Kupus -- opšta tema

Nikola, kada ga sadiš i kada stiže za berbu? Datumi, orijentaciono.

Ako je sjetva 01.06 rasadivanje u njivu ide za nekih 30-35 dana
Berba oko 10.10 ako se radi o bravu f1.
Bravo poslije rasadivanja treba 90-95 dana da bi mogao poceti ga rezati.
Ja ga sijem unazad 10god.

- - - - - - - - - -

https://i.imgur.com/vvyUfzM.jpg
Evo i moje rasade....
 
vosi
user-offline.png

ČlanDatum pristupanjaSep 2009LokacijaBačko GradištePoruka1,299Zahvalio se127Zahvaljeno 224 puta na 149 porukaDownloads3Uploads0
vaszi.oszkar


"Jel zna neko još neki insekticid što razbija beli leptirasti osim Tapekija?
Ove godine već 2 puta prskao kupusnjače a kao da nema efekta.Prošle godine 2 put prskao i bio sam miran cele godine,a ove .........bože sačuvaj"​



Ja prskao sa Lambadom , to mi dali u apoteci , prilikom prskanja ova bela čudesu su popadala ,sad ćemo videti šta će dalje biti
 
Jel zna neko još neki insekticid što razbija beli leptirasti osim Tapekija?
Ove godine već 2 puta prskao kupusnjače a kao da nema efekta.Prošle godine 2 put prskao i bio sam miran cele godine,a ove .........bože sačuvaj
Menjaj preparat,u principu pored flonikamida mozes ici i deltametrin,pimetrozin,cipermetrin i jos dosta drugih samo je pitanje karence i koja generacija vasi je u pitanju,kod nje ti je dosta bitno da krenes na vreme sa suzbijanjem.
 
Kod bijele leptiraste vasi najvaznija je preventiva unistiti jaja u startu.
Ako se zakasni onda imate problem .
 
Sta se ovo desava ove godine jedva sam prosle nedelje nasao seme golubarca, izgleda da ce ga biti dosta jesenas.
 


Bravo nikao odlicno skoro 100%
Za nekih 10 dana ide na njivu....ove godine super rasad.
 
Poslednja izmena od urednika:
Biće da su domaće zakazale kao kod mene nema niko prisada.
A ja cu oko 10000 sadnica.imat i dosta
 
Zasto rasad ne radis u kontejnerima 577@
Puno se lakse prima u njivi....puno je lakse a i bolje.
 
A nemamo uvjete a ni vremena ovako svake godine.
Onda bi trebali neki plastenik radit.
Sad ćemo za vikend još malo posadit i to je to za ovu godinu
 
Radio sam ja i tako u mini tunelima cak brze raste nego u kontejnerima samo kod presadivanja je dosta znalo stradati jer temp. budu po 35 .
Ako je rasad prevelik nije ga lose osisati do pola puno se lakse prima bitno je da mu se sredinu ne osteti.
Tako to rade i ovi proizvodaci duhana.
Sve u svemu bude to sve na kraju dobro...samo dosta vode i zastita na vrijeme.
 
Društvo,

kako radite đubrenje i prehranu za jesenji kupus? Na 39 strana u temi kupus niko da kaže kako radi đubrenje? :)
 
Nema tu puno filozofije oko dubrenja...
Bacis mu u startu 15.15.15 ili nesto slicno sta imas.
Poslije mozes ici kan u prihranu.
Kad prskas protiv insekata mozes opet davati folijarno vodotopiva gnojiva zajedno s insekticidima.
Ovo ti pisem ako planiras raditi kao ja manje kolicine.
Kan dodajes u pocetku nakon rasadivanja ja ga osobno bacim po kupusu i pustim vodu rasprskivacima tako da to sve sperem i gnojivo se istopi.
Nekad prihranjujem i 2-3 puta ako nisam zadovoljan izgledom i stanjem na njivi. poslije toga bitno mu je da ima dosta kalija a to dodajem folijarno par puta.
 
15 -naesku bi trebalo baciti odmah i uneti je u tlo kako bi gnojivo imalo vremena da se razgradi.
Ja to radim oko tjedan dana prije rasadivanja.
 
Nazad
Vrh