PIO + Zdravstveno

Danas sam opet bio u socijalnom. Uz neku potvrdu da ne plaćam PIO, registrovan sam da od danas imam zdravstveno. Odneo prijavu od zdravstvenog osiguraanja u upravu prihoda, knjižica mi je overena na 3 meseca, a kad dobijem prvu uplatnicu, uplatim i izvadim potvrdu o plaćenom zdravstvenom osiguranju, biće mi knjižica overena na 6 meseci. Tako da, imam overenu knjižicu i rečeno mi je da PIO neću plaćati, sad čekam da vidim šta će i kada da mi naplate.
 
A sto si to radio kad si zaposlen zar to nije posao firme u kojoj radis da ti placa zdravstvo?
 
E to nisam znao ja sam bio ubedjen da ti i dalje radis pa mi cudno sto se osiguravas preko zemlje nego trebao si naseg komsiju Noleta Noklicu pitati on ti je tamo za te stvari u poreskoj glavni!
 
Ne kaPiram tekst .Pominju obaveznih 96000 godisnje a covek nije placao 20 i kusur godina i ima dug glavnicu od 530 000. To ispade samo zdravstveno da je obavezno posto da ide i penziono imao bi preko 2 miliona glavnice. Plus kamata.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
- Oduzeli su mu zemlju, a on i dalje nema načina da plaća doprinose, te se dugovi i dalje gomilaju. On i mnogi drugi poljoprivrednici nalaze se u bezizlaznoj situaciji - kaže predstavnik poljoprivrednika Blaško Temunović. - Mali poljoprivredni proizvođači nemaju od čega da plaćaju toliki iznos za doprinose, jer sa malim prinosima jedva preživljavaju, a država, umesto da im pomogne, svesno ih tera u propast
E
da,tek pocetak,samo da se zapitaju ovi sto su kao u udruz. poljoprivrednika i u isto vreme sns-a,mislim da bi bilo ljudski da teraju ovo malo,a ne da ih boli uvo jer su uzeli dr.zemlju i imaju posao u opstini i ne rade nis(50 000 din., 3% ide vucicu)
 
Novi Predlog zakona o PIO osiguranju, koji Srbija priprema u saradnji sa Svetskom bankom, trebalo bi da zameni postojeći sistem koji se primenjuje još od 1986. godine.

Kako objašnjava ministar poljoprivrede
Branislav Nedimović, Vlada želi da taj sistem poljoprivrednih penzija bude drugačiji, da doprinose plaća onaj ko može, ali da nakon toga ima dobru penziju, a ne da svi plaćaju isto.

Trenutno imamo situaciju u kojoj niko ne zna šta se dešava, a penzije iznose 11.500 dinara. Nedimović naglašava da to nije cilj Ministarstva poljoprivrede.

Njihova dugovanja prema PIO fondu trenutno iznose gotovo milijardu evra, a kako prenosi RTS, 95% odsto tih obaveza je nenaplativo.

Očekuje se da će, do kraja 2018. biti završen novi Predlog zakona, koji će, kako tvrde nadležni, rešiti višegodišnje probleme osiguranja poljoprivrednika.

Prema nekim procenama, u Srbiji samo između 50.000 i 70.000 poljoprivrednih gazdinstava bavi isplativom proizvodnjom, a zbog sigurnosti i jednostavnije procedure, mnogi poljoprivrednici se odlučuju za životno osiguranje kod privatnih kompanija.


https://www.agroklub.rs/poljoprivre...resava-problem-poljoprivrednih-penzija/42582/
 
Da li ima nesto novo po pitanju tih poljoprivrednih penzija, za one koji ne mogu da plate sva ta silna dugovanja ?

Moja mama je uplacivala za poljoprivrednu penziju jedno 8 godina doprinose...Sada bi trebala da plati ko zna koliko...Sta ce biti sa svim tim ? Barem ako bi mogla tih 8 godina da prebaci na nekog, da ne odu ni u sta... Ono sto mi nije jasno je da ima slucajeva da su ljudi dobili penzije i bez tih 15 godina, ali im se iznos doprinosa odbijao od penzije...Kako je to uopste moguce ?
 
Ona dvojica koji su gostovali kod Uroša,rekoše da će se nešto više znati do kraja godine. Ako sam dobro razumeo,u najboljem slučaju može doći do otpisa kamate,ali ne i glavnice.
 
Hvala Vam. Ludnica...ali opet bolje i to nego nista...mada bi ljudima odgovaralo da se otpise ta kamata, a sto se tice penzija, od njih da se odbija iznos neophodan za glavnicu...jer su i glavnice vecini velike...
 
Znači poruka je nemojte poštovati propise i obaveze, nemote biti savesni i plaćati vaša dugovanja jer ćete ispasti majmuni. Isto je bilo i sa novim tablicama, prvo mora pa onda malo i ne mora. Ko je sebi izbio novce iz džepa zbog tablica može sad samo da njače. I nisu to jedini primeri...
 
Znači poruka je nemojte poštovati propise i obaveze, nemote biti savesni i plaćati vaša dugovanja jer ćete ispasti majmuni. Isto je bilo i sa novim tablicama, prvo mora pa onda malo i ne mora. Ko je sebi izbio novce iz džepa zbog tablica može sad samo da njače. I nisu to jedini primeri...
Zaborabvljate da subvencije po raznim osnovama dobijaju samo oni koji izmiruju doprinose i poreze,tako da ko je ovde ispao majmun dalo bi se razmatrati.....:ppozdrav:
 
Komšija je dao 70.000 din za nove tablice pre mesec dana, i onda misnistar kaže više ne mora. Da li su neke subvencije vezane za nove tablice?
 
Pa lepo gazdinstvo na ženu koja radi i eto subvencija em ne moraš plaćati pio i zdrastvo,kad si bolestan sad bogu hvala kod privatnog lekara,a gospođa dobiva i subvencije i plus ti ostaje 100 000 u džepu svake god,naravno to samo ko ima i veruje ženi,a mi koji plaćamo ta sranja smo svakako magarci po tom pitanju tako da se u opšte ne jedim,platiti moram a tako će biti i u buduće.
 
Nazad
Vrh