Klanje i i guljenje kunica

Ipak je onaj potez dranja rasecanjem koze na ledjima od vrata ka repu na izgled najlaksi ali je to jako tesko kad klanja Orijasa od 9 kg jer je mator i tesko se skida koza.Ta tehnika je bas za mlade kunice do 4-5 mes. starosti i to za srednju rasu.U glavnom se slazem sa Vama za gore navedeni nacin klanja i dranja kunica ali ja glavu isecem pre kacenja kunica na drvo...
 
dok ti okacis zeca ja i babo ga oderasmo,najbolji nacin ako su u pitanju mladji i manji zecevi je onaj sa snimka kada mu se pravi rez duzinom ledja,ako je u pitanju veci i stariji zec onda je naj onaj lovacki nacin kada se pravi rez sirinom ledja od oko 5cm i uz pomoc kolege vuce na razlicite strane,pored toga sto je to najcistiji nacin ujedno je i najbrzi :ppozdrav:
 
Onako starinski i ide dobro . Rez oko i između zadnjih nogu i svlačenje preko glave koja se na kraju odseče zajedno sa krznom kojega za sada bacam. Od udarca u potiljak do zec u hladnoj vodi, u dobrim uslovima oko 3 minuta.

oko 3,5 kg žive vage očišćen se vidi na snimku. Kalifornijski.
 
Nije baš za apoteke, ali i ako greši ne greši mnogo 2.2 kg je na njemu. Još otpadnu čizmice ( zadnje šape ) i to je to.
Vidi se da je jetra i srce u njemu.
 
Randman mesa kod kunice je 55-65 % mesa od ukupna tezina ziva mera. ili od kunic tezak 3 kg imamo 1.8 kg mesa ( trup sa glave, crni drob i sl.)
 
Beli orijaš
Očigledno imaš problem sa procentnim računom. Radman između 59% i 62% prosek 60% Ako je 3 kg žive vage 60% je
1,8 kg, a ne 2,5kg. Niko to nije ni tvrdio. Ja sam danas zaklao kalifornijsku iz aprila ove godine. Trebala da ostane za priplod pa se nije okotila. Merio sam je zaklanu neočišćenu 3.7 kg. Očišćena bez glave sa jetrom, srcem i plućima
2,2 kg sa zadnjim šapama koje se još skidaju. To je nešto ispod 60% što nije čudno jer je bila gojaznija i deo sala je svučen sa krznom.
 
Hm kad tako odmah odere glavu pa ga posle dere dlaka kunica se zalepi za meso tu nema leba da se ne zalepi dlaka. Kako dlaku posle ukloni sa mesa?
Ja kad koljem kunice na kraju kad dovucem kozu preko glave tj do mesta gde sam ga zaklao onda mu ocecem glavu a krznom sve zajedno.
 
Nazad
Vrh