnom testerom za drva,jos malo obrusite zube da ne idu mnogo u gumu i definitivno se najlakse tako skidaju,a kad se vraca onda mazite detrdzentom jer se sporije susi od obicne vode i lakse klize gumica. :cao:
 
Odg: zamena gumenih valjaka

lepo sam ja prošle godine odneo u adu kod šuloka otišao kod člana mitijo na kafu malo se ispričali vratio se do šuloka platio i nazad u đurđevo
 
Odg: zamena gumenih valjaka

Nije skupo kada imate klasične beračke sekcije odnosno Zmaj i Sip.Pitajte ih pošto su gumice za Burgona+montaža,naopako skupo.
 
Odg: zamena gumenih valjaka

ja nabijam jednu po jednu gumicu uz pomoc metalne cevi i macole! na koliko sezona menjate gume?
 
Odg: zamena gumenih valjaka

Baš tako.Nije merodavno menjati ih po sezonama jer neko uradi 10 a neko 100 ha za sezonu u svakom slučaju ne traju ni jedne dugo. :cao:
 
Odg: zamena gumenih valjaka

za duži vek gumica dosta je bitno da berač ne guši
kad zaguši dosta dere gumice
nikad nisam čekao da gumice skroz propadnu pa da ih menjam
konkretno, zadnje što sam stavio na 222-ku što sam prodao Trnavcu obrale su oko 180 hektara i mogu još da idu
 
Odg: zamena gumenih valjaka

ja moje menjam na 80 hektara svake druge sezone gume su 4500 firma kosmos promet 3 valjka imam
 
Nazad
Vrh