PIO + Zdravstveno

Ako bude nekih otpisa ako bude,sta cemo sa ljudima koji su platili i glavnicu i kamatu kao ja jer mi je zemlja stavljena pod hipoteku i dat rok za placanje mesec dana?

Upravo se ovo meni desilo.Pre neki dan otisao u opstinu da pitam sluzbenika za otpis kamate kaze gde si ti to cuo bla,bla to nije istina nenasedajte na neki trac,i jutros razgovaram sa covekom otpisali mu veliku kamatu znam da je imao preko milion dinara sa kamatom,jer je nesto izaslo u sluzbenom glasniku da ce se kamata otpisati ako se glavnica plati od od 4 aprila do 4 jula.Platio sam oko 15 marta glavnicu i kamatu negde oko 700 000 dinara.Danas odem opet kod istog coveka u opstinu da ga pitam sta je ovo i zasto su precutali kao jeste tako je a pre neki dan me slagao,uglavnom posle zucne rasprave i njegovo histerisanja i urlanja isterao me iz kancelarije na kulturan nacin.Sta mi je ciniti dalje kome da se zalim?Dali nekom u Novom sadu ili Beogradu ili sam ispao budala a ovi pametni sto im je oprostena kamata.
 
Nebi da se nadjes uvredjenim ali jbg sto si trcao pred rudu trebao si glavnicu da platis i da od njih trazis da ti oproste kamatu jer do 04.07. je rok za otpis duga tj.kamate i moze se na rate ici do 60 rata!Idi negde dalje i to pozuri najbolje NS mada svaka samouprava ima svoje arsine.I ako uspes sta veruj mi kamatu ti nece vratiti vec ce ti je prebijati na godinu,dve,tri!Znaci pozuri imas cak i na interentu to da nadjes udji na sajt PORESKA UPRAVA OTPIS KAMATE i fotokopiraj im i odnesi!
 
Nebi da se nadjes uvredjenim ali jbg sto si trcao pred rudu trebao si glavnicu da platis i da od njih trazis da ti oproste kamatu jer do 04.07. je rok za otpis duga tj.kamate i moze se na rate ici do 60 rata!Idi negde dalje i to pozuri najbolje NS mada svaka samouprava ima svoje arsine.I ako uspes sta veruj mi kamatu ti nece vratiti vec ce ti je prebijati na godinu,dve,tri!Znaci pozuri imas cak i na interentu to da nadjes udji na sajt PORESKA UPRAVA OTPIS KAMATE i fotokopiraj im i odnesi!
Od novembra 2015 ih jurim kada ce biti otpis kamate ali su me zavlacili.Nisam mogao pdv da povratim a kamata se uvecavala.Sef poreske kaze nema od toga nista mi smo ozbiljna drzava taman posla da oprastaju kamate plati ti lepo i moces pdv da dizes poslusao sam ga i sad je ispalo ovako kako je ispalo.Nisam mislio da mi vracaju novac nego da taj novac ode na sledece uplate ali vidim da od toga biti nista nece... Pokusacu u ponedeljak da odem do Novog sada da vidim sta mi je ciniti posto ovi u lokalu nezele nista da ucine...

- - - - - - - - - -

Nebi da se nadjes uvredjenim ali jbg sto si trcao pred rudu trebao si glavnicu da platis i da od njih trazis da ti oproste kamatu jer do 04.07. je rok za otpis duga tj.kamate i moze se na rate ici do 60 rata!Idi negde dalje i to pozuri najbolje NS mada svaka samouprava ima svoje arsine.I ako uspes sta veruj mi kamatu ti nece vratiti vec ce ti je prebijati na godinu,dve,tri!Znaci pozuri imas cak i na interentu to da nadjes udji na sajt PORESKA UPRAVA OTPIS KAMATE i fotokopiraj im i odnesi!
Od novembra 2015 ih jurim kada ce biti otpis kamate ali su me zavlacili.Nisam mogao pdv da povratim.Sef poreske kaze nema od toga nista mi smo ozbiljna drzava taman posla da oprastaju kamate plati ti lepo i moces pdv da dizes poslusao sam ga i sad je ispalo ovako kako je ispalo.Nisam mislio da mi vracaju novac nego da taj novac ode na sledece uplate ali vidim da od toga biti nista nece... Pokusacu u ponedeljak da odem do Novog sada da vidim sta mi je ciniti posto ovi u lokalu nezele nista da ucine...
 
