PIO + Zdravstveno

Tako se pise kad si u opoziciji videcemo sta ce govoriti kad budu vlast? Licno mislim da im taj ulazak u vladu bas nije bio potreban.
 
Pa kako bi se drugacije finasirali oni što sede po kancelarijama i ništa ne rade nego preko grbaca seljaka,kad duguješ državi sleduje ti kamata a kad država duguje seljaku novac nema kamate a ponekad i novca ne budeznaju oni ko se najmanje buni da se nikad nemožemo udružiti u jedinstveni protest i reci dokle ovako .

- - - - - - - - - -

Kad se duguje državu onda kamata ima a kad država duguje tad nema kakmate,zašto bi se i placalo zdrastveno kad vecina nekih ozbiljnih pregleda ili snimanja mora kod privatnika ili ima i u zdrastvenoj ustanovi sve to ali dok se ceka i zakaže prođu ponekad i meseci dok se dođe na red a sa nekim stvarima se ne može cekati toliko.
 
Cekajte ljudi ja koliko sam obavesten (a izgleda da nisam) to nije obavezno da se placa. Ja sam dobio resenej za ovu godinu 90.000 na 4 rate al necu da im platim posto vec imam otvoren oroceni racun u banci na koji kad imam nesto para viska ja uplatim to mi je deset puta sigurnije nego penzija, sto se tice zdravstvenog 5 godina nisam bio kod lekara, svakih 6 meseci odem privoatno dam 5-6000 i uradim kompletne nalaze cisto radi sebe. Lopovima ne dam nista !
 
Ja plaćam redovno zdrastveno a i Pio očistim svake godine.Fantastiko mislim da treba plaćati zdrastveno redovno ,nedaj Bože bolnice ili neki lomova i onda pored sve nesreće problemi sa socijalnim
 
1. drzava nemoze da isplacuje sadasnje penzije ako ne ubire od trenutno radno sposobnih.... i to je jasno
2. isto se odNosi i na zdravstveno
3.MEDJUTIM to zdravstveno ti nista ne znaci jer pregledi na specijalisticke preglede se zakazuju na 1-2-3-6 meseci za to vreme ne daj Boze mozes i umreti.......nosii zavoje, rastvore koje sta u bolnicu ako hoces tretman/lecenje/pregled......pa za koje *ucevo zdravlje treba da placam zdravstveno, a o tome da drzavno zdravstveno nista nema i nista nemoze a kod privatnika sve moze i sve ima,onda u cemu je logika drzavnog zdravstvenog ?????????
4. kao sto sam rekao platicu ako se mora mora ,se ALI zar nisu nedavno cak 50% davali popust ko plati dug za struju !?! pa koje kakva oslobadjanja ako platis i regulises.... ali tu bezobrazno-zelenasku kamatu koju drzava zaracunava NEKAKO-NIKAKO NEMOGU DA SVARIM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Sta vam je obavezno da im trazite vase analiticke kartice i pravac kod knjigovodje da vam pregleda posto lopovi obracunavaju kamatu na kamatu sto jedna drzavna ustanova nebi smela da radi jer je protiv zakonito,a to mi je jedan njihov radnik rekao jer u Vrbasu je to praksa pa su neki ljudi ih tuzili za takvo obracunavanje i bogami ih dobili na sudu.Ja sam analiticke kartice podigao i posto mi je punica knjigovodja pregledala ih i nasla da su i meni obracunavali na kamatu,kamatu i sad ih cekam jer ja im placam samo glavnicu a za kamatu im nedajem ni belog dinara!Inace u nijednoj ustanovi nema toliko bezobraznih ljudi da rade na salterima i nas poljoprivrednike tretiraju ko nekada da smo nepismeni seljaci!
 
neznaam,lepo su mi ulepsali Uskrs idem posle praznika pa cemo videti sta cu uspeti...iskreno ne nadam se nicemu.......
 
Sad sam pogledao resenje koje sam dobio pise da dugujem 251000 za 2013godinu. Jel to moguce ?
Ili su to obracunali sve sto nisam placao zadnje 3-4 godine. Penzije svaki dan dizu granicu starosti sto znaci uz ssav ovaj stres i bolesti vecina nece ni diziveti, zdravstvena usluga je takva da ljudi umiru u hodincima bolnica dok lekari ispijaju kafe. I kome ja da placam !
@Rabadzija Ja mislim da ti moraju omoguciti da to platis u ratama ili na neki drugi model, jer niko od nas nema tolike pare da iskesira od jednom.
 
neznaam,lepo su mi ulepsali Uskrs idem posle praznika pa cemo videti sta cu uspeti...iskreno ne nadam se nicemu.......

Jedan kod nas iz sela je isto dobio takvo rešenje,pre 2 godine sa već naznačenom zemljom koja je stavljena na hipoteku,dobio je rok da plati, međutim dobio je i rok da im se javi i da dođe na dogovor ukoliko nije u mogućnosti da isplati sve u datom roku,to znam jer sam čitao rešenje, e sad ne znam kako je kod tebe, bar neke rate da izvučeš ili neki otpis dela kamate ako se može.
 
