Kupus -- opšta tema

Te leptire fastac resava.Bilo ih je i kod mene i fastac odradio.Kod mene bilo problem gusenice,ali affirm ih resio,za par dana cu ponoviti i valjda ih vise nece biti.i puno se zahvaljujem ljudima koji su mi pomogli oko odabira insekticida i fungicida!
 
Marko69@
Kupi karate zeon vrlo jeftin insekticid i dodaj ga u affirm.
Ponovi tretman slobodno.
Karate ti pokriva dosta toga buhaci,muhe a afirm leptire,gusjenice jaja gusjenica.
Obavezno dodaj okvasivac u vodu.
Karate ti ide oko 3ml-10l vode a afirm oko 40gr-10l vode.
To sto su rupe na vanjskim listovima nije problem moras sacuvati srce-sredinu gdje je glavica.

- - - - - - - - - -

https://i.imgur.com/KIvK4Lk.jpg
Danas oprskan affirm+karate zeon...
 
Znaci nesmeta da ga sad ponovo oprskam,bez obzira sto sam ga kako sam vec pisao u utorak prskao sa affirmom
 
A ja nevidim razlog što sad da se prska Affirmom(skup a dobar)kada to isto odradi i Lambada a barem je 5 puta jeftiniji,jest da ima veću karencu od Afifrma ali to sad nesmeta ako se sad formira glavica.Kod mene baš super odradio Lambada.
 
Ispade da je Affirm samo zbog karence toliko skup a kod mene se nije pokazao ni da je nesto dobar jer ovih zivuljki ima skoro u istom broju kao i pre tretiranja ovim gore pomenutim insekticidom
 
Ja ove godine preventivno picim fobosom i fastacom,za sad nemam problema.Slike od juce,na sirak po krajevima zazmurite.
Kupus rasadjen 17 jula.
c49e44d5c09cfa32a8f5cc964d4a381e.jpg
eb0a53d70857aa859d474e8520bf3bc7.jpg


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Izgleda ne treba skidati prskalicu sa traktora kad je kupus u pitanju.Ovakva najezda koje cega pogotovo moljca je nenormalna.Obicno napadi splasnu pocetkom.leta ovo ne staje ove godine.
 
Slazem se,ova godina je haos,tretmana puno,nikada kao ove godine,posast.
Izgleda ne treba skidati prskalicu sa traktora kad je kupus u pitanju.Ovakva najezda koje cega pogotovo moljca je nenormalna.Obicno napadi splasnu pocetkom.leta ovo ne staje ove godine.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Danas bacam an na kupus,nisam nasao kan.Dali smem da bacim od gore i na kupus gde vec ima glavice?veceras zalivam.
 
Danas bacam an na kupus,nisam nasao kan.Dali smem da bacim od gore i na kupus gde vec ima glavice?veceras zalivam.
 
Smijes bacati gnojivo al odmah mora ici voda da to sapere...
Nemoj žaliti vodu jer ako se ne sapere dovoljno mozes dobiti kao ozekotine po kupusu...
Ja necu prihranjivati nicim jer mi je za ovu fazu kupus predobar a bojim se i da ne bude prekrupan.
 
Oporavlja se,nego buvaci ponovo krenuli u rat,jutros opicio fastacom,malo pre gledam nema ih.u sredu bacio an i preko noci zalio.za 4,5 dana povo zalivanje.







 
Postoje i sistemicni insekticidi a ne samo kontaktni.....
Fastac spada u skupinu piretroida i ima kontaktno djelovanje...
Ja koristim sistemike pa puno manje prskam, steta puno manja,napadi insekata puno manji.

- - - - - - - - - -

https://i.imgur.com/2PkOKJZ.jpg
Danas slikano...
 
Nazad
Vrh