Majevica berači kukuruza

baca

Član
Učlanjen(a)
2 Okt 2009
Poruka
430
Lokacija
Opovo
Nisam video na forumu da ima diskusija o ovim beračima. Kod nas u Opovu ih ima dva nova od ove godine, a i ja razmišljam da kupim neki berač. Neznam koliko ih njih ima i koja su iskustva u radu sa njima. Na sajtu fabrike piše cena jednorednog od 7900eura i dvorednog 13500eura što i nije mnogo. Još ako se kupi iduće godine ima se pravo i na povraćaj.
 
ja imam jednoredni isti je kao tornado 40 moj je 2003 godiste :cao: dobro me sluzi ja sam zadovoljan.
 
baca je napisao(la):
Nisam video na forumu da ima diskusija o ovim beračima. Kod nas u Opovu ih ima dva nova od ove godine, a i ja razmišljam da kupim neki berač. Neznam koliko ih njih ima i koja su iskustva u radu sa njima. Na sajtu fabrike piše cena jednorednog od 7900eura i dvorednog 13500eura što i nije mnogo. Još ako se kupi iduće godine ima se pravo i na povraćaj.
Kako znas da ce i sledece godine da bude povracaj? :sta:
 
Nisam sada siguran da li piše u dokumentaciji za konkurs da povraćaji važe za ovu i sledeću godinu, ali siguran sam da je Dragin o tome pričao na početku godine da će konkurs važiti dve godine.
Ako i ne bude ovaj, biće neki drugi.
 
patent koji me najviše oduševio na ovome sajmu , ventilator koji je nabudžen na berač od pneumatske sijačice , ventilator je okrenut u mod duvanja i provedena su dva crijeva koja guraju vjetar prema eliminatorskim valjcima
inače sav berač mi izgleda jako dobro , detaljno sam pregledao ovaj jednoredni , onaj dvoredni sam manje jer me nije nešto pretjerano zanimao

evo ga ventilator , pogon skinut sa glavne dovodne osovine
17052011727.jpg


evo ga gdje su ušli sa crijevima
17052011726.jpg


na kraju gdje su sumjerene mlaznice vazduha
17052011725.jpg



ovo mi se jako svidjelo i vrlo je moguće da pokušam učiniti nešto slično na mome SIPu , ako je neko vidio ovaj berač u radu mnogo bi mi pomogla ocjena i mišljenje o učinkovitosti ovoga dodatka
 
'bem li ga jel nije poenta ventilatora da od gore duva i tako komusinu duva na valjke,ovako mi deluje kao da ce je oduvati na levator.
 
izgleda nisi shvatio gdje se ove dizne nalaze , ne duvaju u dio elevatora nego duvaju u pravcu eliminatorskih valjaka iz pravca pogonskog lančanika lijevog privodnog lanca , znači na samom početku komušačkog stola , ne na kraju

majevica.jpg
 
Prosle godine je u susednom selu kupljen jednoredni polovan, mislim da je placen 3300 evra. Poznajem decka koji ga je kupio, obrao je s njim jesenas oko 25 hektara i kaze da je zadovoljan, i da nije imao nikakvih problema
 
isti na oko berac sip tornado80,@sremac88 jel si zagledao koliko ima valjaka taj berac??
 
Nisam bio je zatvorn tu gde su valjci, a ja nisam hteo da otvaram taj deo
 
Sa popustom je 7900evra ili ti 852000dinara.I ja planiram da kupim ali neznam kakvi su jer u mom kraju nema niko.Ali novo je novo.
 
Evo i ja sam malo zakasnio sa odgovorom Ja sam do prosle godine imao majevicu kupio novu nisam saf zamenio,Jednoredni obrao sam preko 100 hektara jedino sam gumu probusio dosta dobar vukao sam ga sa 539 44 ks
 
Nazad
Vrh