Kupus -- opšta tema

Uuuuuu pa vi ste odlicni. Kod nas 20 i ide prilicno kilavo

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Onda se sigurno znamo,ili znas mog matorog posto i mi vucemo drva.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
I kakva je situacija seče li se i kantari.Kod mene kraj njive jako blizu do 1 novembra nema vise kupusa.
Sledece godine ne povecavam ostajem sa istim brojem redova.Cena i dalje 20 din nema promena.
 
Na kilo je 25 dinara a na džak 18 u piljarnici u komšiluku.... Dokupili 23 kila na isto toliko i potopili u bure.... biće do Svetog Nikole za sarmu....
 
Pa da tudjim ku.... koprive se mlate.
I 15 din je dobra cena kada kupus odvali 5 vagona po ha.Lako izracunati i sa pokvarenim digitronom.
 
Pa da tudjim ku.... koprive se mlate.
I 15 din je dobra cena kada kupus odvali 5 vagona po ha.Lako izracunati i sa pokvarenim digitronom.

:haha::osmeh:

Ne znam ne smem da pitam kako ide na veliko. Gledajuci samo oko mene koliko ljudi se opremilo za povrce i sa kakvim ambicijama rade, nisam optimista sta ce biti u buducnosti sa cenama. Uvek ce se moci prodati mala kolicina u selu, ali na neke vece kolicine mislim da cene svega su lose i ne vidim nacin da ce biti bolje. Nekoliko njih znam koji ce raditi krompir i luk i da je cena 2din/kg jer su se opremili mehanizacijom i nece da se okanu makar popucali po svim savovima.
 
Kod nas 1.3 km vrecica a kad se setim prosle godine dostizalo i 7 km zato su ove godine navalili sadit i po 5h,i sad tesko bilo predvidet scenario za ovu godinu,nije bogami
 
Ja ne sadim mnogo i na veliko,obicno oko pola jutra,uglavnom kao drugi usev posle jecma,tako da nije neka steta ako i ne uspe,cisto da se iskoristi zemlja do zime.
 
Nazad
Vrh