Domaca pec za pecenje hleba

Ovu "vurunu" smo zatekli u selu, mislili smo čak u jednom trenutku da je srušimo, koliko je bila propala. Ipak smo je uspeli osposobiti, i sada je koristimo skoro svakodnevno. Ako samo uspem da ubacim sličice...
246qcdv.jpg
 
Evo sličice iz blizine, al' ne vidi se ložište, tol'ko nam je nadošo lebac. Šalim se, loš je ugao, čim se prolepša vreme, slikam iz žablje pesperktive.
142v5u.jpg
. Inače se loži dok svod ne pobeli (tako nam rekoše stariji majstori), izgrne se žar, sačeka se malo i onda peče. Vremenom se nauči koliko je to "sačeka se malo", prvo prase smo ugljenisali jer smo ga prebrzo ubacili...
 
A niste ga prekrili ni srebrnom folijo, zar ne? ...Obavezno se prekriva folijim, pa se pred kraj , zadnjih pola sata pred kraj pecenja , skida folija, da se malo zapece ...A i da se bolje ispece, jer je vec i pala temperatura u pecnici...
P.S. Prase se stavlja kad mozes da stavis ruku u pecnicu, a da mozes da izdrzis jedno 5~6 sekundi, ne vise...
Inace, hleb Vam je za medalju :ppozdrav:
 
Ne troše one puno kad se jednom zagreju. One stare su imale dupli zid i izolaciju od pepela, slame, gline, ili nečeg drugog izmedju tako da su spolja sasvim hladne.
Ja sam radio sa jednom velikom (skoro dva metra prečnika) koja je trošila pet do deset klada dnevno. Naravno kad je zagrejana od prethodnog dana.
 
Da, to za foliju smo kasnije saznali. Hvala za savete u vezi sa proverom temperature!
 
Pozdrav svima inace sam aktivan na temi kunicarstvo :cao:.
Posto krecem u izgradnju krusne peci imam presnu ciglu a citam da je ona boljao od pecene,zamolio bih nekoga da mi objasni oko zastite iznutra jel ide neka posebna zastita u premazivanju ili kao kod ove pecene cigle.Izvana mi nije problem posto ce biti pod krovom nece kisnuti.
I jos s cime je najbolje zidati pri tom mislim na klasicni malter ili.
 
Nije stvar u presnoj ili pečenoj nego u ručno nabijenoj ili mašinski pravljenoj. Mašinska cigla je u slabo povezanim slojevima i kad se založi oni se odvajaju, liče na slojeve u glavici luka. Kasnije se polako osipaju.

Klasični malter je najgore rešenje jer će brzo propasti i kruniti se. Najbolje je isti materijal kao i te nepečene cigle ili šamotni. Unutrašnje malterisanje se ne preporučuje, mada može da se odradi šamotnim malterom koji mora da bude ankerisan vatrostalnim prohromom.
 
Pobratime Karalicu :D

Šamotno brašno + staklena voda = USPEH !!!

p.s.
Meni je ova kombinacija mnogo pomogla: od štednjaka smederevca pa do kotla za centralno grejanje.
p.s.s.
Nadam se da nije potrebno objašnjavati pojmove: šamotno brašno i staklena voda !?
 
Nije znam sta je samotno brasno i staklena voda :D.
Cigla je stara kako je rađena nebi znao.Znaci te presne cigle su postojane sto se tice temperature u peci. :ppozdrav:
 
gdje sam ja čuo da se u neke slične svrho koristilo blato (glina) i stucano staklo od starih flaša , usitnjeno na veličinu zrnke kukuruza :sta:
nemogu da se sjetim ali čini mi se da sam to negdje čuo ili vidio da je košćeno za neku peć za nešto negdje :sta:
ima li ko kakav precizniji podatak ?
 
Majstore pa gde nadje staklo, sigurno nije za malterisanje furune iznutra.
Šamotni malter je slab i može da se koristi na malim površinama bez ojačanja, ali na velikim ga je neophodno ankerisati. Koliko ste furuna videli da se malterišu iznutra??
Postoji sistem rada da se dobije nešto što liči na malterisanu furunu a to ide sa pešćanim kalupom. Na gotov patos od furune se nabaci pesak i oblikuje u željenom obliku, preko se prvo naliva šliker (glina razmućena u vodi gustine jogurta) kada se to osuši redjaju se slojevi, prvo glina sa peskom par slojeva a zatim glina sa slamom ili sličnim materijalom zbog izolacije. Može se raditi i ceo sloj sa pepelom pa opet glina i slama. Svaki sloj treba sušiti što sporije jer se tako sprečava pucanje. Na kraju oblikovanje i mazanje nekoliko slojeva najfinijeg šlikera. Takva furuna može da stoji i nepokrivena ako se ofarba nekom fasadnom bojom mada je i sloj kreča dovoljan.
 
@dzionik
ja sam negdje čuo da se koristi ta masa sa samljevenim staklom , ne kažem da je u svrhu peći koja spravlja hranu ali u neke peći sigurno jeste :sta:
zato sam i pitao jer i meni staklo zvuči kao izolator i to još reflektivan
 
Šliker je rastvor gline otprilike gustine jogurta. Recimo sa šlikerom se pravi sva keramika za kupatila, lavaboi, wc šolje itd. Šliker se uliva u gipsane kalupe i kad gips upije vodu iz gline posle nekoliko minuta ostaje čvrsti sloj na kalupu. Višak šlikera se izlije i posle nekog vremena kada se još vode iz šlikera izvuče komad se skuplja i lako vadi iz kalupa. Posle još sušenja se peče, a posle pečenja se umače u glazuru koja je takodje porcelanski šliker i ponovo peče. I presto je gotov. :)

Možda se za nešto drugo koristi prvi put čujem za to, znam za kombinacije sa cementom ili poliesterom gde se brusi i pravi teraco od stakla ili radne površine.
 
Nazad
Vrh