Kupus -- opšta tema

CAR je napisao(la):
Feniks
Futoski je bolji za salatu i rodniji a Varazdinac je bolji za kiselenje tvrd kao kamen mozes snjim drva cijepati.

koliko ja znam futoski je za kiseljenje,za to kupus ne treba da bude tvrd
 
salees je napisao(la):
topalovic je napisao(la):
salees je napisao(la):
Hocu ove sezone da posadim 10ak ari kupusa na otvoreno da li nije kasno za setvu i koje seme preporucujete, hvala :sta:
Moja preporuka je "parel" ekstra rani kupus od beozadena
Nisam nasao njega :udri: uzeo sam balbro f1, jel ga sadio neko :sta:
:zli: hejjjj jel ga sadio neko ili nije svi :spavam:
 
Moze li neko da mi kaze koji je najbolji proizvodjac sjemena za futuski bravo i sarac planiram da proizvedem rasad za kasni kupus i kad je najbolje da posijem sjeme da bi rasad bio dobar za kasnu sadnju. Novi sam u ovom poslu pa mi treba pomoc.
 
Ja sam proizvodjac jagodicastog voca( malina, kupina i jagoda), sljiva, jabuka i dunja. Imam par parcela koje dajem u arendu na 1/3 na kojima se seje kukluruz i psenica. Moje pitanje glasi : Da li mogu posto se skine psenica da pripremim zemljiste i da tu ubacim kupus. Zanima me da li je to uopste izvodljivo i da li se uopste praktikuje?
 
zoran sef je napisao(la):
Ja sam proizvodjac jagodicastog voca( malina, kupina i jagoda), sljiva, jabuka i dunja. Imam par parcela koje dajem u arendu na 1/3 na kojima se seje kukluruz i psenica. Moje pitanje glasi : Da li mogu posto se skine psenica da pripremim zemljiste i da tu ubacim kupus. Zanima me da li je to uopste izvodljivo i da li se uopste praktikuje?
obezbedi zalivanje i moze ::namigivanje::
 
Hvala Milance, parcela se nalazi uz reku Pecku koja nikad ne presusuje, tako da to nije problem.... :ppozdrav:
 
Milanche je napisao(la):
zoran sef je napisao(la):
Ja sam proizvodjac jagodicastog voca( malina, kupina i jagoda), sljiva, jabuka i dunja. Imam par parcela koje dajem u arendu na 1/3 na kojima se seje kukluruz i psenica. Moje pitanje glasi : Da li mogu posto se skine psenica da pripremim zemljiste i da tu ubacim kupus. Zanima me da li je to uopste izvodljivo i da li se uopste praktikuje?
obezbedi zalivanje i moze ::namigivanje::
Ja na dva jutra imam ječam i posle ječma ide kupus Lion F1 kasna sorta vegetacija 140-150 dana nemam ni reku ni bunar ali kupus mora da bude odličan. A posle žitarica svakako bi trebalo stavljati kupus samo pšenica dođe malo kasnije ali uz zaljevanje ni to nije problem kupus sa kraćom vegetacijom i to je to.
 
@Siki prijatelju kakvu ti to zemlju imas da joj nije potrebno zalijevanje.I ja radim Lion ali ga sadim 20 dana prije zetve jecma uz obavezno zaljevamje.Prosle godine komsija je sadio Lion po jecmu i najteza glavica je imale kiloipo uz svo zaljevanje. :nono:
 
Nazad
Vrh