Aronia melanocarpa

znam sta je stetno za pcele ali zastitari preporucuju FASTOK za rutavu bubu u uljanoj repici i time sam prskao ali sam pcelarima najavio i oni su to jutro zatvorili pcele i vec posle dva sata mogu otvoriti kosnice a cena tog otrova je oko1000 din po ha
 
Mravi "uzgajaju" lisne vaši. Bubamare jedu lisne vaši.
Neka iskustva sa mavrikom i rutavom bubom su mi preneta i uglavnom nije rešenje ni on za rutavu bubu.
Fastac je alfa-cipermetrin, ne znam kako posle kada na depozit naiđe pčela ne ugine i sama.
 
Obrni okreni rezultati su slabi pa se dolazi do zaključka da to nije rešenje. Plave posude sa vodom, feromonske klopke i gajenje okolo biljaka koje ih privlače su jedino rešenje, a kako to u životu biva i najteže za rad.
 
Obrni okreni rezultati su slabi pa se dolazi do zaključka da to nije rešenje. Plave posude sa vodom, feromonske klopke i gajenje okolo biljaka koje ih privlače su jedino rešenje, a kako to u životu biva i najteže za rad.

Slažem se i dodaću da se pored ovoga ipak najviše uzdam u sakupljanje a na drugom mestu posude sa vodom.
 
Pa dobro to je naravno najbolje, nego obično zamišljam veći broj sadnica a manji broj ljudi koji oko njih radi :)
 
Jel moze neko da mi kaze kako se prave sadnice od aronije, imam samo 4 komada pa bi to sam polako sirio.
 
Може резницама, али не тако успјешно као рибизла. Ја сам успио да размножим три од 50-60 резница. Истина, стављао сам право у земљу. Вјероватно уз саксије, редовно заливање и растреситу земљу може да буде већи пријем.
 
Kod mene krenulo zrenje, sad je samo pitanje da li će i ove godine biti berba početkom augusta s obzirom na kašnjenje vegetacije proletos i to od minimum dve nedelje u odnosu na 2014.
Neka nam je svima sa srećom!!! :ppozdrav:
 
Jedna od aronija.
20150703202044.jpg
 
Pomagajte Drugovi
Imam 20 grmova 4 godisnje i jos 20 trogodisnje aronije posle grdnih muka sa rutavom bubom ove godine nesto je ostalo od plodova ali se aronija pocela susiti i pored redovnog navodnjavanja..ne napreduje, ne raste, lisce pocinje zuteti, sitno je, i po spoljasnjim rubovima pocinje da se susi... triput u razmak od po desetak dana sam prskao zelezom, jednom rastvorom zelene galice zalivao korenje, i zadnje ubacio tomasovo brasno (tomasfosfat) oko korenja...desila se mala promena na bolje po nekim novim izbojima mladara, ali proces susenja se ipak nastavlja i to jace kod starijih biljaka...zadnje sto sam cuo da treba razbacati ribino ulje u vidu granula oko korena, i to cu uciiti ako treba da ih spasem... imate li neki savet?
 
Nece se posusiti, zilava je ona i meni se desava da lisce zuti i otpadne, ali potera ponovo - ne znam da probas zaliti biljku za slabom koncentracijom limuntusa
 
Ima više razloga koji dovode do toga što si ti opisao i za preciznu dijagnozu treba malo više... da sad ne bi nagađao i isprobavao jedno po jedno, napravi 0,3%( 30 grama na 10 litara vode) rastvor vodotopivog đubriva 20:20:20+mikroelementi, ne znam koje ima kod vas da se kupi. S tim zalij aroniju i isprskaj listove i ponovi sve za 5 dana i onda ponovo za pet dana. Petnaesti dan otprilike bi se trebala videti razlika ali samo na novim mladarima. Listovi koji su nekrotični se neće obnoviti, ima nade samo za nove mladare ili za sledeću godinu eventualno.
Bilo bi dobro da uzmeš uzorak zemlje za analizu pre tretiranja ovim kombinovanim đubrivom. Na ovaj način moći ćeš pretpostaviti u čemu je problem, nakon dobijenih rezultata analize, ili prezentuj rezultate ovde pa ćemo ih svi zajedno tumačiti :osmeh:.
 
Hvala vam...nesto joj sigurno ne odgovara, nemogu cekati na analizu pokusacu ovim sto mi Kisac preporucuje, pokusacu na drugom delu i limontusom...kasnije cu analizu metar dva od aronije, zemlja je ista kao sto vidim u siroj okolini
 
Koja je sad cena aronije kod vas po pijacama...? Ima da prodam oko 30kg.. Kod mene je stigla...
 
Пријатељи да ли можете да ми препоручите неку литературу око узгајања ароније? Хвала унапријед!
 
Nazad
Vrh