Kupus -- opšta tema

Robert@
Affirm insekticid je zakon za gusjenice odrasle i za jaja koja su polozena.Malo je poskup al rijesava sve 2 tretmana u 15 dana i to je to.Mozes ga takoder koristiti u paprici protiv crvljivosti na jabukama i ostalom vocu.
Prilikom prskanja treba staviti okvasivac obavezno kad se radi kupus kako bi srestvo ostalo ravnomjerno rasporedeno.

- - - - - - - - - -

Fastac ti je kontaktni insekticid i nista nece napraviti sto se tice gusjenica.Moze ubiti kontaktno ono sto uhvati al jaja ostaju i iz njih izlaze nove gusjenice,tako da problem ne rjesava.On je dobar protiv buhaca u kupusu.

- - - - - - - - - -

https://i.imgur.com/ElL3sch.jpg
Jel ti kupus izgleda otprilike ovako...
 
Pa recimo tako izgleda,mozda negde cak i gore.hvala ti na savet...

- - - - - - - - - -

Danas oprskao sa afirm-om.za 7 dana cu ponoviti,doza 1,5kg/ha.nasao sam par stablika koje se suse,jako malo ih ima ali nadje se.
 
Kod tebe doklazi do umiranja kupusa insekti su ga unistili tako da je i bolest zahvatila.
Probaj ga oprskati i protiv bolesti ako ima nade da se spasi.
Ja ga nikada nisam prskao protiv bolesti al probaj s recimo ridomil gold ili alianza recimo.
Obavezno prskaj jos jednom protiv gusjenica affirm a mozes dodati u affirm i jos neki drugi insekticid tipa fastac ,karate zeon,rogor.
Affirm oko 40gr-10l vode.

- - - - - - - - - -

https://i.imgur.com/EVWdrwe.jpg
Ovo je stanje kod mene trenutno....
 
Kupljen ridomil gold.ali sprema se kisa,cim vreme dozvoli prskanje.rasadu koju sam izneo pre dve nedelje tamo sve ok.ali sada prskam sve redom,da ne prodjem i sa ostalom ka sa ovim.sreca pa nije velika povrsina koju je uhvatio bolest i insekti gadno napali.bice to sve ok :ppozdrav:
 
Dobro je da se radi o manjoj povrsini.
Ovaj drugi redovno prskaj i nece bit problema.
Dal se radi o hibridima ili nekom domacem kupusu?
Obicno domaci insekti puno vise napadaju.
Ako ti se onaj prvi oporavi prehrani ga kanom kako bi potakao rast nove lisne mase.
 
Domaci,futoski

- - - - - - - - - -

Dali kan sme da se baca od gore(ciklonom) ili mora u redove?malo pre uspeo da oprskam sa ridomil gold.bice slike za koji dan :osmeh:
 
Bilo ih je kod mene u basti,napali kupus.ja sam ih lako resio,zvao jednog decka i sve pokupio :osmeh:
 
Ja kan kad bacam bacim ga odozgor po kupusu i odmah upalim vodu tako da rasprskivaci to sve saperu i gnojivo s vodom se istopi i unese u zemlju.
Ako se zaljeva kpk onda bi trebalo kraj struka i takoder upaliti vodu jer kan brzo lapi na povrsini.
 
Pre tri cetiri dana oprskao kupus sa Affirmom ima dosta onog kupusnog moljca valjda,kad idem kroz kupus to leti bas ga bilo lici kao kukuruzni(u klipu) zizak oprscem pred vece i gledam juce i danas nije nesto unisten,ima ga opet.Brine me sto je kupus zasad dobar ali su mu liske izbusene i nekako mu se one mlade liske od kojih se formira glavica kvrgave,ne bas svud ali ima ih takvih poprilicno.Da li da ponovim tretman istim ovim sredstvom, premda ja nevidim logike jer i dalje ga ima,mozda malo manje ali sam ocekivao da nece biti uopste.
 
Nazad
Vrh