Biljka koja privlaci novac

Učlanjen(a)
23 Feb 2008
Poruka
81
Krasula arborescens

Biljka koja privlaci novac

Krasula je postala izuzetno trazena biljka na nasim prostorima iz jednog vrlo lekovitog razloga!
Naime,poseduje magicnu moc da privuce novac.Po staroj kineskoj tehnici feng sui,
biljku treba postaviti sa desne strane ulaznih vrata kuce u severnom ili
severozapadnom delu."Biljka poseduje etericna ulja koje povecavaju mentalnu i fizicku
budnost coveka i aktiviraju njegove umne i fizicke sposobnosti."
Vrlo ju je tesko nabaviti ali sam ipak uspela da dodjem do jednog primerka,pa da vam
je pokazem.
 
Odgovor za Tara:

dkokaxs5.jpg


"Debela koka"-Sedum spectabile

Kao i svaka sukulentna biljka,lišće joj je debelo,mesnato i sočno,kao i kod čuvarkuće,
a pomalo liči na moje drvo novca,medjutim,to su dve sasvim različite biljke.
Tačno je da se upotrebljava za lečenje čira na želucu,kao i pojačane kiseline.
Koristi se na više načina.
...recept u lekovita vina i rakije zbog [size=12pt]strogog admina
zakon1.gif


smoke.gif
 
Odgovor za S3RiOUS:

Stigla je veća suma novca u kuću,neočekivana.
Vodim ga na Floral u Skadarliju.


C4.gif
:ppozdrav:
 
Sto se tice debele koke 40 dana jesti po lisku ujutro leci hemoroide,po prici starijih ljudi iz moje okoline.
 
Molim da se tema prebacu u hortikulturu......

Prvo ovo nije crasula arborescens vec je to Crasula Ovata po feng sujiju drvo novca...pa ko stvarno veruje njemu i novac :haha:

Biljku vec pet godina razmnozavam i prodajem mada nisam bas nesto primetila preterano bogacenje.....

Arborescens je lekovita aloja jedna od 4 lekovite neko kaze i da je bolja od aloja vere

Aloja arborescens

kutlv.jpg
 
hvala! :cao: prija joj na prozoru sa jugozapadne strane. medjutim zimi ovaj polozaj iznad radijatora nije bas najbolji. osusi se koji od tih listica, ako tako mogu da se nazovu, i otpadaju. moracu da je premestim ove godine na neko drugo mesto.
 
Jao, prelepa je biljka bez latinskih imena.

Da, LEPO je dobiti neku paru bez rada. :D
_________________________

Imam I JA milion ideja za dobijanje novca bez uloženog truda.

EVO kako MOŽETE dobiti 1.000.000 eura bez ikakvog zalaganja:
Kupite kaktus bilo koje vrste.
Potom se poklonite kupljenom kaktusu i izgovorite čarobne reči: TREBA MI 1000 eura, bre !!!

Čarobni kaktus će za 48 sati (često i za 36 sati) odgovoriti Vašim potrebama.

Kaktus, često, ima neugodan odgovor: Dušo, idi i nađi posao.

Međutim, čarobni kaktus ume da da i sledeći odgovor:
Marš u pičku lepu materinu. Skini se sa droga i alkohola. Radi nešto korisno. Nacepaj drva starim roditeljima.
BRE !!!
 
Tamo negde, na brdovitom Balkanu, družih se sa kaktusom imenovanim don Pedro.
Dadoh studentima sijaset njegovih potomaka.

Danas, 13 i kusur godina posle: čuvam u mislima svetli lik mojeg kaktusa don Pedra.

A sada, muzika do zore:

DON FRANCISCO LONG PLAY - ĐORĐE BALAŠEVIĆ
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GT_wGe1b7dM[/youtube]
 
sama biljka nema veze sa temom a tema bi pristajala forumu o gatanju gledanju u pasulj ...
 
Случајно набасах на ову тему, па ово је невероватно. Најглупља тема на читавом форуму. Честитам.
 
Има ли нека биљка која служи за одбрану од будала?
 
Mili boze sta sve ljudima nece na pamet pasti.Batalite se carobnjastva i alatljike u sake ako mislite novce zaraditi.Bila kod nas jedna u selu koja je kao vidovita i sam bog zna koliko je tu sveta kod nje novce ostavilo u potrazi za odgovorom na svakojake muke i nevolje.Posto sam znao koja je ojebina i neradnica cudom sam se cudio kako joj svet veruje.Ajd da razumem one sa strane sto je ne znaju al ove nase domace nikako nisam mogao da stavim pod vaser vagu da takvoj ludaci poveruju bilo sta.
 
Nazad
Vrh