Kako trgovati na berzi ?? Napraviti udruženje članova foruma koji bi trgovali??

North ARMY

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
14 Okt 2008
Poruka
30.438
Lokacija
Adasevci-Zapadni Srem
Imam li ja sanse da na berzi prodam npr 5 tona kukuruza ili moraju neke vece kolicine ??
Jel se moze npr nas nekoliko udruziti i prodati kukuruz na berzi ?? :sta: :sta:
 
Bilo je reči o tome u nekoj temi, valjda u onoj koja prati kretanje cene kukuruza, čini mi se da je član tarana objasnio šta treba :cao:
 
Na Novosadskoj berzi teško ali na GEA berzi :D

http://www.gea-is.com/sr/node/tab/robne/index/157

Tu može da se vidi ponuda i realizovana količina ( zelena boja )nažalost bez cene ali ako se uplati onda može da se prati sve i da se postavi ponuda i tražnja. :D
Post je spojen: [time]1284055579[/time]
_________________________________________________
Ako se klikne gore gde "trči" Može da se vidi dnevni promet i mesto isporuke ..
 
Preko Gea berze prodaju svi ovi nasi nakupci.Pogledajte clanove, videcete za vasu okolinu da su svi prisutni.

Danas sam malo guglao i pronasao nesto slicno Gei, mozda i nesto jace.Ima i nekih cena.

http://www.info-team.rs/index.php
 
Imam li ja sanse da na berzi prodam npr 5 tona kukuruza ili moraju neke vece kolicine ??
Jel se moze npr nas nekoliko udruziti i prodati kukuruz na berzi ?? :sta: :sta:


Preko produktne berze u NS mogu trgovati samo pravna lica,ali imaju jednu firmu koja posluje u okviru berze preko koje posreduju u kupovini od polj.gazdinstava.
Na taj nacin nije ogranicena minimalna kolicina. Svakako je bolje udruzivati se sa dr.proizvodjacima radi zajednickog interesa. da je srece,k'o sto nije, to je svrha zadruga. ovo sto se danas u Srbiji zove zadrugarstvo je ustvari doo.
 
Preko produktne berze u NS mogu trgovati samo pravna lica,ali imaju jednu firmu koja posluje u okviru berze preko koje posreduju u kupovini od polj.gazdinstava.
Na taj nacin nije ogranicena minimalna kolicina. Svakako je bolje udruzivati se sa dr.proizvodjacima radi zajednickog interesa. da je srece,k'o sto nije, to je svrha zadruga. ovo sto se danas u Srbiji zove zadrugarstvo je ustvari doo.

Trgovanje na Produktnoj berzi nije uopste komplikovano....malo sam se raspitao....postoji clanarina oko 10.000 dinara mislim da je pologudisnje. Minimalna kolicina je 10t, ali pri tome mora da postoji objekat ili postrojenje za brzi utovar(pretovar) robe, jer kako mi je receno kamion nece da ceka da se to nesto rucno utovaruje npr. zrnasta roba. A osnivanje firme nije ni to problem, najbolje je resenje udruzivanje, pa udruzenje osnuje doo i zaposli jednog clana i sve to ide preko te firme. I parice samo pljuste!:bravo:
 
Trgovanje na Produktnoj berzi nije uopste komplikovano....malo sam se raspitao....postoji clanarina oko 10.000 dinara mislim da je pologudisnje. Minimalna kolicina je 10t, ali pri tome mora da postoji objekat ili postrojenje za brzi utovar(pretovar) robe, jer kako mi je receno kamion nece da cka da se to nesto rucno utovaruje npr. zrnasta roba. A osnivanje firme nije ni to problem, najbolje je resenje udruzivanje, pa udruzenje osnuje doo i zaposli jednog clana i sve to ide preko te firme. I parice samo pljuste!:bravo:



као што сам рекла постоји фирма (берзина) која омогућава продају роба од индивидуалаца, или пољопривредних газдинстава што значи може и са и без удружења ( удружење је битно ради постизања бољих услова).

Да берза прода Вашу робу није потребно да плаћате никакву чланарину ( то је за друге услуге битно), већ провизију за реализовану купопродају.
 
PostoJI mogucnost da fizicko lice prodaje na berzi. Minimalna kolicina trgovanja je 25 t. stim da je roba kod otkupljivaca koji moze dati uverenje o kvalitetu robe (vlaga, primese, lom ...) i da ima adekvatan utovar robe.
Njihova provizija je 1% od cene sa PDV, a nasa sestomesecna obaveza 10000 din. Uclanjenje jako jednostavno, samo pazite da ne predjete 8000000 zbog peder ve.Danas sam ih kontaktirao, i rekose -cena soje 42,45, a kod nas 37din. pa vi gledajte sta vam je ciniti. UKRATKO I UPROSCENO.
 
Na Novosadskoj berzi teško ali na GEA berzi :D

http://www.gea-is.com/sr/node/tab/robne/index/157

Tu može da se vidi ponuda i realizovana količina ( zelena boja )nažalost bez cene ali ako se uplati onda može da se prati sve i da se postavi ponuda i tražnja. :D
Post je spojen: [time]1284055579[/time]
_________________________________________________
Ako se klikne gore gde "trči" Može da se vidi dnevni promet i mesto isporuke ..

Tačno tako, na GEA berzi možete trgovati i sa manjim količinama
 
Nazad
Vrh