Aronia melanocarpa

Grane se povile do zemlje. Trebao sam da ih povežem.
Da li neko zna po kojoj ceni se prodaje sirova Aronija? Ne mislim na otkupne cene po hladnjača a, već neka okvirna cena u prodaji za 1kg?
629cbbebc6d95a32362249956a67ef88.jpg
09dc69875cf48b21b5b1179f820db94e.jpg
1b53803d7c05187f6abebee6b758390b.jpg
 
U mom slucaju, tesko je prodati aroniju. Prosle godine sam sa dva zbuna imao oko 6 kila (stari su oko 5 godina, kupljene kao dvogodisnje bas lepi zbunici bili).

Pitam na pijaci, njima treba kandirana ili susena jer ova ne moze da stoji.

Smrznem je, pitam poznanike koji znam da kupuju, oni hoce samo svezu.

Ne zamrznem, pitam ih, njima ne treba puno jer se brzo pokvari.

Cek bre, pa kako ja da je cuvam godinu dana da bih ti prodavao svezu pola kile na dve nedelje, a zamrznutu neces? Kandirana ima secer, susena im je mrtva.

Ja ne znam kako bi ih zadovoljio, osim da susim i prodam na pijaci...a susenje je sad novi problem i posao i finansije oko cega mi se ne cima.
 
Sve rekoste, ali za cenu ni reč.
Nemam ja za prodaju, već mi dobro rodila, pa hoću neku zamenu da uradim.
 
Napravis sirup i prodas po 500din litar. A realna cena sveze aronije po kg je 1 evro.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
Znam da bih mogao svašta nešto, ali nemam presu za ceđenje Aronije. Gledao sam na YouTube kako se to radi.

Na koji način vi to radite, a da ne mora da se kupuje presa? Za sada nemam u planu da se bavim time, ali bi mi dobro došlo da iscedim sirup I koristim za moje potrebe.
 
Presa ili pasirka za voce za kucnu upotrebu, ja koristim ovaku. Princip je jednostavan konusno potiskuje prokuvanu aroniju sa secerom i vodom na dole i istiskuje kroz sito sok. Otprilike po 300gr u jednom sipanju. Veoma lepo odvaja tako da pulpa ostane skoro suva. Od nje pravimo dzem.
24ef12d72c0a9543a0c986b8c2745523.jpg
c03e120bf97f04e395a5539999beabdc.jpg


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Probao sam moze i to da radi ali maticni sirup ne moze dugo da stoji pa zato zamrzavamo aroniju pa po potrebi cedimo. Naravno samo za svoje potrebe.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Probao sam moze i to da radi ali maticni sirup ne moze dugo da stoji pa zato zamrzavamo aroniju pa po potrebi cedimo. Naravno samo za svoje potrebe.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
Zar pasterizovani matični sok ne može duže da stoji? Pa kako ovi po prodavnica a što prodaju? Meni rodila ove sezone, ne znam šta ću sa njom. Ako je takva situacija, onda najbolje napraviti slatko,džem, sirup za sok i nešto zamrznuti. Prošle sezone sam zamrzava, ali nije više to taj ukus i svežina, što je i normalno za sve što se zamrzava.
 
I moje su rodile k'o besne ove godine,podigao sam grane na vreme inače bi bile do zemlje.

Mi naše stavimo u med i onda uzimamo svako jutro po kašiku-dve sa po 5-6 bobica unutra i odlično je skroz!

 
Моје су киселе . Нису опоре али су киселе за десетку. Претпостављам да још нису зреле иако су унутра бордо.

- - - - - - - - - -

Zar pasterizovani matični sok ne može duže da stoji? Pa kako ovi po prodavnica a što prodaju? Meni rodila ove sezone, ne znam šta ću sa njom. Ako je takva situacija, onda najbolje napraviti slatko,džem, sirup za sok i nešto zamrznuti. Prošle sezone sam zamrzava, ali nije više to taj ukus i svežina, što je i normalno za sve što se zamrzava.

Укус залеђене Ароније кад се одледи је исти као и свеже.
 
Maticni sok da se napravi, prvo se samelje na masinu za meso iscedi na presu ja koristim od cvaraka a imam i hidro. Onda sok kuvate na 82 stepena i pasterizujete moze stajati kolko hoces.ja to radio i ove cu godine da ne poklanjam ovako.
 
Maticni sok da se napravi, prvo se samelje na masinu za meso iscedi na presu ja koristim od cvaraka a imam i hidro. Onda sok kuvate na 82 stepena i pasterizujete moze stajati kolko hoces.ja to radio i ove cu godine da ne poklanjam ovako.

Koliko dugo se kuva na 82 stepena ..? da li bas mora 82 ili priblizno?
 
Maticni sok da se napravi, prvo se samelje na masinu za meso iscedi na presu ja koristim od cvaraka a imam i hidro. Onda sok kuvate na 82 stepena i pasterizujete moze stajati kolko hoces.ja to radio i ove cu godine da ne poklanjam ovako.
Pasterizacija na koliko stepeni?
Šta radiš sa pulpom? Neki recept za džem?
 
Ja sam je skido kad postigne 82 i sipo u flase zagrejane tako mi reko covek koji to radi godinama. Otpad valja za caj mozda jos za nesto.
 
Ta na 82 bi trebala da bude trenutna tj da traje nekoliko sekundi.Dugo izlaganje toj temperaturi dovodi do narusavanja hemijskog sastava i nije poželjno.
 
Pa tako nekako i dodje cim prelazi 80 spremno za skidanje, jos mi drugar rece da tople flase napunim prevrnem,i polako u hladnu vodu potopim da se ohlade. Zanimljivo da nepukne nijedna u tom kaljenju:haha:
 
Nazad
Vrh