Klanje bikova

Odg: klanje bikova

Ispricacu svoj dozivljaj.Prije dosta godina otac i ja smo trebali da uredimo govece od nekih 450 kg za drugog covjeka.Lijepo svezano za drvo,i otac mu je pucao iz duge devetke iza rogova odmah je palo i tu mu cale prereze vrat, ali je odmah i ustalo i pocelo da krklja ali stoji i to poprilicno stabilno. Onda sam bio primoran da ga gadjam u celo sa nekih 4 m daljine, i imao sam srecu da sam bio uspjesan iz prvog pokusaja.Veoma ruzno iskustvo. :nono: ::lose::
 
Odg: klanje bikova

sova je napisao(la):
Ispricacu svoj dozivljaj.Prije dosta godina otac i ja smo trebali da uredimo govece od nekih 450 kg za drugog covjeka.Lijepo svezano za drvo,i otac mu je pucao iz duge devetke iza rogova odmah je palo i tu mu cale prereze vrat, ali je odmah i ustalo i pocelo da krklja ali stoji i to poprilicno stabilno. Onda sam bio primoran da ga gadjam u celo sa nekih 4 m daljine, i imao sam srecu da sam bio uspjesan iz prvog pokusaja.Veoma ruzno iskustvo. :nono: ::lose::
ali lep dozivljaj kad se setis da si upucao bika :haha: :ppozdrav:
 
Odg: klanje bikova

Gačević je napisao(la):
Zbog čega se ne koristi pištolj sa oprugom, negde sam ga našao na internetu, po Vojvodini cena mu je oko 2500 dinara. Je li siguran ovaj pištolj sa oprugom za bikove ili mora onaj što se mehanizam aktivira kapislom.
Dosta je siguran , al ima specijalne kapisle za goveda , jace punjenje
 
Odg: klanje bikova

na svinjama ga nikad nismo koristili,tu je taktika sekira u celo...
a za bikove jos nikad nije omasio,a ja pamtim zadnje 10god :ppozdrav:
 
E ja sam koristio pistolj na kapisle na svinjama, stavljao sam vece punjenje za goveda i kad opali, klip probije svinjsku lobanju kao kroz sir, mada za svinje uglavnom koristim sekiru. Pa ja mislim da je jaci pistolj na kapisle od ovoga sa oprugom.
 
sad imam jedno pitanje, možda banalno, al nezz kak je kod vas pošto sam ja iz druge države, a kako recimo kod klanja goveda, opravdavate markice i papire, mislim jel obavezno kod vas označavanje goveda, to i kako riješavate te probleme s inspekcijom, jer kod nas je to zabranjeno
 
kapisle za klipni pistolj su na samom vrhu bojene i to zeleno za tovljenike, zuta za starije svinje i crvena za bikove. Sto se tice ovog komsije naravno da se i kod nas u vojvodini srbiji obelezavaju goveda i kod nas je klanje privatno kao nedozvoljeno, ali na drugu stranu gledano ako si ga odhranio pa sto ga nebi i prodao kroz meso i skoro duplo zaradio a sto se tice papira jednostavno prijavim uginuce i vratim pasos u vet stanicu na razduzenje brojeva.
 
razumjem ja to sve, al mislim kod nas se to riješava na jedan odličan način, govedo odvezeš na uslužno klanje u registriranu klaonicu, dobiješ van ohlađene polovice i sve te potvrde, a ono sve to zajedno za male novce :)
 
mislim da ti je ovo klanje bas brutalno , zar nije bolje prvo da se omami klipnim pistoljem pa onda klanje nego ovo .
 
Nazad
Vrh