Organska Mrkva ili sargarepa

E Deda baš si me nasmejao, šta kažeš žalio se tati c c c, dobro da nema starijeg brata već bi ti video svoga....

Izrael će još malo pa da bude vrhunski primer kako ne treba raditi. Nivo devastacije vode i zemljišta je jedan od najvećih u svetu. Velika reka Jorda više ne postoji.

Ova vaša priča sa obrazovanjem me zaintrigirala, pa zar je moguće da je toliko loše??
Zar ti ljudi ne čitaju i nešto sa strane nego samo ono što baš baš moraju.
 
Dzionik@ Izrael je vodeca sila po ustedi vode u poljoprivredi.
Sto se tice nestasice u reci Jordan to Jevreji namerno rade da bi Palestinici i ostali Arapi bili prinudjeni da se odsele. Jevreji su im oteli svu vodu kao sto to Turci rade Kurdima i Iracanima ( Kurdima ).
Izrael je cak zabranio Palestincima da kopaju bunare.
 
Ma jesu štedljivi ali su svejedno na takvom mestu gde je intenzivno gajenje loša stvar. Troše više vode nego što imaju padavina i iscrpljuju fosilne akvifere što dovodi do zaslanjivanja i zemlje i ostaka vode u akviferima.
 
dzionik je napisao(la):
Ma jesu štedljivi ali su svejedno na takvom mestu gde je intenzivno gajenje loša stvar. Troše više vode nego što imaju padavina i iscrpljuju fosilne akvifere što dovodi do zaslanjivanja i zemlje i ostaka vode u akviferima.

jasno mi je to, moje licno misljenje da oni velikim delom to rade zbog politike.
 
Извињавам се јер ово није тама пољофорума али ,река Јордан је сада мало већа од Колубаре лети кад је жега.
Post je spojen: [time]1285530367[/time]
_________________________________________________
Замолићу пријатељицу која води туристе тамо да услика ту "реку" па да сви видите колика је.л
 
Nazad
Vrh