PIO + Zdravstveno

Jos kad bi mi svi bili slozni , pa pogasili sva gazdinstva i na tate i mame prepisali zemlju , i svi na socijalu iz inta ! Lepo bi uterali drzavi, kad oni nama trebamo i mi njima
 
E zato sam sada SOCIJALNI SLUČAJ na Budžetu...
Pa nek me laje ko god hoće, 6.500 mesečno 9 meseci godišnje...
Da se razumemo, u zemlju sam propao, kada sam išao da tražim, jer sam ostao nesrećom bez (krava) prihoda...
A sada ZNAM ko sve u selu (a i šire) prima Socijalu X godina, a žive u domaćinstvu gde imaju 15-20 jutara zemlje, I i II klase, i NIJE IH SRAMOTA...
Ali sve se vodi na dedi i babi, ili tati i mami jbg...

U tome i jeste problem, sto neki muljaju, a ispastaju mali posteni poljoprivrednici.
 
Pre nekoliko dana uplaćeno za I kvartal, PIO +zdravstveno =24500 dinara.
 
Nije mi sada bas najjasnije....?

Neko uzme zemlju u zakup i registruje gazdinstvo.... Pukne kao zvecka posle prve godine.... i dogodine jednostavno nece vise da radi zemlju, ne obnovi registraciju gazdinstva, a nema zemlje na sebi... Po tvojoj prici on je i dalje duzan da placa PIO..?
Bas tako. Napisao sam kakva je procedura za izlazak iz Pio sistema.
 
Pa nek me laje ko god hoće, 6.500 mesečno 9 meseci godišnje...
Како то? Дал' је могуће да је то зато што је у АП на власти ДС? Код мене можеш добити материјално обезбеђење (социјалну помоћ) само ако донесеш лекарско уверење од специјалисте да си неспособан за рад (поред тога што немаш имовину). Ако си способан за рад кажу "иди у надницу" и одбију захтев.
Кад је у питању ПИО прошле године сам ишао да се информишем како да се комшија одјави. Пре 3 год. се пријавио због здравственог осигурања пошто је дијабетичар. Пошто му је испало скупље него да сам купује инсулин решио да више не плаћа (иначе нема регистровано п. домаћинство). Рачуна, не плаћам, укину ми право на здравствену заштиту и скину с' евиденције. Не лези враже, наредне године стиже опомена преко пореске управе, уз претнњу принудне наплате, за дуг. Обзиром, да је човек функционално неписмен одем ја у Фонд. Испало је да је практично немогуће да скине обавезу док је жив и има имовину.
 
Bio sam teška budala i ceo život "igrao pošteno" dok su ostali " 'ladili onu stvar" i smejali mi se kako čuvam krave po ceo dan i mučim se, vučem sa konjem travu pa sušim pored ograde i na placu, pa posle komšija dotera traktor da izbaliram a ja 'ranim presu,(da znam čime raspolažem), zaruši se bunar na pašnjaku, najmi ljude i plaćaj da ga čistiš, a ja u bunaru, a oni, socijala 20. u mesecu, 20 i nekog dečiji dodatak, pa dodatak za samohrane majke (a brak "na divljaka"), par puta godišnje higijenski paket i paketi hrane, a imaju zemlje u vlasništvu plus arenda, kamioni avioni, i SVI NA BUDŽET...
I sad Vi meni recite, ko je lud u ovoj državi...Ja ili ONI (SVI OSTALI)...
Ko u onoj seriji :
ONLY FOOLS AND HORSES......(WORK)
Da dodam...
Registruj traktor, polaži F kategoriju, umatiči krave, konja, čipuj kerove i mačke, pelcuj, SVE, I SVE PLAĆAJ, a oni NIŠTA...
Neregistrovani traktori, na pokojnicima, kad ga savataju pajkani, kuka i plače, pa ga puste, nema položeno, ne plaća NIŠTA NIKOME godinama, 2.000.000 duga za poreze-doprinose, i sl...
I to će mu neko kad-tad da otpiše, ko ovima za TV pretplatu...I to sam plaćao...
 
ipak ih hlebom hrane poreski obveznici koji obradjuju te njive,placaju poreze.
Па порески обвезници "хране хлебом", и не само хлебом, и оне што ладе муда по затворима а чист је само затворски круг и мало около.

- - - - - - - - - -

20 i nekog dečiji dodatak,
Бре ко да живимо у различитим државама. Чим сам укњижио прво парче земље изгубио сам право на дечији додатак. Кажу ко има више од 4,5 ара пољопривредног земљишта нема право на дечији.
 
STOJIM IZA SVEGA ŠTO SAM NAPISAO U PRETHODNOJ PORUCI (I NASTAVKU)...
Izvinite za off i Velika slova...
Ne mogu više ni da gledam kako drugi rade, bio sam SLEPAC i ostaću to, a oni , skupi mu se lova od Budžeta, pa tup, polovna rotaciona kosačica + sunce za skupljanje sena...
Auto Hyndai Acsent, metalik, a ja trulu Škodu oldtajmera od 25 leta...
TAKO SE TO RADI (glupavi JA produvao 20 godina niz vetar slep kod očiju)...
 
Koja je gornja granica za muškarce i žene za starosnu penziju i koliko se godišnje dodaje???
 
Nista ne mora da znaci! Jos je toga bilo da im se obrise deo duga ili kamata, razni reprogrami, neki su lako izasli iz tih problema putem inflacije '90-tih! A redovne platise su platili i nikad nisu imali nikakve olaksice ili popuste!
 
Mene iritira sto je drzava od toga napravila namet, moja licna stvar izbora hocu li uplacivati za penziju ili ne ! Kao sto je i moja licna stvar hocu li pojas u kolima zavezati . Gledaju na sve macine da nas deru. Zato treba lepo da pogasimo gazdinstva sve do jednog i u magli da ih ostavimo. ovako ni zrno nismo posekali oni su vec iskalkulisali koliko ce zaraditi

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh