PIO + Zdravstveno

I ja sam registrovala gazdinstvo 2004. a prijavila se na PIO 2008.
Svake godine za subvencije traze da je izmirena prethodna godina, a sta ce biti sa dugom videcemo...
 
Čarolije: PIO + Zdravstveno

Pre par dana uplatih poštansku uplatnicu za PIO+Zdravstveno osiguranje Poljoprivrednika.
(Ostalo mi je malko novca za hleb i komunalije.)
 
Dali se mora biti obveznik PIO i Zdravstvenog osiguranja najmanje 1 godinu ili se samo mora izmiriti dug najmanje 1 godinu ako ima, za subvencije?
 
Pre dve godine neznam tacno kad receno je da ko se obaveze da tri godine zaredom uplacuje redovno pio i socijalno do 2011(sa 2011) bice mu brisana ranija dugovanja,sad kad sam otisao da sredi dedi za penziju oni kazu nista od toga i dalje imate dug...pa ko tu koga ... :udri:
 
Kad sam ja otisao u penziju zatvorio gazdinstvo 2008 na svim izvodima su bili racuni poravnati jer sam redovno placao. akad je doslo do socijalnog ispalo da nisam uplatio 2003 IV kvartal. pitam kako mi se nigde to ne pojavljuje od 2003 kao dug oni nemaju pojma. I da me ne odbiju kao nekompletan zahtev moro sam uplatiti tu IV ratu za 2003 inace nema penzije. To oni rade kako im se digne. Imali su srecu sto nisam sacuvao uplatnice da im oko isteram. Jel znam da sam svaki kvartal uplatio al bez uplatnice nista ti ne vredi. Mora se platiti i tacka.
 
PETER,
za subvencije ne moras da imas najmanje godinu dana, vec samo da nemas dug za proslu godinu. Samo sto ne mozes da platis za proslu, a da ostanes duzan za predproslu. Ako se sledece godine prijavis na PIO cak ne moras ni da platis u toku godine, ako predas zahtev u maju-junu.
PS nigde se ne trazi potvrda za sacijalno, tako da to ni ne moras da platis, zapravo ako se ne prijavis ne trebas ni da platis zdravstveno...
 
jutros cale isao da uplti PIO!registrovali gazdinstvo 2004 a ove godine predali za PIO da bi sledece naplatili subvencije!kaze zena na salteru da treba da bude uplaceno od 2004,tj godine kad sam registrovao ili ide neka kamata na dug!
citajuci ovde na forumu i u razgovoru sa prijateljima koji placaju PIO razumeo sam da ako bi hteo,kao na primer u mom slucaju,da naplatim subvencije za 2011,treba da imam placenu 2010 i jednu ratu od 2011 da bi dobio subvencije!nigde nisam cuo da ima neka kamata na dug!da li je jos neko imao ovakav problem?
nosilac gazdinstva je cale koji je zaposlen pa smo morali da preregistrujemo i za nosioca gazdinstva da stavimo mamu koja nije zaposlena ali je osigurana preko caleta!da li ce morati uplatiti zdravstveno ili samo treba potvrda da je osigurana preko caleta i to je to?
 
mladen87 je napisao(la):
jutros cale isao da uplti PIO!registrovali gazdinstvo 2004 a ove godine predali za PIO da bi sledece naplatili subvencije!kaze zena na salteru da treba da bude uplaceno od 2004,tj godine kad sam registrovao ili ide neka kamata na dug!
citajuci ovde na forumu i u razgovoru sa prijateljima koji placaju PIO razumeo sam da ako bi hteo,kao na primer u mom slucaju,da naplatim subvencije za 2011,treba da imam placenu 2010 i jednu ratu od 2011 da bi dobio subvencije!nigde nisam cuo da ima neka kamata na dug!da li je jos neko imao ovakav problem?
nosilac gazdinstva je cale koji je zaposlen pa smo morali da preregistrujemo i za nosioca gazdinstva da stavimo mamu koja nije zaposlena ali je osigurana preko caleta!da li ce morati uplatiti zdravstveno ili samo treba potvrda da je osigurana preko caleta i to je to?
Vaš dug kao i kamata na taj isti dug postoje, ali ono što je verovatno najvažnije je da bi ste ostvarili pravo na subvencije u 2011 godini potrebno je da izmirite osnovni dug za 2010 godinu , a kada će se izmirivati ostali deo doga ostaje da se vidi
evo jednog linka koji će vam možda pomoći
http://www.agroinfo.in.rs/pio.php
 
ja sam i hteo da uplatim PIO za 2010 da bi dobio subvenciju za 2011,a i nastavio bi dalje da uplacujem ali sluzbenica mi kaze da moram izmiriti i sve do 2004 inace imam dug i kamata ide na taj dug i da je ta kamata velika!
da li ima neko od forumasa da se skoro registrovao a da nije isplatio pare za ceo ovaj period tj da ima taj dug?
 
