PIO + Zdravstveno

Ma i ja sam uvek sve plaćao, pa će tako biti i u buduće. Za tv pretplatu su mi neki lepo rekli da sam budala što plaćam (pre nego je bila vezana za račun od struje), na kraju se tako i ispostavilo. Ista priča i za poljočuvare na opštinskom nivou... Isto i za takse za zaštitu životne sredine (il' ekolologiju - nemam više pojma ni šta sve plaćamo)... Nije meni krivo što će sad neko dobro proći, nego što nikad nećemo postati uređena država. Napravimo jedan korak u tom pravcu pa onda dva u nazad...
 
To nikako nije u redu.Mi redovne platiše ispadosmo budale na kvadrat po tome.

Svi MI ispadosmo budale.90%neplatiša su ispali budale jer su u POLJ PIO ušli dobrovoljno sa jednocifrenim brojem hektara jer su tadašnje subvencije pokrivale taman taj trošak pa ko vele možda će nekad i biti penzija svejedno "kuma donela-kuma odnela"Ali kuma prestala da donosi a oće da ponese .Svih tih 90% bi odma po ukidanju sub. izišli iz PIA pa dugova nebi ni bilo,ali se nemože izaći.Trćina tog famoznog duga je zdravstveno osiguranje koje je potpuna besmislica(plaćanje osiguranja za prošlo vreme) jer za taj period niko nije ni mogao koristiti usluge u državnom zdravstvu jer nije imao overenu knjižicu .:sjasi:
 
u POLJ PIO ušli dobrovoljno



Ovo nije tačno.

Ulazi se po sili zakona još od 1997.g. !!!

Realno je da postoji rizik da nas, negde iza krivine, sačeka ukrštanje baza podataka.

Otuda i podatak o ko zna koliko milijardi ukupnih seljačkih dugovanja po ovom osnovu.

Ufff...

Konačan rezultat će biti: ko je uplaćivao priznaće mu se prava, ko nije otpisaće mu se sva dugovanja i doviđenja prijatno. Već je tako rađeno u privredi...
 
Može li neko đeni da odg na sledeće pitanje? Da li mi se dug gomila od kada mi je otvoreno gazdinstvo, i ako sam tad bio student i osiguran na roditelje pa posle zbog otkaza nisam bio osiguran a i dalje sam bio student posle sam se zaposlio i tad mi je sve redovno uplaćivano i prošle god sam dao otkaz i od tad sam isključivo seljak koje ne uplaćuje ništa

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Gazdinstvo i pio nema veze. Zadužen si od kada si vlasnik zemlje a nisi zaposlen.
 
Ako nećeš da uplaćuješ-ćuti i pravi se mrtav-Problem je što nemaš zdravstveno,ako imaš zemlju:sta:
 
@lekso

Koliko ja znam, a rekao bi da sam dobro informisan, svaki nosilac gazdinstva čak i ako nema vlasništvo zemlje na sebi ukoliko nije osiguran po drugom osnovu je po sili zakona oveznik PIO. U osiguranje bi po službenoj dužnosti trebalo da ga uvede neko od poreske uprave, nadležni službenik fonda, lokalne samouprave..
U praksi se to zbog aljkavosti, nerada ne čini. Pišem kako je po zakonu, zasigurno nisam pobornik takvih propisa. Zbog iskustva člana porodice iznosim ono što sam saznao tad.
Dok imaš status studenta a to je ako se ne varam najkasnije do napunjenih 27 godina života, nisi u obavezi plaćanja. Posle, ukoliko nemaš drugo osiguranje ulaziš u obavezu.
PIO fond ne može tako da kažem unazad da zaduži nekoga ko je otvorio gazdinstvo recimo 2015-te, ali kada jednom bude hteo u penziju imaće problem, pošto će tada utvrditi da je dotični imao gazdinstvo, nije bio osiguran po drugom osnovu. Tada će mu ukoliko je na drugi način ostvario pravo na penziju odbijati od primanja dok ne naplate taj dug za u ovom primeru neplaćene 4 godine do sad.
Znači može se ćutati, nadležni zbog nerada verovatno neće uvesti u osiguranje, ali se dug u tišini gomila i prilikom odlaska u penziju biće problema. Bar kako stoji stvar trenutno, a logično da će biti samo teže doći do penzije, kakve takve.
Retroaktivno, unazad ne mogu da zaduže i da preko poreske uprave stigne ogroman iznos za uplatu, ali za odlazak u penziju proveravaju, i svako ko je imao gazdinstvo u nekom periodu, nije imao nikakvo osiguranje, moraće da otplaćuje 1/3 visine penzije u potrebnom vremenskom periodu. Poljoprivredne penzije su male i smešne, ali ako je pravo ostvareno mešovito i preko radničkog osiguranja, onda već imaju šta da umanjuju.
 