Ja nisam dobio nista samo rok od 30 dana,a hipoteku sam potpisao odmah taj dan kad su dosli.Bio je onaj famozni reprogram to ste trebali da iskoristite tad se odpisuje kamata ako redovno izmirujete tekuce obaveze i osnovni dug ko nije usao u reprogram moze da se slika,ovo ste se meni desilo bilo je par meseci pre donosenja zakona o reprogramu.
 
Sad sam pogledao resenje koje sam dobio pise da dugujem 251000 za 2013godinu. Jel to moguce ?
Ili su to obracunali sve sto nisam placao zadnje 3-4 godine. Penzije svaki dan dizu granicu starosti sto znaci uz ssav ovaj stres i bolesti vecina nece ni diziveti, zdravstvena usluga je takva da ljudi umiru u hodincima bolnica dok lekari ispijaju kafe. I kome ja da placam !
@Rabadzija Ja mislim da ti moraju omoguciti da to platis u ratama ili na neki drugi model, jer niko od nas nema tolike pare da iskesira od jednom.

Bez obzira sto se ti privatno lecis oni ti naplacuju sa kamatom kao da si se kod njih lecio.To ti kao vozis se taksijem a moras i kartu za bus da kupis...:haha:
 
Ja placam redovno i PIO i Zdravstveno. E sad, "redovno" mislim jedan put godisnje negde u Decembru mesecu PIO a Zdravstveno zbog overe zdrav. knjizica dva put godisnje. Uvek prilikom uplate u Decembru mesecu kad se obracunava i kamata imam bar nekih 10.000 din. vise za uplatu od stvarnog duga sto znaci toliko kamate.
Kakvo je vase misljenje za u buduce ako i dalje platim krajem godine dali da im platim i kamatu koja se obracunava u toku godine ili vise ne. Sta mogu da mi urade ako im pokazem, u slucaju nekog spora sa njima sve uplatnice iz zadnjih 7 ili vise god. da su cifre za zdravstveno i PIO uvek placene jedan put godisnje ali da vise ne placam kamatu.
 
Ja svakoga meseca kad plaćam oko 1-2-5 kućne račune uplatim i 7500-7600rsd za penziono i zdravstveno.Te njihove kamate su velike i nemili mi se da plaćam nešto što ne moram.Kad ne budem imao para da to uplaćujem lepo ću se odjaviti i gotovo.
 
Ja nisam dobio nista samo rok od 30 dana,a hipoteku sam potpisao odmah taj dan kad su dosli.Bio je onaj famozni reprogram to ste trebali da iskoristite tad se odpisuje kamata ako redovno izmirujete tekuce obaveze i osnovni dug ko nije usao u reprogram moze da se slika,ovo ste se meni desilo bilo je par meseci pre donosenja zakona o reprogramu.
Ja sam bio u reprogramu,nadrndana salterusa mi rekla da ce stici koliko i kada da se plati,,a u momentu kad sam usao u reprogramu sam uplatio odmah 48000 dinara. Nista dobijao nisam,i onda dosadi meni cekanje i odem da vidim sta se desava u poresku,pogodi se prvi april,i ona meni kaze juce je bio zadnji dan da se uplati. Pisao zalbu,nisu uvazili,hteo da kupim kombi tad i za to sam spremao pare,medjutim otisao je taj novac na tri godine neplacenog pio fonda sa pripadajucom kamatom,i ja do danas nisam uspeo da kupim sta sam hteo,ali je bitno da su oni uspeli svoje da isteraju. Od tad redovno uplacujem PIO. I pravo da vam kazem,nije fer koliko se placa godisnje,meni je trenutno ovo nameta PIO puno da platim,a kolika je kad ostarimo penzija,ni ne placa mi se,ali mora se.
 
Tu penziju koju od njih docekas mozes macku o rep da okacis ukoliko pre toga i to ne pronevere i potrose nenamenski.Jedino je sigurno ono sto je u tvom dzepu.
 
Sad sam pogledao resenje koje sam dobio pise da dugujem 251000 za 2013godinu. Jel to moguce ?
Ili su to obracunali sve sto nisam placao zadnje 3-4 godine. Penzije svaki dan dizu granicu starosti sto znaci uz ssav ovaj stres i bolesti vecina nece ni diziveti, zdravstvena usluga je takva da ljudi umiru u hodincima bolnica dok lekari ispijaju kafe. I kome ja da placam !
@Rabadzija Ja mislim da ti moraju omoguciti da to platis u ratama ili na neki drugi model, jer niko od nas nema tolike pare da iskesira od jednom.
Sigurno je tako. Ja sam prijavljen u PIO zdravstvenom fondu od onda kad je moralo zbog subvencija, a to je gotovo 10 godna i od tada uopste nisam napravio zdravstvenu knjizicu, ali oni redovno salju svoje godisnje namete. Nakupilo se toga pa sam usao u reprogram i pazim da redovno placam svaka tri meseca pocev od 15 februara jer bi svako kasnjenje znacilo ispadanje iz reprograma i placanje ogromne kamate.
 
I do kog datuma treba da se izmiri? Posto citam na internetu da redovno placanje 2013 god otpisuje se pola kamate i redovno placanje 2014 otpisuje se kompletna kamata i da glavnica se otplacuje 2015-2016 god u 24 mesecne rate...
 
Nazad
Vrh