Puno ljudi ima taj stari dug. Skoro svi plaćaju samo za prethodnu godinu jer je to uslov za subvencije za ovu, a stari dug miruje.
 
@ zorancile

U ovoj drzavi nista ne miruje a narocito dugovi drzavi. Kamata ide na dugi posle i na kamatu, kamata tako da ce neko morati dobro da odresi kesu ako oce da poravna racune sa ovom drzavom. Takav ti je sistem i tu se nist ne moze. Jedino da je drzava tebi duzna onda ne ide kamata nego samo osnovica duga. ::lose::
 
kaze ta sluzbenica da dolazi dosta ljudi kojima je taj dug narastao po cak 3-4 puta i ne znaju sta da rade!jedan covek je dugovao 70 000 i naraslo mu na 300 000!strasno! :udri:
 
kolika je kamata kada se nesto ne plati ?
Oni imaju zakonski pravo na godisnjem nivou samo da obracunavaju kamate , nisu valjda zelenasi pa svakog meseca po 5 % obracunavaju ?
 
ma kad mi je zena ispricala ja se zaprepastio!obracunavaju sve druze,kamatu na glavnicu,kamatu na kamatu,kompijuter samo odbrojava nema emocija!
 
Dasta da su zelenasi.Bokte, platis za zdravstvo, odes kod lekara placa se participacija pa onda na svakli recept, pa svi pregledi... Pa jbte dokle vise i onda kome placamo sve te silne pare,,,, :udri:
 
Ne znam sta da ti kazem, sa 70 na 300, da s eipak one nije zajebucnula?
Kao što napisah, ne možeš da platiš 2010. a da nisi platio 2009, 2008...
Ipak, postoji rešenje - ugasi gazdisntvo- odjavi ga, prijavi sve to na nekog novog člana koji će tek postati 2011, PIO obveznik, d aon bude nosilac gazdinstva, tako ćeš dobiti subvenciju za 2011, a ne moraš da platiš ovaj raniji dug. E, sad, ako ti je veće gazinstvo, onda od subvencije plati ili sav ili barem što veći deo duga prema PIO,a na oproštaj da zaboravimo svi mi...
 
ugasis gazdinstvo prenes na drugoga itd. ........nemoras da platis raniji dug .........

pa valjda je dug na coveku na njegovo ime , na kraju mu dolaze u popis imovine !
 
Da onda treba da se smisli nesto novo, da se prikupe sredstva za ovog novog- njemu da se uplacuje.Mislim da je za ovo potrebno odgledati nekoliko opizida Mucke( Only fools and horses) i nesto malo dzoksa popusiti i dobije se inspiracija :haha: :udri:
 
Ne jednoj prethodnoj strani sam procitao da nisu svima isti iznosi za pio za 2010. Evo objasnjenje. Svi koji su platili manje su se prijavili ove godine, a obracun pocinje od onog meseca kad su se prijavili, tj. za toliko je umanjen iznos. Za sve ostale koji placaju celu godinu iznos je 43000 cini mi se, tako nesto. E sad imam ja jedno pitanje. Zna li neko koliko zu doprinosi za zdravstveno osiguranje za 2010? Koliko sam ja razumeo placa se iznos po porodici(cale, keva, sestra i ja) E sad kad su stigla resenja, zaduzenje je doslo i na caleta i na kevu, iako se zdravstveno vodi na kevu i sve knjizice se tako overavaju. Inace iznos zaduzenja je oko 24000 na kevu i isto toliko na caleta, pa mi nije jasno dal je ukupan iznos zdr. 48000 po porodici godisnje pa su oni to podelili na dva, ili su oni tu nesto zajebali pa placamo duplo?
 
Nazad
Vrh