Aronia melanocarpa

Skoro sam sebi kupio pa se ispostavilo da otac u autu nema dizalicu, pa odlucih da mu kupim...

Moju od 2 tone sam platio oko 3.000 dinara, 6 tona je 4.500 a 10 tona 3.500. To su cene u jednoj prodavnici, jeftinija je ova od 10 jer sad to zavisi od nabavke i slicno vec...al znaci 30-40 eur je dovoljno da resite problem potiska.

Medjutim, treba imati na umu da takve dizalice sigurno nisu predvidjene da dizu 10 tona 100 puta dnevno, pa ne znam koliko bi trajala...al eto kome se svidja ideja, moze naci i ozbiljniju dizalicu, mozda nekom vise odgovara lancana, elektricna ili zaba za ideju...

To je dizalica ovakva, podigao sam prednji desni tocak traktora bez da sam osetio napor, malo dete bi podiglo bukvalno

biggest_wurth2-1525796185.jpg


Posto ova od 10 tona zapravo ne moze da se stavi ispod auta jer je visoka, a nije bilo ove od 2 tone, ocu sam kupio ovakvu isto za oko 3.500-4.000 dinara

0715%2054%20100.jpg
 
Ne ja imam neku pasirku kuhinjsku mislim da sam postavio slike pre neku nedelju.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Zena danas cedila sok i pasterizovala 20-tak flasa,aa od onog sto ostane posle prese znaci valja dzem samo dodati slatkoce.
 
Ваља мало сутра. Ја то бацим. Све најбоље је у соку. Ко ће јести сјеменке од ароније. Да сам знао каквог је укуса аронија посадио бих двије, а не 12. Неко је једе са медом па може проћи, сируп буде добар, а пекмез тешко.
Ја сам се некад заваравао да ћу је појести сваки дан по 50 грама, али то је немогуће, осим ако неко мора да је једе за лијечење.
Ја аронију више не окопавсм и не плијевим око ње. Само покосим около. Угишила је све око себе осим понеке коприве.
 
Ja nisam obrao tri grma, propust, pošto su mi u sklopu vinograda, pa zbog kiše ređe obilazim...
Prvi put da su ovako slatke, ali bukvalno, valjda su sazrele sasvim...stavio punu šaku u usta i kažem, po prvi put se oseti slatkoća...prošlih godina, što kažu kolege , ni da probaš ....bile su tako ogavnog ukusa.
 
Ovaj jucasnji sok nije sladak uopste,za razliku proslogodisnjeg. Ostavljamo brnje za koji dan kasnije al mozda je zbog kise takav ukus.
Nepijem nija sto volim nego sto je zdravo a nekosta nista samo pokosim i natrpam travu okonje toje sve.
 
Zamrla tema o aroniji a sada je ona eto pokazuje se dobar saborac za podršku imunitetu u ovo doba epidemije. Zelim vam srećan početak nove sezone i uspeha u prodaji!!!
 
Аронија је стварно лагана за узгој и здрава, али већини људи није укусна. У сирупу је одличног укуса, али тада већ није здрава. Вјероватно бих могао да пијем њен сок, али нисам ни пробао.
Ја лично волим слатко воће.
 
Kupovni sok je ukusan, onaj sto po apotekama kosta tj hladno cedjeni, ne znam dal je miks sorti il sta tek nije odvratan kao plod crne aronije

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ukus je blazi na proslogodisnjim zamrznutim plodovima a hranljivost bi trebo da bude skoro pa ista jer su zamrznute odmah po berbi.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Proizvodim i prodajem matični sok od aronije i slažem se da nije ukusan. Uostalom i pije se zbog toga sto ima antocijane u sebi koji pokazuju povoljno dejstvo kod nekih stanja a i kao prevencija nekih bolesti. Zato preporučujem a i sam to radim- pomešam ga u čaši sa isceđenim limunom ili grejpom ili sokom od jabuke i dodam vode.
 
Kakve sve napasti ne napadaju ovu aroniju. Mislim da bez prskanja nema uzgajanja u ravnicarskom podruciju. Nema cveta da nema ove zelene napasti i rutave bube.
34956bee355eda464a7b8222edc77f51.jpg
9cbc139bf9863b4699147587b0ad098a.jpg
61e61282f3066976caabb4b9156e3599.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Ja imam 6 žbunova aronije već par godina.Ni ne gledam je čestito, u bašti se nalazi, a rodi odlićno. Jednom u toku leta je rukom malo oplevim i 2-3 puta leti zalijem sa 10-15 l po žbunu. Oberemo u jesen i jedan deo ode u dunsflaše sa rakijom i šećerom, a jedan deo u zamrzivač i tokom zime po šaku u čaj, milina božija. Mislim da je jako zdrava i dobra i da se ovako može samo koristiti. Za ostalo nije. A vrlo se lako održava i nije zahtevna uopšte. Dvorište je u Mačvi.
 
Nazad
Vrh