Nije ti ni do čega jel da? 😂 Ja sam regulisao sav harač koji je stigao, srce i duša me bole za datim parama najiskrenije.
 
Ja sam dao pola... Bilo mi žao da dam sve odjedared.. Drugi deo ću od sledećih novaca...
Baća i meni je žao, al šta da se radi... Kad, se mora.. Mada ja još malo i ispunjavam 15 godina uslova za penziju, pa ću možda videti da izađem iz toga..
 
Cim ispunis normu od 15god. izadji ali ako nemas navrsenih godina za penziju ne mozes izaci ukoliko se ne prijavi drugi clan domacinstva u pio.
To su tolke gluposti da bog sačuva,ne plaćaš i kao imaš dug,pa kakav dug si napravio ako ne ideš ko lekara a za penziju ako ne plaćaš nemaš penziju i kvita,zato imamo mađarsku nacional stranku koja je proteklih 7 godina o ovoj temi razmišljala i ništa smislila nije,i još imaju obraza da izađe na tv i to kaže,šta su ti mađari.Bitno da su svoje **greška ugurali u ministarstva,inače hitlerčić je predsednik skupštine Subotice i revnosno će obavljati tu funkciju paralelno sa funkcijom poslanika u skupštini Srbije.
 
Pa ne znam koliko je bas kvita. Kvita je ako platis 15 god. kao sto sam napisao i umesto tebe posle uskoci neko drugi iz domacinstva, sto mora, ukoliko zelis da se skidas.
A nikakva kvita nije u slucaju kad je neko prijavljen od '86 a primera radi, ta osoba je rodjena 1960 i jos plati i platice Pio do navrsenih 65 godina zivota i imace placenih 39 godina a penzija ista kao kod onog koji je uplacivao samo 15 god. jer sticajem okolnosti nije imao nekog drugog clana domacinstva da prijavi ili nije znao da je moguca ovakva varijanta, brisi-pisi!
Pa sad ti vidi kvita ili ne!
A sto se tice Madjara znas Savo mnogo daviti, na svakom koraku i non stop prilikom svega tebi Madjari smetaju. Aj sto se tice njihovih dela politike ali znas vatati za gusu i pljunuti po svakom drugom a ima ih u tvom okruzenju toliko da si pa skoro ti manjina tu. A i da jesi zar je to bitno?!
 
Samo za tebe ću da napišem da u tom postu gore spominjem gembeše zato što su se gurali u vlast i pogotovo u min. poljoprivrede,dali ima veze sa prosperitatijem ili ne,ušli jesu uradili ništa i to jesu.
a i jeste da živim u takvoj sredini gde su Srbi podređeni nad mađarima i guraju se mađari a kobojagi srbi koji isto dobijaju samo zato što su sps sns uglavnom firme.
I ne razumem zašto tebi smeta istina,kakva je takva istina jeste.
Ili bolje da gurnem pod tepih,i nek bude tako kako je.
 
Stiglo danas rešenje za pio i zdravstveno.
Uvećano za oko 10.000 din. u odnosu na prošlu godinu.😡
 
Nazad
Vrh