Aronia melanocarpa

Bio na pijaci u bloku 45,samo jedna zena drzi svezu aroniju,cena 600 din,u prvom planu su kupine,maline i borovnice,aroniju drzi cini mi se nekako sa strane-pitam se i kakva je potraznja za njom!I naravno ima i ovih sto je prodaju u susenom i kandiranom obliku!

- - - - - - - - - -

U Nisu na pijacama cena izgleda da je niska!Pozdrav kolege!
 
Плод ароније у кандираном облику треба избегавати кад год је то могуће.То је остатак после екстраховања свега што се из плода ароније може извући.Такав остатак није нарочито медицински користан.Колико је здравствено безбедан,с обзиром на могуће неприкладно складиштење,за људску употребу је дискутабилно.Уз додатке разних сладила и арома на прву лопту изгледа примамљиво.Папир трпи све а Ви будите одговорни према себи и својим ближњима.
Цена свежег плода је код нас надувана.Искористивост свежег плода и сока из њега у људском организму је испод 40% у односу на оно што се може постићи јер се из кожице плода извади више једињења које наш људски организам сам не може да екстрахује из плода, већ се морају једињења пре тога стабилизовати на одређени начин и тако приближити да наш организам то искористи.
 
Bio na pijaci u bloku 45,samo jedna zena drzi svezu aroniju,cena 600 din,

- - - - - - - - - -

U Nisu na pijacama cena izgleda da je niska!Pozdrav kolege!
Читам други форум пише да продају Аронију за 150 динара и неће је скоро нико. Није Београд већ мноого јужније.
 
У крај Београда постоји фирма која купује смрзнути плод ароније из Русије по 1,2 Е франко фабрика.Није ми познато ко то гаји код нас аронију на велико.Ако је неко заинтересован да продаје плод ароније на више тона или десетина тона могу му дати контакт па нека се договарају.Без мене наравно.
 
Ko je uopšte pominjao Vojvodinu,ne sećam se kakve to ima veze sa ovim postom.
Prijatelju ako ste pomislili da ulazim u političke teme grdno se varate.
Na pada mi na pamet da brljavim o politici samo tražim pomoć preko foruma.
Aronija je rodila nenormalno kod mog prijatelja inače iz Raške i čovek ima problem skladišta,pa bi da je proda.
Inače nije vičan kompjuteru pa mu ja činim uslugu.
 
Војвода је продавач садница.

- - - - - - - - - -

Аронија је неукусна за већину људи. Здрава, али неукусна. Али је сируп од ње укусан скоро као од боровнице. Али у сирупу се изгуби већина корисних састојака.
 
Не дирајте човека није Вам ништа урадио.Као и сви Ви бори се за свој део колача.
@Пре пар деценија је смишљен начин како да се из сока и кожице воћа извуку што више корисних компоненти и то се и код нас ради са успехом.Те се компоненте после стабилизују и мешају са засађивачима и тек онда имају употребну вредност.Могу да се користе и свеже само је укус тако грозан да не желите да пробате.Боље онда јести свежу мада ја после тога не осећам укус друге хране сатима.
 
Ja se izvinjavam ako sam nekog povredio...
Nisam pominjao deo zemlje..... nego "pretenciozno" ime na forumima jednog " koji se bori za svoj deo kolača" ....citirao sam deo rečenice iz gornjeg posta...najblaže moguće rečeno...
Ali u pravu je Deda Lala...nećemo više o tome...ovde....
Još jednom se izvinjavam za impulsivnu reakciju...
 
Pozdrav.
Moj ujak je pre koju godinu zasadio aroniju ali ima problem trzistem i nema otkupljivaca. Kako nema internet, zamolio me da se raspitam ima li ko u ovom kraju (Jadru i okolini Loznice) da otkupljuje ovo voce?
Ako znate koga, javite se u temi ili na pp:ppozdrav:
 
Berba završena.
Vino "pristavljeno", komina lepo radi, pravi kvasci napraviće pravo vino od ove plemenite biljke.

Ko je završio berbu, preporučujem 20:20:20+mikroelementi preko lista, kada prođu ove kiše.
 
Obrao sam aroniju pocetkom Avgusta, stajala mi u dve plasticne cinije i malopre vidim na mestu gde je bila peteljka pobelelo to mesto a aronija sa tim belim je gorka . Sta joj je to i od cega je postala gorka? Da je nisam obrao a da nije bila zrela ? Valja li takva da se osusi i koristi za caj?
 
Kao i svako drugo voće, ne može dugo da stoji, a truljenje počinje gde je bila peteljka jer se tu branjem pokida tkivo, zato se trešnje, šljive, višnje za konzum i izvoz i beru sa peteljkom. Požuri ti inače ode dođavola, pobeli cela, tada se jasno vidi da su gljivice.
 
Moj poznanik ispekao 600kg komine bez šećera i nacurilo 20l rakije. Lepo miriše ali gosti nisu oduševljeni sa rakijom
 
Poslednja izmena:
Ja ne bih eksperimentisao sa zaraženim voćem, mislim na gljivice, zbog mikotoksina. Možda samo nagađam. Mada ako oktopod kaže da je o.k., onda ga preradi.

- - - - - - - - - -

Noj poznanik ispekao 600kg komine bez šećera i nacurilo 20l rakije. Lepo miriše ali gosti nisu oduševljeni sa rakijom

nadam se da ti poznanik nije "noj" kako si napisao :osmeh:, šalim se.

Isprobaćemo i to ove godine.

Inače svaki tehnolog alkoholnih pića zna da metil-alkohol ne nastaje zbog dodavanja šećera, već zbog prisustva pektina. U aroniji ga je jako malo. Malo sam skrenuo sa teme, ali nije zgore znati i to.
 
Ma gde moze biti ok... Ako ti vec vidis promene na plodu, to je vec gotovo. Gljivice se prvo sire unutar ploda pa tek kasnije izbacuju svoja plodonosna tela napolje, a to je ono sto mi vidimo. Sa mikotoksinima se ne treba zezati a oni se ni termickom, ni bilo kojom drugom obradom, ne mogu unistiti.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nazad
Vrh