Klanje bikova

zetor7245

Član
Učlanjen(a)
4 Sep 2009
Poruka
191
Lokacija
branesci
Nisam nigdje nasao nista na ovu temu pa reko da pitam kakva su vasa iskustva.
ako je mjesto pogresno neka moderatori premijestaju.
E sad ono sto me zanima kako vi omamljujete bikove kod klanja?
Dosta sam puta bio kad to rade profesionalni mesari i to odrade macolom milina ih gledati
jedan udarac i gotovo, doduse to rade svaki dan,
Jedne prilike, vozio sam bikove u mesnicu, kao odmah ce da kolju, pistolj za omamljivanje (takav imam i ja)
Ispali u glavu 15-tak cm nize rogova, jedva da je poklekao, i onda udaraju macolom, ma ruzno za vidjeti i nadasve opasno, bik se rita na sve strane ludnica.
Volio bih znati tacno mjestu gdje treba "pucati" u glavu, da se ostvari najbolji efekat.
 
Odg: klanje bikova

Evo da ja kažem nešto (završio sam za mesara) :D
Dok sam bio na praksi mi smo imali jedan mali nožić oko 6-7 cm.
Paj sad:eek:mamljivanje se radilo tako što se nož zabadao od prilike 4 prsta iza rogova.
Brale pada kao pokošen 100 %.Probaj pa ćeš videti.
 
Odg: klanje bikova

MILOŠ D.T je napisao(la):
Evo da ja kažem nešto (završio sam za mesara) :D
Dok sam bio na praksi mi smo imali jedan mali nožić oko 6-7 cm.
Paj sad:eek:mamljivanje se radilo tako što se nož zabadao od prilike 4 prsta iza rogova.
Brale pada kao pokošen 100 %.Probaj pa ćeš videti.
i kod mene su tako jednom klali...kazu da im je tu neki nerv od centra za ravnotezu,i to kad preseces pada provereno...e sad treba znati gde bosti
 
Odg: klanje bikova

koliko ja znam tako im presecas kicmenu mozdinu i tako kidas kontrolu perifernog nervnog sistema,znaci koljes ga a on ne oseca nista u mozgu
 
Odg: klanje bikova

miladinovic je napisao(la):
koliko ja znam tako im presecas kicmenu mozdinu i tako kidas kontrolu perifernog nervnog sistema,znaci koljes ga a on ne oseca nista u mozgu
E baš to .
Post je spojen: [time]1284753533[/time]
_________________________________________________
peto1 je napisao(la):
MONTOYA je napisao(la):
duga devetka :D
u čelo pod uglom od 90"

I rep mu probusis sav se rascveta.


:haha: :haha: :haha: :haha:
Peto je legenda.
 
Odg: klanje bikova

Sto kazu kod mene u selu: "jedna je probala pa dvoje rodila".
I ja sam cuo to iza rogova, ali iskreno nikad nisam imo muda pa da probam.
Onaj moj pistolj, izbacuje taj klip 5cm, neznam dali bi ga valjalo pistoljem iza rogova.
Cuvajte se tetejaca i 9tki zbog rikoseta djavo ne spava!
 
Odg: klanje bikova

MONTOYA je napisao(la):
peto1 je napisao(la):
MONTOYA je napisao(la):
duga devetka :D
u čelo pod uglom od 90"

I rep mu probusis sav se rascveta.
jesi i ti probao :haha:

Ne na biku nego na jednom bravu od nekih 300kg. Prosao mu kroz glavu i kako je bio malo okrenuta glava rikoset odleteo sa betonai probio eval na krovu svinjca i moro da menam plocu jer se odvalila ploca jedno desetak santimetara u precnuku i ploca jos pukla celom duzinom.
 
Odg: klanje bikova

taj potez na prvom vratnom prsljenu to jest iza rogova zove se knik a sto se tice klipnog pistolja on se pravilno postavlja na preseku linija rog oko rog oko ako je kapisla austriska ili gorazde nema greske
 
Odg: klanje bikova

MILOŠ D.T je napisao(la):
Evo da ja kažem nešto (završio sam za mesara) :D
Dok sam bio na praksi mi smo imali jedan mali nožić oko 6-7 cm.
Paj sad:eek:mamljivanje se radilo tako što se nož zabadao od prilike 4 prsta iza rogova.
Brale pada kao pokošen 100 %.Probaj pa ćeš videti.
ovo mi se svidja,sutra idem kod strica u klanicu i bodem prvog bika kog vidim
 
Odg: klanje bikova

Pa ja sam isto zavrsio za mesara i gledao slusao i ucio sta se radi, kod nas u klanici dok sam bio na praksi bikove ili junad smo omamljivali pistoljem 9x17 sto ispaljuje klip oko 5cm, prvo se bik veze za rogove i oko sipke odnosno metalne kapije gde se ,kolje, cvrsto tako da mu glava dodje do kapije zatim se pistolj postavlja na celo tacno na centar za ravnotezu, koji se nalazina preseku dve linije (od unutrasnjeg coska oka prema vrhu suprotnog roga to dodjr otprilike kao x i centar za ravnotezu se nalazi u toj tacki). i uglavnom oko 90% pada iz prvog puta ovih 10% moze da bude zbog municije ali izvadi se metak i ubaci drugi koji pogadja, zatim se kaci zivotinja i podize da visi i presecaju se krvni sudovi ispred grudnog kosa, na vratu. ovo omamljivanje sa nozom za vrat iza rogova dosta je rizican jer moras da pogodis tacno u kicmenu mozdinu a to je najzgodnije izmedju glave i prvog vratnog prsljena i tu se ubada, ako promasis nesmem ni da pomislim sta moze da bude. po meni najbolje ako se kolje na selu pucas u njega karabinom i nebrines i netreba da skupljas celo selo :haha:. :ppozdrav:
 
Odg: klanje bikova

pistolj postavlja na celo tacno na centar za ravnotezu, koji se nalazina preseku dve linije (od unutrasnjeg coska oka prema vrhu suprotnog roga to dodjr otprilike kao x i centar za ravnotezu se nalazi u toj tacki).

Ово ти је једино правилно,стручно, а оно са ножем иза главе, ја не бих пробао са биком који стоји.
 
Odg: klanje bikova

to sa malim nozem i ubod iza glave je najopasnije i nikome to ne preprucujem,gledao sam kad tako ''kolju''bika od 800kg,umalo ne izginusmo svi od jednog takvog profesionalnog klanja. :zli:
 
Odg: klanje bikova

Cisti profesionalizam .ja sam prisustvovao jednom klanju pa je posle bilo jurnjave po dvoristu nasla se dva nevesta da kolju .
 
Nazad
Vrh