Domaca pec za pecenje hleba

telnett

Član
Učlanjen(a)
11 Jun 2009
Poruka
1.795
Lokacija
Conoplja
Nisam nasao slicnu temu pa reko mozda bude zanimljiva .

Tih peci je bilo podosta da ne kazem u svakoj avliji ili banje peci . Vreme nosi svoje pa i njih . Mada svak voli da pojede hleb, kolace i pecenje iz nje jer ima poseban ukus .

Sve sto znam o njima je da se zidaju sa cerpicima i glinom . Bilo bi zanimljivo ako ima neko kod sebe slicno nesto pa da uslika ili neko ko je zidao pa da kaze po koju .

evo neki nacrt koji sam nasao .

2806yoi.jpg
 
Паорске пећи се зидају и препеченом циглом великог формата.Везиво је глинено блато .
изнутра се поре између цигала загладе а споља се омалтерише исто тако блатом 2 прста.
У новије време се преко унутрашњег дела помаже стакленом водом.
Пећ се МОРА осушити две недеље пре првог паљења ватре.
Димњак треба да је бар 15х15 цм и да има шибер за затварање да не би топлота одлазила улудо.
Да се кров не би урушио сада се испод њега ставља мрежаста руска арматура.
Новији начин прављења ових пећи је помоћу шамотних циглених форми а као везиво се користи шамотно брашно помешано са стакленом водом .Моја лична препорука је да се преко шамотне цигле озида и циглом оном старинском а не новоиндустрејском какву праве код нас.
 
Nekad su se pravile od nepečene "livene" cigle pa je išla izolacija: blato sa sitnom slamom, senom, trinjom ili pepeo sa slojem soli. Preko toga ide završni sloj blata u nekoliko slojeva i premaza najfinije gline. Takvi premazi mogu da budu prilično postojani i na kiši.
Sušenje može da traje i više meseci (ako vas uhvati zima) a prva vatra se pažljivo loži.
 
Taman sam teo da pofalim furunu kad joj Meeker nadje manu ::lose::
Garant ste bacili to prase ;-)
 
Crni Todore opijanila ti se ova vuruna :)

Malo ti je loša fotka jel ovo model koji se loži spolja?
Ništa ja tu ne vidim.
 
Лепе слике зиданих фуруна,но навике су чудо.
Кад зажмурим могу да створим у мислима слике хлеба кад се вади из паорске фуруне и
заносан мирис печеног хлеба и благе назнаке на дим.А хлеб велики да га са две руке мораш носити,па кад се расече а комад ко три тањира .И није се јело хлеба много био је сит .Није се додавало у њега ништа осим соли и квасца од комлова. И могао је да стоји по десет дана а да може да се једе.
Данас понекад зими направимо такав хлеб али мањи тек да нас мине жеља.
А ви ако можете правите фуруне и месите и пеците прави хлеб здравља ради јер од куповног који је ко слама само нам се надинају стомаци од адитива.
 
Moj kolega je imao ovakvu kao na slici sa sve zapeckom u letnjoj kuhinji, kuca je novogradnja, i on to srusio mada je bilo loziste od spolja sa povelikim vratima tako da je tu moglo da se ispece i nesto velicine ovce. Bilo je idealno jer je ranije drzao krava i odma ogrizine od kukuruza ubacivao unutra. Tako nesto kada se zagreje pa to je bilo kao u banji :bravo: .

14cr9j4.jpg


http://artbrick.net/FOTO/paorske/pec paorska.jpg
 
daj ima li koja slika , nijednu sliku koja je okačena nemožem da vidim :sta:
nacrt ili skica kao i način rukovanja sa peći bi pomogle pošto me ova tema malo zainteresovala :cao:
 
Nazad
Vrh