Klanje bikova

izuzetno brutalno:nono::zli: ovo je za temu nikad ovako
 
Upravo kao sto kaze RatkoPa. Pre nekoliko godina u Somboru je bio neki nakupac, koji je kupovao bikove za nekog seika iz Saudijske Arabije. Kupio je oko 30 bikova, a odnesen je u Arabiju samo JEDAN. Koliko sam shvatio prilikom klanja, treba da mu se telo nalazi na pravcu istok-zapad, glava ka istoku, nakon prerezivanja glava mora da ostane okrenuta istoku. Bilo je jos nekih pojedinosti. Uglavnom zaklali su 30 komada dok bik nije pao kako njihovo verovanje kaziva. Ovih 29 su platili i ostavili.
 
Ostavili su ih, jer to meso nece seik da jede. Samo onaj koji padne prilikom klanja kako nalazu njihova pravila.
 
Kod mene ista situacija prije je bilo bar jedan bik godisnje da zakoljemo pa prodamo meso a i sebi ostavimo,evo u nazad 3 god.nismo ni jednog zaklali jer nemos prodat meso,jer narod nema para al hajd sto nema para dace kad bude bilo ali ne,vise vole kupiti po mesnicama i platiti skuplje a kvalitet upitan,jer sta sve ovi nasi mesari rade to je prica za sebe
 
ja sam krcmio prosle godine jedno june,i jedva sam naso musterije,a posle se ispostavilo da sam imo jos jednog da koljem da bi prodo,ali to je velika lutrija narod ima sve manje para,i kupiti 10-15 kila od buta je za nekog postao luksuz.
 
Uzeo sam 2010 jedno june od Darka kopilana i jedno od Lacija Horti jedno sam prodao kroz meso a drugo mesaru ,da bi se posle ispostavilo da sam mogao da prodam jos dva ali udarile su vrucine (april) tako da nisam hteo da se kockam.
 
ovo je od pre nekoliko godina

rknfwp.jpg


---------- Poruka napisana u 17:25 ---------- Prethodna poruka je at 17:24 ----------

rthykm.jpg
 
Kod nas u HR sad ide u mesnicu zakolju uzmu kožu iznutrice još platim odvoz i sve preko 150 eura i onda prodam meso na kile
 
Nazad
Vrh