jel penziono obavezno ?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
To se i ja pitam!
Danas su me šetali od kancelarije do kancelarije i od 10 službenika dobijem 10 različitih odgovora.
Sutra nastavljam šetnju...
Uglavnom, jedni kažu da može posebno zdravstveno da se plaća, bez penzionog a drugi kažu ne.
Ima li neko pravi podatak ili to svako tumači zakon na svoj način?
 
U ovoj zemlji sve je moguće,moguće je da zavisi od opštine do opštine,da ga j...m.Ja recimo ne plaćam penziono osiguranje, nikad nisam ni plaćao nit sam se prijavio za to,ali zdravstveno plaćam.
 
Penzijsko bar u mojoj opstini nije obavezno. Znam mnoge koji placaju zdravstveno a ne I penzijsko. A I raspitao samnse zbog sebe ja cu samo zdravstveno posto nisam placao do sad nijedno bio sam u radnom odnosu.
 
Penziono osiguranje nije obavezno, tj. nemorate da ga plaćate. Na socijalno osiguranje ima pravo svako fizičko lice koje nema nepokretne imovne... Ko je u bračnoj zajednici, ima prava da ako samo jedno od dvoje radi, tj jedan od supružnika radi, a drugi ne, taj što neradi ima prava da na socijalno osiguranje bude prijavljen preko supružnika. Tolika je mudrost o penziskom i socijalnom osiguranju za fizička lica.
 
Isla je prinudna za zdravstveno. Neki su isli na dogovor i u ratama zdravstveno im dali zaostali dug a penziono ne treba.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ljudi oni vam za PIO duze sve clanove koji su na gazdinstvu,oni koji imaju zemlju,a nisu u radnome odnosu po automatizmu su imali obavezu da placaju PIO znaci kako god vi mislili oni vas duze i sto kaze Mindjusar to traje dok ne dodje do prinudne napalte,a onda je kuku-lele!

- - - - - - - - - -

Isla je prinudna za zdravstveno. Neki su isli na dogovor i u ratama zdravstveno im dali zaostali dug a penziono ne treba.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
Kako prinudna za zdravstvo pa ako ne uplatis zdravstvo ne mozes knjizicu da overis znaci nema lecenja za mufte?
 
Ja nisam placao zdravstveno jer mi drzavno ne treba. Doktori su uglavnom nesposobni i nestrucni i da umires cekao bi na red 6 meseci.nisam imao overenu knjizicu niti osiguranje a opet sam duzan. Tako su mi i rekli. Eto naterace me da platim ali knjizicu i dalje necu overiti jer mi od njih nista ne treba. Obavezno isto odvodnjavanje da se placa a sad meni kad plivaju njive kome da se obratim ?
Gasim ja gazdinstvo ove godine ,prepisem zemlju sa sebe,pa cu lepo preko socijalnog zdravstveno,decije dodatke itd itd. Samo cekam da skinem useve i da mi prebace pare i gasim. Polakomili se mi na subvencije a oni unapred znaju koliko cega je posejano i stavljeni smo pod nadzor. Da nema tih gazdinstava bili bi oni ko guske u magli!! Kad bi bili slozni pa svi pogasili slabe bi lalkulacije ovima na vlasti bile

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Kod nas overa zdravstvenih knjižica više nema veze sa zdravstvenim osiguranjem.Potrebna je samo potvrda iz uprave prihoda.
 
Kao nosioc gazdinstva ako nisam u radnom odnosu obavezan sam da plaćam penzisko a nisam morao zdrstveno na moj zahtev uveli su mi zdrstveno iako nemam zemlje u vlasništvu sve u zakupu iz svega toga nemogu da se izvučem osim ako se nezaposlim u neku firmu knjižicu overe mi na 6 meseci ako im donesem uplatnicu da sam platio
 
Nazad
Vrh